Zbiornik z gazem płynnym – koszty instalacji zbiornika i eksploatacji
Gaz płynny to najczęściej wybierane źródło ciepła do gotowania – aż 40% gospodarstw domowych w Polsce decyduje się na tę metodę. LPG coraz częściej wykorzystuje się także do ogrzewania domów. To ekologiczne, niezwykle wygodne rozwiązanie z powodzeniem zastępuje uciążliwe i szkodliwe dla powietrza palenie węglem czy innymi paliwami stałymi. Zastanawiasz się, ile kosztuje instalacja zbiornikowa na gaz? Poznaj koszty montażu, systemy rozliczeń i standardowe wydatki eksploatacyjne.
Prawie 69% zużywanej energii w domu przeznacza się na ogrzewanie pomieszczeń. W Polsce wciąż najpopularniejszą metodą uzyskania ciepła w domu jest palenie węglem kamiennym. Skutki takich działań można obserwować w wielu miastach, szczególnie zimą, gdy niemal w całym kraju były ogłaszane alarmy smogowe.
Ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania domu okazuje się wybór gazu LPG. Spalający się gaz płynny ma znacznie niższy poziom szkodliwych substancji niż tradycyjne nośniki energii. Emituje m.in. o 20% mniej CO2 od oleju opałowego i o 50% mniej CO2 niż węgiel, co zmniejsza emisję gazów cieplarnianych. LPG nie produkuje sadzy ani innych pozostałości jest nietoksyczny i wyjątkowo bezpieczny dla gleby i wód gruntowych. Przy spalaniu LPG nie wytwarzają się także tlenków siarki – w przeciwieństwie np. do oleju grzewczego, którego emisja wynosi ok. 140 mg/MJ.
Ogrzewanie domu gazem płynnym – przede wszystkim wygoda
Wśród ekologicznych metod uzyskania ciepła opalanie gazem płynnym jest jednym z najwygodniejszych rozwiązań. Świadczą o tym:
- bezobsługowe działanie instalacji – nie trzeba dokładać do pieca ani wynosić popiołu
- brak konieczności wydzielania specjalnego pomieszczenia w domu do magazynowania paliwa
- możliwość wybrania atrakcyjnej taryfy rozliczeń (takiej jak w AmeriGas), dzięki której będziesz rozliczać się za miesięczne zużycie gazu.
Wszystkie te czynniki sprawiają, że można oszczędzić mnóstwo czasu i energii na ogrzewanie domu i sprawy organizacyjne.
Instalacja zbiornika z gazem LPG – jak to wygląda?
Zakup zbiornika gazowego to dość duży wydatek. Jego alternatywą jest dzierżawa zbiornika. Decydując się na instalacje zbiornikową na gaz płynny do ogrzewania domu, powinieneś wiedzieć, jak wygląda instalacja takiego urządzenia.
Poznaj 7 kroków do Twojego źródła energii w przypadku zakupu zbiornika:
- Przygotowanie aktualnej mapy geodezyjnej do celów projektowych, niezbędnej do wykonania projektu instalacji zbiornikowej.
- Wykonanie projektu budowlanego instalacji zewnętrznej i wewnętrznej wraz z akceptacją Zakładu Uzgodnień Dokumentacji, jeżeli to konieczne.
- Zgłoszenie budowy w starostwie powiatowym.
- Wykonanie wykopu pod instalację i fundamentu pod zbiornik.
- Montaż zbiornika wraz z uziemieniem i wykonanie instalacji zewnętrznej
- Pierwsze tankowanie zbiornika.
- Zgłoszenie do odbioru końcowego przez Urząd Dozoru Technicznego.
Warto rozważyć jednak dzierżawę takiego zbiornika. Z perspektywy użytkowników zyskujesz przede wszystkim najwygodniejszy sposób użytkowania oraz atrakcyjny system rozliczania. Ponadto firma udostępniająca zbiornik sprawuje nad nim nadzór techniczny i oferuje profesjonalne serwisowanie.
Instalacja zbiornika na gaz płynny – cena
Koszt zakupu zbiornika na gaz płynny z posadowieniem i podłączeniem to od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wartości te będą się wahać w zależności od regionu i zastosowanych materiałów. Warto zwrócić także uwagę na ceny usług obowiązkowych np. zgłoszenie zbiornika do odbioru Urzędu Dozoru Technicznego – ok. 360 zł.
Koszty eksploatacji zbiornika na gaz płynny
Wybierając to rozwiązanie, ze względu na wygodę warto rozważyć dzierżawę zbiornika, np. w AmeriGas, gdzie będziesz mógł wybrać najwygodniejszy dla siebie system rozliczeń:
- płatność za zużyty gaz wg odczytów licznika
- 12 równych miesięcznych rat
- jednorazowa płatność za całą dostawę gazu.
Możesz zatem zdecydować, czy wolisz rozliczać się od zużycia, o czym poinformuje dostawcę urządzenie telemetryczne, jednorazowo – w zależności od potrzeb, czy też chciałbyś mieć stałą miesięczną cenę gazu. Skorzystaj z oferty AmeriGas i ciesz się bezproblemowym ogrzewaniem domu w rozsądnej cenie.
Może to Ci się spodoba
Zabezpieczenie domu przed wyjazdem na urlop
Pozostawienie mieszkania bez opieki na czas wyjazdu wiąże się z obawą przed włamaniem lub awarią instalacji elektrycznej, gazowej lub kanalizacyjnej. Jednym z lepszych zabezpieczeń antywłamaniowych jest poproszenie o pomoc zaufanego
Lampy Massive – wymaluj swój dom światłem
Zachwycające swoim designem i doskonałe do całego domu – lampy Massive to propozycja dla każdego, kto szuka połączenia wysokiej jakości z efektownym wyglądem. Massive to nowoczesność i innowacyjność w podejściu
14 proc. domów jednorodzinnych w Polsce ma własną instalację fotowoltaiczną
W tym roku liczba gospodarstw domowych w Polsce korzystających z energii wyprodukowanej we własnych mikroinstalacjach fotowoltaicznych przekroczy milion. Coraz więcej osób przekonuje się do inwestycji w fotowoltaikę, ponieważ własne źródło zielonej energii oznacza oszczędność,
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!