Zastosowanie rur ze stali nierdzewnej

Zastosowanie rur ze stali nierdzewnej

Rury stalowe nierdzewne stosuje się w następujących dziedzinach: w budownictwie, w produkcji balustrad, systemów klimatyzacji, w produkcji sprzętów AGD, instalacji w przemyśle chemicznym, a także w zbiornikach i silosach dla przemysłu spożywczego itp.

Jakie są zalety stosowania rur nierdzewnych?
Można wymienić kilka zalet stosowania rur nierdzewnych, jest to m.in.: szeroka gama dostępnych wyrobów hutniczych, wiele rodzajów powierzchni do wyboru, duża ilość dostępnych gatunków o zróżnicowanej charakterystyce. Rury ze stali nierdzewnej są ponadto łatwe w formowaniu, obróbce i łączeniu, są wytrzymałe i sztywne, charakteryzują się niską rozszerzalnością cieplną, a także wysoką temperaturą topnienia (znacznie bardziej ognioodporne niż inne stale).

Stal nierdzewna oferuje niezrównaną trwałość w porównaniu z innymi materiałami wykończeniowymi. Wraz ze szkłem i niektórymi tworzywami sztucznymi stal nierdzewna jest jednym z nielicznych materiałów dopuszczonych obecnie do stosowania w urządzeniach do przechowywania, przetwarzania i transportu żywności. Wysokie wymagania w zakresie higieny, toksyczności, wydajności, a nawet wyglądu, są regułą w przemyśle spożywczym. Wymagania stawiane jakości produktu końcowego są bardzo wysokie, zarówno na etapie pozyskiwania surowców, jak i podczas ich obróbki i przetwarzania, aż po nas, konsumentów, którzy ostatecznie weryfikują ją przed zakupem i w trakcie użytkowania produktów.

Jeszcze nie tak dawno w ogóle nie poruszano kwestii rozpuszczalności metali ciężkich w sprzęcie mającym kontakt z żywnością. Stal nierdzewna z powodzeniem spełnia wszelkie wymagania w tym zakresie.

Gdzie wykorzystuje się rury ze stali nierdzewnej?
Rury nierdzewne są łączone ze sobą za pomocą spawów lub gwintów, dzięki czemu można tworzyć skomplikowane instalacje. Dużą zaletą jest przy tym pozyskanie sporych rozpiętości konstrukcyjnych przy użyciu elementów o stosunkowo niedużym ciężarze. Rury okrągłe, prostokątne, kwadratowe i owalne produkowane są w standardowych wymiarach określonych przez obowiązujące normy, co dodatkowo ułatwia projektowanie instalacji wykonanych docelowo z rur nierdzewnych.

Dodatki stopowe, dzięki którym uzyskuje się stal kwasoodporną lub nierdzewną, pozwalają na jej zastosowanie w wymagających środowiskach – np. przemysł spożywczy nie dopuszcza stosowania wyrobów stalowych innych niż stal nierdzewna.

Rury ze stali kwasoodpornej są odporne na określone związki, wysokie temperatury i korozję, dlatego idealnie nadają się do instalacji technicznych w zakładach produkcyjnych przemysłu chemicznego, petrochemicznego czy papierniczego.

Previous Jak dbać o szklarnię ogrodową zimą?
Next Kotwy do betonu - czy warto z nich korzystać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rodzaje i zastosowanie blach stalowych w wielu gałęziach przemysłu

Popularne blachy dostępne na rynku to najczęściej blachy stalowe. Dowiedz się, jakie są ich rodzaje i jakie znajduje się dla nich zastosowania w różnorodnych branżach przemysłowych. Przeczytaj ten artykuł i

Wiadomości 0 Comments

Sklep z paletami, czyli sposób na profesjonalny dobór palet

Sklep z paletami, czyli sposób na profesjonalny dobór palet W błędzie jest ten, kto sądzi, że wybór palety nie ma znaczenia. Ten niepozorny przedmiot może mieć wiele właściwości. Zła decyzja

Wiadomości 0 Comments

Jak zwiększyć zasięg firmy sprzątającej dzięki sklepowi WWW?

Firmy sprzątające to jeden z największych sektorów gospodarki. Pracują w nim setki tysięcy ludzi na całym świecie. Chociaż sprzątanie jest usługą, która jest szczególnie potrzebna w czasie pandemii, firma sprzątająca

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź