Jak zaprojektować ogród? 5 najciekawszych rozwiązań!

Jak zaprojektować ogród? 5 najciekawszych rozwiązań!

Ogród przede wszystkim powinien być piękny i zielony. Większość z nas chce jednak też czegoś więcej – by był on także użyteczny i zawierał nieprzeciętne rozwiązania czy pomysły. Idąc za tą potrzebą w tym tekście przedstawiamy pięć ciekawych rozwiązań, które sprawią, że ogród przykuje uwagę każdego.

1. Kratka ogrodowa

Czy Ty również nie lubisz szarych kostek i betonowych płyt na podjeździe? Jest na to doskonały sposób!

Świetną alternatywą dla klasycznych podjazdów z betonu jest zastosowanie nawierzchni z kratki ogrodowej. Jej ażurowa konstrukcja pozwala na swobodne przerastanie trawy i dzięki temu jest ona praktycznie niewidoczna. Jednocześnie wysoka wytrzymałość poszczególnych paneli pozwala na bezproblemowe poruszanie się po nich nawet ciężkich samochodów – mówi specjalista z firmy geoProduct.

2. Plastikowe szkło

Szkło jest piękne, jednak nietrwałe. Szczególnie wiele problemów z tym materiałem może przytrafić się w ogrodzie, gdzie narażony jest on na czynniki atmosferyczne, a także ryzyko zniszczenia na przykład podczas gry w piłkę. Rozbite tafle mogą być z kolei sporym problemem, gdyż nie da się ich naprawić, trudno je posprzątać i co najgorsze – stanowią one poważne zagrożenie. Dlatego też warto zamienić szkło na nietłukący się plastik – w postaci akrylowych czy poliwęglanowych płyt. Mają one większą wytrzymałość, nie tłuką się i nie brudzą, a także są lżejsze i łatwe w montażu. Doskonale sprawdzą się więc w każdym ogrodzie!

3. Betonowe głazy

Uwielbiasz ogród pełen kamiennych murków, skalniaków i głazów? Jeśli tak, to z pewnością powinieneś zainteresować się produkowanymi obecnie sztucznymi kamieniami, które doskonale imitują te naturalne. Wykonane są one na ogół z betonu, czasem z dodatkami tworzyw sztucznych dla zwiększenia wytrzymałości. Ich największą zaletą jest odpowiednie dopasowanie i możliwość dość swobodnego wyboru rodzaju i formy sztucznego kamienia. Dzięki temu ułożyć będzie można równy chodnik, doskonale spasowany murek czy podmurówkę pod kwiatową rabatę.

4. Obrzeża ogrodowe

Kolejnym częstym problemem dla wielu miłośników ogrodów jest odpowiednie rozdzielenie różnego typu nawierzchni.

Na ogół największym problemem jest tu połączenie elastyczności, jaką oferują różnego rodzaju lekkie folie, z trwałością ciężkich betonowych krawężników. Receptą na ten problem są wykonane z ekologicznego plastiku obrzeża ogrodowe, które cechują się dużą wytrzymałością przy zachowaniu odpowiedniej giętkości. Pozwala to na dowolne formowanie i rozdzielanie różnego typu nawierzchni – trawy, rabat czy chodniczków – dodaje specjalista z firmy geoProduct.

5. Drugie życie starych przedmiotów

Jednym z najmodniejszych w ostatnim czasie sposobów na urozmaicenie ogrodu jest wykorzystanie do jego aranżacji starych czy zepsutych przedmiotów. Różnego rodzaju wiaderka, taczki, skrzynki, palety, rowerki czy wózki mogą w ciekawy sposób urozmaicić ogród, a także zapewnić dodatkowe walory użytkowe. Przykładem są tutaj choćby bardzo popularne stoły czy ławki z palet. Takie drugie życie przedmiotów pozwala nam na oszczędzenie pieniędzy i uzyskanie nieprzeciętnego efektu. Największą zaletą tego typu rozwiązań jest jednak sam fakt, że zawsze możemy wymyślić coś innego i nowego, co zagwarantuje nam niepowtarzalny wystrój!

Poszukiwanie ciekawych rozwiązań do ogrodu to niekończąca się przygoda. Kolejne firmy wypuszczają na rynek coraz ciekawsze i bardziej użyteczne rozwiązania,które pozwalają nam na niezliczone eksperymenty z ogrodową przestrzenią. Dlatego też warto szukać nowości, by było jeszcze piękniej!

Previous Elektronarzędzia – niezawodna pomoc podczas remontu i budowy
Next Skuteczne sposoby promocji lokalnej firmy budowlanej

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

Jakie środki ochrony roślin wybrać?

Dla każdego, kto posiada choćby kawałek ziemi: czy to ogródek, czy sad, czy działkę, bardzo ważna jest ochrona roślin. Aby były zdrowe i przynosiły obfite plony, należy o nie dbać

Architektura ogrodów 0 Comments

Odmień swój ogród na wiosnę!

Wraz z pojawieniem się pierwszych cieplejszych dni, wiele osób zastanawia się nad pracami ogrodowymi, ale może to być czas, w którym zostaną wprowadzone poważniejsze zmiany. Wygląd ogrodu nie tylko powinien

Ogród 0 Comments

Serpentynit antygorytowy – co to jest i gdzie się go stosuje?

Serpentynit antygorytowy – co kryje się pod tą trudną do wymówienia nazwą? Dlaczego warto się nim zainteresować? I co łączy go z akwarystyką? Serpentynit antygorytowy jest cennym surowcem klasyfikowanym jako

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź