Zakup nieruchomości na hiszpańskim rynku

Zakup nieruchomości na hiszpańskim rynku

Szukasz sprawdzonego rozwiązania na długotrwały zysk, a Twoją pasją są zagraniczne podróże? Zainwestuj w nowoczesne i opłacalne nieruchomości, najlepiej na hiszpańskim rynku. Carisma posiada szeroki wybór apartamentów, domów czy mieszkań, które możesz pozyskać zarówno na własny użytek, jak też do dalszej sprzedaży bądź okresowego wynajmu. Przekonaj się więc, o czym warto pamiętać i jakie czynności podjąć przed, a także po zakupie wybranej posiadłości od dewelopera.

Przygotowanie do zakupu nieruchomości za granicą

Decydując się na pozyskanie nieruchomości poza granicami kraju, starannie zapoznaj się z warunkami transakcji, szczególnie w kwestii niezbędnej dokumentacji. Do realizacji zakupu dowolnego typu posiadłości (np. domu, rezydencji, willi) potrzebny jest przede wszystkim numer hiszpańskiej identyfikacji podatkowej NIE, który możesz uzyskać z pomocą biura, zajmującego się sprawami nieruchomości. Ważne jest także posiadanie aktywnego rachunku w zagranicznym oddziale banku, służącego klientowi do dokonania przelewu, co jednocześnie potwierdzi legitymizację danych. Jeśli nie możesz z góry pokryć całkowitego kosztu bądź zdecydowałeś się na ratalny model zobowiązań, pomocny może okazać się kredyt hipoteczny ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem. Nieruchomości na Costa Blanca w Hiszpanii, ze względu na zróżnicowane ceny oraz duże zainteresowanie przedsiębiorców, wydają się trafnym rozwiązaniem w perspektywie nawet kilkudziesięciu lat.

Czego oczekiwać od zagranicznych nieruchomości?

Nieruchomości, pochodzące od zagranicznych sprzedawców wyróżnia nie tylko szeroka dostępność, ale także profesjonalny charakter w zakresie architektury konstrukcji czy wyposażenia wnętrz. Pozyskując posiadłość z rąk uznanego dewelopera, masz gwarancję funkcjonalności pomieszczeń, jak i komfortowe warunki mieszkalne, w tym nowoczesny sprzęt AGD i RTV. Zdarza się, że w cenie finalnej transakcji zawarte jest ubezpieczenie na wypadek wystąpienia ewentualnych usterek, a nawet możliwość kompleksowego remontu w przyszłości. Nieruchomości w Hiszpanii to bogata oferta posiadłości w wielu miejscowościach, które wyróżnia zarówno wysoka jakość, jak i atrakcyjne położenie w regionie nadmorskich kurortów.

Nieruchomość z przeznaczeniem na wynajem

Jeśli Twoim celem jest sezonowa wizyta w popularnym kurorcie, nie musisz decydować się na pozostawienie nieruchomości bez użytku. Ciekawym rozwiązaniem jest okresowy wynajem dla turystów, poszukujących krótkotrwałego zakwaterowania w związku z planem aktywnego wypoczynku bądź innym celem wyjazdu. W takim przypadku, koniecznie oszacuj koszty, wynikające z eksploatacji budynku, w tym wartość opłat za korzystanie z energii czy mediów. Posiadając dom lub willę, możesz udostępnić cały obszar majątku bądź tylko określone pokoje, urządzone z myślą o potencjalnych gościach. W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa nieruchomości, a także sprawnej obsługi użytkowników, warto zatrudnić profesjonalnego dozorcę bądź kierownika rezerwacji pokoi. Przydatne może również okazać się techniczne wsparcie księgowego, realizującego bieżące opłaty za udostępnione usługi, a nawet pomoc osoby sprzątającej.

Hiszpania – popularny kierunek turystyczny

Królestwo Hiszpanii to kraj wielu języków, kultur i smaków, a także malownicza kolebka kurortów, położonych w bliskim sąsiedztwie basenu Morza Śródziemnego. O jego wyjątkowym charakterze można przekonać się, odwiedzając nie tylko centra wielkomiejskich aglomeracji (m.in. Barcelona, Madryt, Sewilla, Walencja), ale też setki kameralnych miejscowości, przeznaczonych dla miłośników sportów wodnych czy pieszych wędrówek. Na uwagę zasługuje zróżnicowana architektura, a tym samym, ogromna liczba solidnie zachowanych zabytków, pozostałych z rozmaitych okresów dziejów historii. Odwiedzając kiedykolwiek Hiszpanię, nie sposób przejść obojętnie wobec długotrwałej słonecznej pogody, a ponadto odmówić skosztowania unikalnych specjalności wysoce zróżnicowanej kuchni. Podczas organizacji dowolnej formy wyjazdu, zapewnij sobie bezpieczne i wygodne miejsca zakwaterowania, które dostosujesz do własnych preferencji. W szerokim spektrum oferty nieruchomości na Costa Blanca w Hiszpanii, z pewnością znajdziesz coś idealnego dla siebie!

Altea

Altea to kameralna miejscowość, leżąca w sąsiedztwie kluczowych ośrodków regionu (Alicante, Benidorm). Jej wizytówkę stanowi Park Naturalny Sierra Helada, gdzie możesz podziwiać masywne klify o wielkości niemal 500 metrów, jak również szereg spacerowych tras czy podwodną strefę rekreacji. Warto też wybrać się na obrzeża osady, zwłaszcza na wycieczkę do kompleksu Wodospadów Algar (hisz. Fuentes de Algar). Inwestując w nieruchomości, skorzystaj z pozycji, położonych w luksusowej dzielnicy Altea Hills. Ta strzeżona, zamknięta część miasta słynie z górzystego krajobrazu, z którego rozciągają się panoramiczne widoki na Morze Śródziemne. Tu także znajduje się Campomanes – prestiżowy port dla właścicieli.

Calpe

Calpe to urokliwe miasteczko w regionie Walencji, rozlegle zamieszkałe przez obcokrajowców, najczęściej przybyszów z zachodniej Europy. Dla zwiedzających przeznaczono w nim kilkanaście urokliwych plaż i zatoczek, a ponadto udostępniono trzy porty o sportowym przeznaczeniu. Miejscowość wyróżnia dostępna do eksploracji szeroka baza zabytków z różnych okresów, a jej najbardziej atrakcyjnym skupiskiem jest lokalne Muzeum Archeologii i Historii. Istotnym punktem obserwacji jest też Park Naturalny Peñón de Ifach, zaliczany do najmniejszego rezerwatu przyrody w Hiszpanii (jedynie 42 ha).

Benissa

Benissa to wielowiekowa kolebka historii, słynąca z solidnie zachowanych zabytków, szczególnie kameralnego rynku w centralnej części miasta. Na obszarze czterech kilometrów w sąsiedztwie wybrzeża, można znaleźć starannie utrzymywane kościoły, a ponadto budynki placówek codziennego użytku, umiejscowione w pałacowej zabudowie. Dużym zainteresowaniem cieszy się etnograficzne muzeum, którego bogate zbiory eksponatów podziwiać można w plenerze, położonym na wzgórzu osady.

Moraira

Moraira to ośrodek prężnego rozwoju regionalnego żeglarstwa, w którym znajduje się też rybacka przystań oraz nowoczesny port. Miejscowość ta słynie z doskonałych warunków do uprawiania pieszej turystyki, szczególnie pod względem dostępności rozległych tras. Postaw na nieruchomości w prestiżowej dzielnicy El Portret, która swoim zapleczem znacząco wyróżnia się na tle całego wybrzeża Costa Blanca. Kupując tutaj posiadłość, dodatkowo zapewnisz sobie gwarancję panoramicznego widoku na morze, a ponadto uzyskasz łatwy dostęp do plaży czy portu.

Cumbre del Sol

Cumbre del Sol to największy nadmorski kurort prowincji Benitachell, w którym istotną rolę dla warunków pobytu odgrywają budynki apartamentowe z apartamentami, penthousy oraz dzielnice willowe. Nieruchomości te w ogromnej części umiejscowiono na malowniczym wzgórzu, z którego doskonale widoczna jest unikalna panorama Morza Śródziemnego. Na miłośników kąpielisk czeka tutaj kilka stref aktywności, ulokowanych w pobliżu przybrzeżnych plaż czy kameralnych zatoczek.

Javea

Javea to miejskie kąpielisko o sportowo-rekreacyjnym zapleczu, którego linia nadmorskiego wybrzeża rozciąga się na obszarze ponad 20 km długości. Miejscowość ta posiada solidnie zachowaną lokalną architekturę, jak również profesjonalną bazę do uprawiania wodnych aktywności. Poznaj szeroką bazę nieruchomości w luksusowej dzielnicy La Grandella, gdzie znajdują się eleganckie wille z widokiem na pobliską zatokę. To spokojna, nielicznie zabudowana część kurortu, stworzona z myślą o koneserach piękna natury, a dodatkowo aktywnych miłośników nurkowania.

Denia

Denia to turystyczna baza przesiadkowa podróży po rozległym obszarze Costa Blanca lub do innych regionów Hiszpanii. Jej główną atrakcją jest nowoczesny, prestiżowo urządzony port, z którego na bieżąco organizowane są rekreacyjne rejsy w obrębie wybrzeża Morza Śródziemnego. W osadzie tej nie brakuje też naturalnych atrakcji, którymi są masywne formacje skalne czy liczne jaskinie, ukryte w czeluściach pobliskiego wzgórza. Odkryj unikalne nieruchomości w pobliżu luksusowego portu dla posiadaczy jachtów, który jest miejscem częstych wypraw na Ibizę i Majorkę.

Costa Blanca Północ

Costa Blanca Północ to prestiżowa część regionu „Białego Wybrzeża”, położonego w południowo-wschodniej Hiszpanii, na terenie prowincji Alicante. Znajdziesz w nim nie tylko kompleksową bazę nieruchomości, ale również nowoczesne hotele, aquaparki czy eleganckie restauracje, oznaczone gwiazdkami Michelin. To obszar bogatego skupiska luksusowych portów, stref aktywności sportów wodnych, a ponadto nadmorski kompleks kurortów, posiadających piaszczyste plaże czy zatoczki. Ze względu na duże zainteresowanie odwiedzających, w tym zagranicznych przedsiębiorców, północne rejony Costa Blanca mają rezydencyjny charakter. Możesz więc spotkać tu nowoczesne wille w luksusowych, zazwyczaj kameralnych dzielnicach, ulokowanych blisko obszarów bujnej roślinności. Niewielka odległość od morza sprawia, że każdą posiadłość cechuje niepowtarzalny widok na śródziemnomorski krajobraz. Co więcej, dzięki górskiemu ukształtowaniu terenu, pozycje położone kilka km od pierwszej linii brzegu mają panoramiczny widok na morze.

Costa Blanca Południe

Costa Blanca Południe to regularnie odwiedzana, jednak słabiej rozwinięta baza wypoczynkowa w obrębie „Białego Wybrzeża”, na południe od miasta Alicante. Nie oznacza to jednak braku dostępu do zróżnicowanego zaplecza sportów wodnych, stref aktywności dla rodzin z dziećmi ani rozległych kąpielisk. Unikalnym atutem tego regionu jest skupisko jednych z najlepszych w Europie golfowisk (Orihuela Costa). Spotkasz tu również renomowane oddziały placówek handlowo-usługowych, takich jak centra handlowe czy międzynarodowe szkoły. Z uwagi na równinne ukształtowanie terenu, wśród nieruchomości dominują głównie konstrukcje o niskiej zabudowie, szczególnie domy szeregowe, rezydencje oraz wille. Warunki te umożliwiają cieszyć się naturalnym pięknem egzotycznych palm, piaszczystych plaż czy ruchomych wydm.

Biuro nieruchomości pomoże w zakupie posiadłości i formalnościach

Decydując się na zakup wybranej nieruchomości w Hiszpanii, skorzystaj z pomocy doświadczonego i sprawdzonego biura. Carisma od ponad 28 lat pomaga w kompleksowym załatwieniu spraw, związanych z formalnościami w zakresie kupna, legitymizacji, rejestracji, a nawet socjalnych ubezpieczeń. Dzięki wsparciu zaufanych pracowników, unikniesz kolejek w drodze do urzędu, a ponadto zrealizujesz podstawową procedurę zameldowania na potrzeby stałego pobytu w Hiszpanii. Rutynowo zajmujemy się dostarczaniem czy kompletowaniem takiej kluczowej dokumentacji, jak potwierdzenie ważności konta, status rezydenta czy tłumaczenie przysięgłe. Jeśli planujesz wyjazd wspólnie z rodziną, pomożemy w dodatku zapewnić dostęp do edukacji dla dzieci oraz opieki medycznej.

Carisma Oddział firmy w Polsce

Carisma Immobilien S.L.
e-mail: biuro@carisma.pl
tel/fax: +48 58 621 00 31

Carisma Biura w Hiszpanii

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca
Calpe/Benissa Carisma Immobilien S.L.
Avinguda de la Marina
Urb. La Fustera 23A
03720 Benissa
Alicante, Hiszpania
e-mail: calpe@carisma.eu
tel: +34 966 444 435
https://www.carisma.pl/kontakt-benissa-alicante.html
https://www.google.com/maps?cid=2075798000775482313

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca
Torrevieja/Alicante Carisma Design S.L
Calle Alhambra 2
03189 Torrevieja – Orihuela Costa
e-mail: office@carisma.eu
tel: +34 678 347 321

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa del Sol Marbella
Marbella Carisma Immobilien S.L.
e-mail: marbella@carisma.eu
tel: +34 966 444 435

Previous Najlepsze polecane materace dla graczy i pracowników zdalnych
Next Okna dachowe plastikowe czy drewniane? Które wybrać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Fotopułapki Denver – najlepszy wybór dla miłośników obserwacji przyrody

Fotografia to niezwykle popularne hobby, które wyróżnia się także wyjątkową różnorodnością. O ile gałąź portretowa czy reportażowa wymaga stałej uważności fotografa i jego stałego zaangażowania w proces powstawania zdjęcia, o

Wiadomości 0 Comments

Jak grać w blackjack online

Blackjack, znany również jako 21, jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych w kasynie. Wymaga połączenia szczęścia i umiejętności, co czyni go takim hitem wśród graczy kasynowych. Celem gry w blackjack

Wiadomości 0 Comments

Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!

W ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie kierowców wciąż zmieniającymi się przepisami prawa drogowego. Pojawiają się kolejne zaostrzenia, aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Czy dzięki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź