Wynajem podnośników – jakie maszyny warto wypożyczyć do prac na dużych wysokościach?

Wynajem podnośników – jakie maszyny warto wypożyczyć do prac na dużych wysokościach?

Wykonanie pracy na wysokości bezwzględnie wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Jednak jakie maszyny sprawdzą się najlepiej? Z tego artykułu dowiesz się, na jakie kwestie zdecydowanie warto zwrócić uwagę!

Wypożyczalnia wysięgników koszowych – kiedy się przyda?

Maszynami wykorzystywanymi do wykonywania czynności na wysokościach najczęściej są podnośniki koszowe. Mowa o pojazdach samobieżnych, wyposażonych w przeguby i ogrodzone platformy umieszczone na ich końcu. Ruch przegubu powoduje podniesienie kosza, a tym samym również tego, co się w nim znajduje. W zależności od potrzeb i wybranego modelu mogą to być narzędzia, maszyny, materiały budowlane, ale i ludzie.

Warto podkreślić, że wyróżniamy wiele modeli koszowych. Na rynku działają firmy oferujące wynajem zarówno urządzeń z silnikiem elektrycznym, jak i spalinowym. Przykładem takiej wypożyczalni, która świadczy usługę wynajmu podnośników jest Drial.

To jedna z bardziej znanych wypożyczalni oferujących wynajem podnośników koszowych, która ma w swojej ofercie modele z trzech głównych kategorii. Są to wysięgniki masztowe, nożycowe i przegubowe. Firma oferuje również ładowarki teleskopowe – ich omówieniem zajmiemy się w dalszej części tekstu.

Modele masztowe to najprostsze podnośniki. Umożliwiają ruch jedynie w pionie, a dostępna na nich platforma jest raczej niewielka. Wysięgniki te są przeznaczone do wznoszenia na wysokość niewielkiej ilości materiału, małych narzędzi lub pojedynczych osób. 

Druga kategoria to podnośniki nożycowe. Posiadają podwójne przeguby, których ruch wynoszący platformę przypomina cięcie przestrzeni nożyczkami, czemu zresztą zawdzięczają swoją nazwę. Wysięgniki tego typu mają nieco większe platformy, przez co rekomenduje się skorzystanie z nich, gdy ładunek ma spore gabaryty.

Ostatnia kategoria to podnośniki przegubowe. Mamy tutaj do czynienia z łamanymi przegubami, dzięki którym platforma może być przemieszczania nie tylko w pionie, ale też w poziomie i pod kątem. Dzięki tej funkcjonalności, zastosowanie tych produktów jest niezwykle szerokie. Co warto odnotować,  platformy w takich wysięgnikach są zwykle dosyć małe. Sprzęt ten najlepiej poradzi sobie w trudnodostępnych miejscach.

Ładowarka teleskopowa niezbędna przy wielu projektach

Kolejną grupę popularnych maszyn do pracy na wysokości są ładowarki teleskopowe. W pewnym uproszczeniu ich budowa jest zbliżona do konstrukcji koparki. Mechanizm jezdny umożliwia poruszanie się pojazdu w trudnym terenie, dlatego bywa wykorzystywana na budowie. 

Teleskopowe ramię pojazdu może poruszać się w dowolnych kierunkach, sięgając nawet na spore odległości. Końcówkę przegubu stanowią zwykle widły. Sprzęt tego typu służy głównie do transportu towarów.

Wynajem podnośników elektrycznych i spalinowych

Jak można zauważyć, wybór podnośników dostępnych na rynku jest niezwykle szeroki. Decydując się na konkretną maszynę, sprawdź, jaki ma napęd. Wynajem podnośników elektrycznych będzie odpowiednim wyborem w przypadku konieczności przeprowadzenia prac w pomieszczeniach, choć maszyny te sprawdzą się też na zewnątrz. 

Wynajem podnośników spalinowych to dobra decyzja, gdy musimy wykonać konkretne zadanie w otwartym terenie. Wszystkie wymienione powyżej wskazówki są istotne, niemniej trzeba zwrócić tu uwagę na jeszcze jeden, niezwykle ważny, aspekt. 

Bez względu na to, czy decydujesz się na wynajem podnośników nożycowych, czy ładowarek teleskopowych, pamiętaj przede wszystkim o tym, aby zwracać uwagę na ich jakość. Warto wynajmować jedynie sprzęt od renomowanych firm jak Drial.

Previous Tiny House – mały metraż, dużo szczęścia
Next Jakie rolety zewnętrzne wybrać - na co zwrócić uwagę?

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Budowa domu czy zakup mieszkania – co się bardziej opłaca?

Blisko 60% obywateli Unii Europejskiej mieszka w domach. Najmniejszy odsetek osób żyjących w blokach występuje w Irlandii (tylko 7%) i Wielkiej Brytanii (14%). Sytuacja w Polsce wygląda zupełnie inaczej. Jednak

Budowa domu 0 Comments

Czym najlepiej ciąć beton?

Cięcie betonu jest bardzo często niezbędną pracą podczas wykonywania elementów budowlanych. Najczęściej podczas cięcia betonu wykorzystuje się segmentowe tarcze diamentowe, które charakteryzują się wysoką wydajnością pracy oraz wytrzymałością.  Niezawodne tarcze

Izolacja budynku 0 Comments

Dobry klimat sprzyjającym modernizacji c.o.

Wysoki bilans kosztów ogrzewania domu zimą oraz optymalne warunki pogodowe, to powody dla których zazwyczaj wiosną decydujemy się na gruntowny przegląd i modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Remont systemu zapewniającego ciepło

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź