Wymieniasz okna? Zainwestuj w aluminiowe!

Wymieniasz okna? Zainwestuj w aluminiowe!

Zastosowanie aluminium we współczesnym budownictwie stało się ostatnimi czasy bardzo popularne. Przede wszystkim dlatego, że jest to materiał bardzo wdzięczny – wytrzymały, plastyczny, o właściwościach ognioodpornych oraz antykorozyjnych. W sam raz do tworzenia profili okiennych. Okna aluminiowe stosuje się przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, chociaż coraz częściej wykorzystuje się to rozwiązanie w budownictwie jednorodzinnym. Dlaczego warto zainwestować w okna aluminiowe?

Zalety okien aluminiowych

1. Ogromną zaletą stolarki aluminiowej jest możliwość jej dostosowania do bardzo nietypowych i indywidualnych potrzeb konsumenta.

2. Okna tego rodzaju są lekkie, a jednocześnie bardziej wytrzymałe niż np. konstrukcje z PCV lub drewna. Jeśli bardzo podobają nam się tradycyjne rozwiązania, korzystające jednocześnie z nowinek technologicznych, nie musimy wybierać. Okno aluminiowe może bowiem wyglądać jakby wykonano je z drewna. Tym samym zachowuje swoją funkcjonalność, nie tracąc przy tym tradycyjnego wyglądu. Mówi się, że aluminium najlepiej wygląda w surowych, nowoczesnych wnętrzach – jak widać niekoniecznie.

3. Stopy aluminium, zwłaszcza z domieszkami, mają bardzo korzystne właściwości. Dodatek magnezu zwiększa wytrzymałość profilu, krzem zaś jego twardość.

4. Okna aluminiowe mogą mieć dowolny kształt oraz rozmiar. Jest to rozwiązanie dość drogie, ale sprawdza się nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale także domach, które chcą się wyróżnić, stawiając na niepowtarzalny design. Wysokość takich okien waha się miedzy 40 cm a 6 m, a ich szerokość może wynosić od 30 cm do aż 5 m. Producenci (np. ALUMEX) dbają, aby zamysł klienta został w pełni zrealizowany.

5. Dwa rodzaje profili aluminiowych dają klientowi możliwość wyboru. Tzw. „zimny profil” charakteryzuje się małą izolacją cieplną, dlatego wykorzystuje się go przede wszystkim w ciepłym klimacie. W Polsce raczej nie znajduje zastosowania. Profil „ciepły” jest zdecydowanie bardziej popularny i sprawdza się w budownictwie mieszkalnym. Składa się z dwóch kształtników aluminiowych, do których połączenia użyto wkładkę termiczną z tworzywa sztucznego. W ten sposób powstaje bariera zapobiegająca utratom ciepła.

6. Najczęściej okna aluminiowe złożone są z jednej ramy, jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Podczas mycia okien nie trzeba ich bowiem rozkręcać.

7. Paleta kolorystyczna jest tutaj nieograniczona. Można korzystać z różnych metod malowania okien: proszkowanie, anodowanie i lakierowanie.

8. Jak już wspominaliśmy, aluminium to bardzo wdzięczny materiał, nie wymagający dodatkowej konserwacji. Aby utrzymać okna w dobrym stanie należy je raz w miesiącu przetrzeć ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie z detergentem. O wiele więcej zabiegów pielęgnacyjnych wymagają np. okna drewniane. W ich przypadku nie obejdzie się bez specjalistycznego środka konserwującego.

9. Okna aluminiowe to również bezpieczeństwo. Istnieje możliwość zastosowania odpowiednich wzmocnień, krat antywłamaniowych czy szyb zwiększających komfort użytkownika.

10. Jak podkreślają pracownicy firmy ALUMEX: „W oknach uchylnych znajdujących się na dużej wysokości można zastosować mechanizm, którego włącznik umieszcza się w dowolnym miejscu. Stosując odpowiednie uszczelki i szyby gwarantujemy doskonałą ochronę przed utratą ciepła i hałasem.”

Jak widać, okna aluminiowe to przede wszystkim rozwiązanie dla ludzi praktycznych i nowoczesnych, ceniących sobie oryginalność projektów, niepowtarzalny design oraz funkcjonalność.

Previous Jak dobrać płytki do małej łazienki?
Next Automaty schodowe, automaty zmierzchowe i ograniczniki, czyli rozwiązania automatyki domowej warte uwagi

Może to Ci się spodoba

Okna i drzwi 0 Comments

Co zrobić zanim się kupi klamkę?

Klamki, podobnie, jak gałki, uchwyty i inne okucia, mają zastosowanie zarówno praktyczne, jak i ozdobne. Z jednej strony ułatwiają zamykanie i otwieranie drzwi, z drugiej podkreślają ich charakter i zdobią

Okna i drzwi 0 Comments

Jak dopasować rolety do wnętrza?

Niezwykle funkcjonalne we wnętrzach są rolety. Myślenice to miejsce, ale który można kupić bardzo wiele tego typu produktów. Jednak przed zakupem rolet do mieszkania należy zadać sobie pytanie jaką mają one spełniać

Okna i drzwi 0 Comments

Karnisze do firan – jak je wybrać?

Zasłony i firany są zawsze modne. Niezależnie od nowych trendów pojawiających się w wystroju wnętrz, które lansują rolety i żaluzje, pięknie upięty materiał na dobrze dobranym karniszu niezmiennie pozostaje prawdziwą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź