Trudne w aranżacji kuchnie w blokach — co wziąć pod uwagę?

Trudne w aranżacji kuchnie w blokach — co wziąć pod uwagę?

Bloki mieszkalne znane są z tego, że nie oferują swoim mieszkańcom zbyt wielkiej powierzchni. Mieszkania planowane są tak, by pomieścić, jak najwięcej, na jak najmniejszym metrażu. Niektóre mieszkania kojarzą się z klitkami, dlatego wielu osobom nie podoba się życie w mieście. Inni natomiast chcą podołać takim wyzwaniom, dlatego kupują mieszkania i zastanawiają się, jak ergonomicznie i praktycznie urządzić swoją małą kuchnię. Sprawdź, na co w szczególności zwrócić uwagę podczas aranżacji tego ważnego pomieszczenia!

Zasady, których warto się trzymać podczas urządzania kuchni w bloku

Kuchnie w blokach https://urzadzamypodklucz.pl/aktualnosci/jak-urzadzic-mala-kuchnie-w-bloku/  spędzają sen z powiek projektantom. Jednak zwykli ludzie nie zawsze mają odpowiednią pulę pieniędzy, aby wybudować dla siebie dom w środku miasta czy kupić znacznie większe mieszkanie. To, co im pozostaje, to umiejętne urządzenie kuchni, nawet bardzo małej tak, aby była ergonomiczna, praktyczna i wydawała się większa, niż w rzeczywistości. Aby tego dokonać, warto trzymać się kilku istotnych zasad.

Zanim zakupisz meble, podziel kuchnię na strefy. Warto bardzo wyraźnie wyodrębnić strefę przygotowywania posiłków, strefę przechowywania oraz przestrzeń do gotowania i zmywania naczyń. Dobrze byłoby też określić kształt zabudowy. Jednym z czynników będzie to, na co pozwala metraż kuchni, a drugim to, co podoba się inwestorowi. Najpopularniejsze to kuchnie w kształcie litery L, U czy też kuchnie z zabudową równoległą.

Dobrze rozplanowana kuchnia w kształcie litery L daje sporo możliwości. Sprawdza się też tam, gdzie pomieszczenie kuchenne połączone jest bezpośrednio z salonem.

Co jest zbędne w małej kuchni, a co konieczne?

Urządzając małą kuchnię, trzeba dokonać poważnych wyborów. Przede wszystkim ważne jest określenie, co w Twojej kuchni jest wręcz niezbędne, a co się nie przyda nigdy. W małej kuchni z pewnością nie sprawdzi się zlew z dwoma komorami, który zajmie sporo miejsca. Lepszą decyzją będzie postawienie na jedną komorę, ewentualnie z ociekaczem.

Kiedy kuchnia jest naprawdę mikroskopijna, a Ty zbyt dużo nie gotujesz, możesz uszczuplić swoją kuchenkę o dwa palniki. Wymiary innych urządzeń AGD także mogą zostać poddane dyskusji. Z pewnością nie będzie dobrym pomysłem zakup lodówki side by side czy mikrofalówki, jeśli nie planujesz zabudowy i miałaby stać na blacie.

Zadbaj o jasne kolory i materiały, które zagwarantują optyczne powiększenie!

Kuchnia w bloku chętnie przyjmie jasne kolory i materiały, które nieco powiększą optycznie całą przestrzeń. W takich wnętrzach doskonale sprawdzą się biel, odcienie beżu, szarości, delikatny pastelowy żółty, pomarańczowy czy różowy. Jeśli Twoja dusza aż krzyczy o żywsze kolory, możesz je zastosować, ale jedynie w ramach akcentów.

Materiał ma spore znacznie w funkcjonalności. Płyty MDF świetnie nadają się na blaty kuchenne. Drewno z kolei prezentuje się pięknie, naturalnie i bardzo efektownie, o ile zostało umiejętnie obrobione. Jeśli Cię na to stać, możesz wybrać kamień, który zrobi niemałe wrażenie na znajomych.

Previous Co warto wiedzieć o prowadnicach do szuflad GTV?
Next Jaki powinien być dobry GPS do maszyn budowlanych?

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Mieszkania Piaseczno – korzystniej niż w Warszawie?

Mieszkania Piaseczno stały się ostatnio znacznie bardziej pożądane niż kiedykolwiek. Stało się tak za przyczyną wszechobecnego kryzysu gospodarczego oraz jednej z jego części składowych – olbrzymiego wzrostu cen za metr

Mieszkanie 0 Comments

Architektura wielorodzinna przechodzi transformację

Sposób, w jaki chcemy żyć, szybko się zmienia, a trendy architektoniczne pojawiają się niejako w odpowiedzi na nasze nowe potrzeby. Architekci, którzy tworzą swoje projekty dziś, muszą mieć więc na

Mieszkanie 0 Comments

Jak samodzielnie zamontować siatkę na balkonie? Instrukcja montażu

Montaż siatki na balkonie w pierwszej chwili może wydawać się skomplikowanym przedsięwzięciem – zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w tego typu pracach. Zanim jednak wezwiesz fachowca, warto spróbować swoich sił.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź