Trawa z rolki – 3 powody, dla których warto wybrać to rozwiązanie na wiosnę

Trawa z rolki – 3 powody, dla których warto wybrać to rozwiązanie na wiosnę

Zdecydowana większość z nas ma już za sobą prace związane z przygotowaniem trawnika do zimy. Niestety mimo dużego nakładu czasu, największej staranności i użytych najlepszych nawozów i narzędzi, można przeżyć na wiosnę gorzkie rozczarowanie. Trawnik może nie przezimować w idealnym stanie. Co wówczas robić? Specjaliści sięgają tu po niezawodne rozwiązanie, czyli trawnik z rolki. Sprawdźmy, dlaczego trawa w rolkach cieszy się taką popularnością.

Pozimowa pielęgnacja ogrodu jest sporym wyzwaniem nawet dla doświadczonych ogrodników. Mróz, brak słońca, zalegający lód i związany z tym brak powietrza, czy zmurszałe resztki roślin odbijają się na wyglądzie trawy. Topniejący śnieg bezlitośnie obnaża wszystkie puste placki, zgniłe, czy zagrzybiałe miejsca, efekty działań kretów i uszkodzenia spowodowane mrozem. Jeśli takich pozimowych niespodzianek jest więcej, trzeba rozważyć, czy uzupełniać ubytki, wysiewać całą trawę na nowo i czekać długo na efekt, czy też położyć gotowy trawnik z rolki i cieszyć się piękną murawą już po kilku godzinach. Kto nie próbował jeszcze trawy w rolce, koniecznie powinien przynajmniej raz zdecydować się na to rozwiązanie, by przekonać się o jego licznych zaletach. Dlaczego warto wybrać trawnik z rolki? Oto, trzy mocne argumenty przemawiające za trawą w rolkach.

Po pierwsze: brak żmudnej pracy

Trawnik, na którym zalegały hałdy śniegu często niemile zaskakuje nas na wiosnę. Bardzo uciążliwa jest walka z grzybami, które atakują trawę po zimie obfitej w opady śniegu. Pleśń śniegowa jest trudna do usunięcia. Oprócz wygrabienia porażonych części roślin, opryskania środkiem przeciwgrzybiczym, niezbędna jest jeszcze lekka wertykulacja i nawożenie. Czasami naprawdę lepiej od razu zdecydować się na nowy, gotowy trawnik, bo nawet najstaranniejsza pielęgnacja nie gwarantuje, że trawnik odbije.

Po drugie: Koniec z męczącym czekaniem

Wysianie trawnika to mozolna i żmudna praca, a jej efekt stoi zawsze pod znakiem zapytania. Nigdy nie wiadomo, czy np.: gwałtowny deszcz nie wypłucze nasion, albo siew nie wzejdzie równomiernie i zamiast zielonych pędów, będą nas straszyć puste place. Zakładanie trawnika od początku oznacza, że pierwsze koszenie odbędzie się dopiero po upływie kilkunastu tygodni. Wtedy to dopiero będzie można z niego przynajmniej częściowo skorzystać. W odróżnieniu od gotowej trawy z rolkI, młode roślinki są dość długo nieodporne na zmiażdżenie, czy ryzyko połamania, kiedy rozłożymy na nich koc, albo pozwolimy biegać po nich dzieciom z piłką.

Po trzecie: Jednolita murawa doskonałej jakości

Trawnik z rolki jest wysiewany ze specjalnej mieszanki wysokogatunkowych nasion, pieczołowicie pielęgnowany przez specjalistów. Oznacza to, że kupując trawę z rolki dostajemy produkt najwyższej jakości. Taka murawa jest zdrowa, zwarta, intensywnie zielona, bez chorób, zielska, w doskonałej kondycji. Źdźbła są równe, gęste. Taki trawnik prezentuje się okazale od razu po rozłożeniu, a jego pielęgnacja odbywa się na takich samych zasadach, jak w przypadku tradycyjnego trawnika. –mówi Ewa Adamek z portalu grasslandfarms.pl.

Zalety trawnika z rolki są niepodważalne. Szybkie i proste rozłożenie, niemal natychmiastowy efekt, zdrowa, równa, doskonałej jakości murawa, pielęgnacja nie bardziej skomplikowana niż w przypadku tradycyjnego trawnika. Trawa w rolce to idealne rozwiązanie dla niecierpliwych ogrodników, którzy na łonie natury chcą się cieszyć urokami pierwszego wiosennego słońca. To również rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzimy czas i nerwy – tutaj przecież od razu widzimy efekt.

Previous Frezarka - do czego służy i jak używać jej w prawidłowy sposób?
Next Jaką działkę kupić, by móc szybko postawić na niej dom?

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

Serpentynit antygorytowy – co to jest i gdzie się go stosuje?

Serpentynit antygorytowy – co kryje się pod tą trudną do wymówienia nazwą? Dlaczego warto się nim zainteresować? I co łączy go z akwarystyką? Serpentynit antygorytowy jest cennym surowcem klasyfikowanym jako

Instalacje 0 Comments

Najpopularniejsze maszyny ogrodowe

Posiadanie własnego ogrodu to marzenie wielu osób. Właściciele ogrodów wiedzą jednak, że ten przydomowy skrawek zieleni wymaga ciężkiej pracy. Posiadanie ogrodu wiąże się nie tylko z możliwością odpoczynku, ale także

Ogród 0 Comments

Produkty Libet przyjazne środowisku

Libet jako pierwszy i obecnie jedyny producent kostek i płyt betonowych uzyskał potwierdzenie, że jego produkty są przyjazne środowisku. Betonowe kostki brukowe oraz płyty nawierzchniowe z linii ECO otrzymały pozytywną

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź