Tiny House – mały metraż, dużo szczęścia

Tiny House – mały metraż, dużo szczęścia

Wbrew pozorom, nie tylko duży dom zapewnia idealne warunki do życia. Świetnie pokazują to mikrodomki, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony osób marzących o niezależności i mieszkaniu w pięknej okolicy. Mały metraż wcale nie jest tu ograniczeniem – wręcz przeciwnie, daje całkiem nowe możliwości.

Jak wygląda mikrodomek?

Tiny House liczy sobie 20,5 m2 powierzchni użytkowej, z czego 6 m2 zajmuje antresola przeznaczona na wygodną sypialnię. Dolna część bardzo przypomina standardową powierzchnię mieszkalną – to część wypoczynkowa połączona z kuchnią, skąd przechodzi się do łazienki, mijając jeszcze po drodze wydzielony kącik do pracy. Do przechowywania rzeczy służy sprytnie urządzony schowek, książki można ustawić na oddzielnej półce, a w kuchni znalazło się miejsce na dwupalnikową płytę indukcyjną, zmywarkę, lodówkę, zlewozmywak, piekarnik.

Wodę użytkową dostarcza pojemny zbiornik umieszczony w łazience. Zamiast klasycznego wc jest nowoczesna toaleta samospalająca, prócz tego łazienka jest wyposażona w umywalkę z lustrem oraz kabinę prysznicową. W wersji premium pojawia się jeszcze instalacja fotowoltaiczna, system SMART, dodatkowy zbiornik na szarą wodę, wzmocniona izolacja. Za sprawą tych udogodnień mikrodomek jest w pełni samowystarczalny i nadaje się do zamieszkania także zimą.

Duże oszczędności i większa swoboda

Ze względu na swoje gabaryty, mikrodomek nie wymaga pozwolenia na budowę. Ponadto jest to konstrukcja mobilna – Tiny House powstaje na solidnej, wytrzymałej przyczepie, dzięki czemu całą konstrukcję można przewieźć po prostu samochodem. Do transportu mikrodomku niezbędny będzie pojazd o dopuszczalnej masie przyczepy 3.5 tony, natomiast kierowca musi posiadać prawo jazdy kategorii B+E.

Mikrodomek jest w przystępnej cenie – płaci się za niego znacznie mniej niż za mieszkanie w bloku czy budowę tradycyjnego domu. Oszczędności są także na mniejszych opłatach za media, a ponieważ dom ma ograniczony metraż, powstrzymuje to lokatorów przed kupowaniem drogich, zbędnych rzeczy. Po stronie plusów jest jeszcze wspomniana mobilność. W Tiny House można zamieszkać nad morzem, w górach, w lesie lub w jakimkolwiek innym miejscu, a wybranej lokalizacji nie trzeba przed ustawieniem domku specjalnie dostosowywać – konstrukcja jest bardzo stabilna, wspomagana przez cztery podpory.

Previous Okna dachowe plastikowe czy drewniane? Które wybrać?
Next Wynajem podnośników – jakie maszyny warto wypożyczyć do prac na dużych wysokościach?

Może to Ci się spodoba

Materiały wykończeniowe 0 Comments

Jakie rolety zewnętrzne wybrać – na co zwrócić uwagę?

Rolety zewnętrzne to coraz bardziej popularny i przydatny element wyposażenia domu czy mieszkania. Nic dziwnego – mają one naprawdę wiele zalet. I chociaż w ich posiadanie trzeba trochę zainwestować, to

Budowa domu 0 Comments

Sprawdź, co musisz wiedzieć o budowie lub remoncie łazienki

Przy budowie nowej lub remoncie starej łazienki równie ważny jest odpowiedni projekt, jak i właściwe materiały budowlane, które zadecydują o trwałości wykonanej zabudowy oraz ostatecznym aspekcie wizualnym. Stocz zwycięską walkę

Budowa domu 0 Comments

Kiedy używać płyt gumowych przemysłowych, a kiedy płyty gumowych spożywczych?

W coraz większej ilości przedsiębiorstw stosuje się specjalistyczne płyty gumowe. Z racji swojej specyfiki zwiększają one przyczepność oraz podnoszą bezpieczeństwo zakładu. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które może w znacznym stopniu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź