Sprawdź, dlaczego warto wykonać obrzeża ogrodowe z kamienia

Sprawdź, dlaczego warto wykonać obrzeża ogrodowe z kamienia

Z czego zrobić obrzeże rabaty, trawnika albo alejki w ogrodzie? Możliwości jest bardzo wiele. Jedną z bardziej estetycznych i solidnych jest obrzeże kamienne. Dlaczego warto je wybrać? Sprawdź, jakie są zalety obrzeża z kamienia w ogrodzie.

Gdzie wykorzystać obrzeża z kamienia i dlaczego warto je wykonać?

Obrzeża ogrodowe z kamienia sprawdzą się w wielu miejscach. Przede wszystkim w naturalny sposób zaznaczą krawędzie alejek ogrodowych. Ułożone przy trawnikach lub skalniakach będą stanowiły barierę dla kory, piasku oraz drobnych kamyczków, które wraz z deszczem mogłyby przenosić się na obszar alejek i zanieczyszczać je. Co więcej, kamienne obrzeża ogrodowe są niskie, więc na te głębiej wkopane bez problemu najedziesz kosiarką i szybko wyrównasz cały trawnik. W ten sposób ułatwisz sobie pracę!

Jeśli obrzeża ułożysz ściśle jedno przy drugim, ograniczysz też przerastanie trawy na alejki ogrodowe. A to pomoże Ci utrzymać porządek oraz estetyczny wygląd ogrodu.

Obrzeża z kamienia polnego lub otoczaków sprawdzą się również jako obramowania rabat kwiatowych, kwitnących krzewów, oczek wodnych lub drzewek ozdobnych. Nadadzą ogrodowi naturalną lekkość oraz wprowadzą odrobinę sielskości i romantyzmu. Z tego powodu obrzeża trawnikowe kamienne polecane są przede wszystkim do ogrodów utrzymanych w stylu klasycznym, angielskim albo japońskim.

Jak układać obrzeża z kamienia?

Etykieta: Obrzeża z kamienia polnego możesz wykorzystać przy oczkach wodnych i sztucznych strumykach.

Chciałbyś, aby obrzeże trawnika z kamienia pojawiło się również w Twoim ogrodzie? W takim razie prace rozpocznij od wybrania rodzaju kamienia ogrodowego i jego kształtu.. Najlepszy efekt uzyskasz, kiedy każdy kamień na obrzeża trawnikowe będzie mniej więcej tej samej wielkości.

Następnie wyznacz miejsce, w którym ma znaleźć się obrzeże, a potem wykop rów o głębokości ok. 20–30 cm. W rowie umieść betonowy fundament. Następnie na zaprawie cementowej układaj obrzeża rabat z kamienia. Spoiny pomiędzy kamieniami możesz również uzupełnić zaprawą – będzie to dobrze wyglądało zwłaszcza w tradycyjnie urządzonych ogrodach. Jeśli natomiast zależy Ci na naturalnym efekcie, pozostaw między kamieniami drobne przerwy.

Zwróć uwagę, czy wybrane przez Ciebie kamienie mają nierówne krawędzie i znacząco wystają ponad poziom trawnika. Jeśli tak, za każdym razem podczas koszenia trawy trzeba będzie użyć podkaszarki. Czy można ułatwić sobie pracę? Jak najbardziej! Po prostu przed obrzeżem z kamienia (np. wokół rabaty lub ozdobnego drzewka) ułóż jeden rząd kostki brukowej albo betonowej. Trawa nie będzie zbytnio przerastała poza kostkę. Teraz z łatwością użyjesz kosiarki!

Gdzie kupić kamień do ogrodu?

Masz już pomysł na obrzeża do ogrodu i wiesz jak je wykonać? W takim razie poszukaj sprawdzonego składu, w którym będziesz mógł zakupić wybrany materiał. Klientów z Małopolski zapraszamy do Posesja PLUS w Skawinie. Nasza firma od prawie 20 lat zajmuje się sprzedażą elementów do budowy ogrodzeń – zarówno tych, które otaczać będą całą posesję, jak i mniejszych, wykorzystywanych w ogrodach. Zdobywając uznanie na rynku nawiązaliśmy współpracę z renomowanymi producentami materiałów budowlanych. Wybierając produkty z naszej oferty, możesz być pewien ich wysokiej jakości! Sprawdź nas i przekonaj się osobiście!

Previous Szukasz wózka widłowego w Lublinie? Postaw na sprzęt od GIZO!
Next Inwestorzy wybierają małe projekty domów. Zobacz, co sprawdza się najlepiej.

Może to Ci się spodoba

Architektura ogrodów 0 Comments

Jak zaprojektować ogród? 5 najciekawszych rozwiązań!

Ogród przede wszystkim powinien być piękny i zielony. Większość z nas chce jednak też czegoś więcej – by był on także użyteczny i zawierał nieprzeciętne rozwiązania czy pomysły. Idąc za

Architektura ogrodów 0 Comments

Jak sprawić by nasz trawnik wyglądał pięknie?

O pięknym trawniku marzy każdy posiadacz dużego ogrodu rekreacyjnego. Zielony dywan, z bujną murawą wymaga jednak nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale przede wszystkim systematyczności oraz cierpliwości w zakresie przeprowadzanych prac.

Ogród 0 Comments

Piła łańcuchowa: co zrobić, by posłużyła nam długo?

Piła łańcuchowa to bardzo przydatny element wyposażenia każdego posiadacza działki, ogrodu czy sadu. Dzięki niej szybko i sprawnie przeprowadzimy większe prace leśne, przygotujemy drewno opałowe, odblokujemy zawaloną drzewami drogę. Zobacz,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź