Składanie serwetek – sposób na rozwój wyobraźni dziecka, przyszłego architekta

Składanie serwetek – sposób na rozwój wyobraźni dziecka, przyszłego architekta

Olbrzymia wyobraźnia to jedna z najważniejszych cech, którą powinien odznaczać się każdy architekt. Mało, kto wie, ale wyobraźnię można skutecznie rozwijać od najmłodszych lat życia dziecka. Wyobraźnia wpływa nie tylko na późniejszą zdolność uczenia, ale ma także duży udział w kształtowaniu ogólnej inteligencji dziecka. Doskonałym sposobem na rozwój wyobraźni u najmłodszych może być sztuka składania serwetek.

Architekt – zawód przyszłości

Architektura od lat cieszy się dużym zainteresowaniem maturzystów. Nic dziwnego, wszak ukończenie tego kierunku daje ogromne możliwości. I nie chodzi tutaj tylko zarobki, te są ponad przeciętne, jeśli porównamy inne profesje. Praca architekta daje także ogromną osobistą satysfakcję, pozwala uczestniczyć w tworzeniu czegoś nowego, daje możliwość kształtowania naszego wspólnego otoczenia – ulic i całych miast. Wiele z niestandardowych budynków czy obiektów wpisuje się na stałe w krajobraz miast. Mało, kto sobie wyobraża wiele europejskich stolic bez charakterystycznych dla nich budowli. Wiele z budynków staje się pomnikami lub ikonami architektury. Niewiele jest zawodów, które zapewniają przejście do historii. Jednak nie każdy architekt dostąpi takich zaszczytów, szansę projektowania spektakularnych obiektów dostają najczęściej ci profesjonaliści, którzy odznaczają się największą wyobraźnią. Potrafią zaprojektować coś nowego, czego jeszcze nikt nie wiedział i co będzie idealnie wpisywało się w klimat otoczenia.

Wyobraźnia – klucz do sukcesu w zawodzie architekta

Wyobraźnię u dziecka można kształtować od najmłodszych lat. Można to robić na wiele sposobów. Jednym z ciekawszych jest składanie serwetek. To z pozoru mało intrygujące zajęcie, skutecznie kształtuje dziecięcą wyobraźnię. Wielu rodziców rozwój wyobraźni ignoruje, a przecież jak powiedział jeden z geniuszy XX wieku: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”. Nie ma granicy wieku, od kiedy można zacząć kształtowanie wyobraźni poprzez naukę ozdobnego składania serwetek. Można to robić nie tylko przy okazji różnego rodzaju świąt, ale także na co dzień. To prosta i w pełni bezpieczna zabawa, która uczy mechanizmów konstrukcji, wyobraźni oraz zdolności manualnych. Składanie serwetek to zajęcie, które mogą wraz z dziećmi wykonywać rodzice. To doskonały sposób na rozwinięcie wyobraźni, dziecko z serwetek może ułożyć rzecz dowolną. A co najważniejsze, może efekty swojej pracy zobaczyć niemal natychmiast. Dostrzeże także wszystkie niedoskonałości formy. Jeśli skończą nam się pomysły na wzory to inspiracji możemy poszukać w jednej z książek poradników dotyczących sztuki składania serwetek. W jednej z ciekawszych pozycji w tym zakresie autorka Clementine Collinet prezentuje 40 różnokolorowych wzorów zainspirowanych naturą, modą czy też klimatem wsi.

Podsumowanie

Kto myśli o karierze architekta dla swojego dziecka, powinien postawić na rozwój wyobraźni. Jednym z ciekawszych sposobów na rozwój wyobraźni u dziecka jest nauka ozdobnego składania serwetek.

Previous 5 porad jak wybrać myjkę ciśnieniową
Next Obrazy do kuchni – hit czy kit?

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Wyjątkowe projekty nowoczesnych domów

W końcu po wielu latach odkładania pieniędzy, życia z rodzicami czy w mieszkaniu przychodzi ten upragniony moment – rozpoczęcie prac nad własnym i wymarzonym rodzinnym gniazdkiem. Szanujemy wizje komfortowego życia

Budowa domu 0 Comments

Drewno klejone BSH – zastosowanie, korzyści, parametry techniczne

BSH, czyli Brettschichtholz to zaawansowany produkt drewniany, który sprawdza się przy konstrukcjach wymagających podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia. Charakteryzuje się znakomitymi walorami estetycznymi, jak i stabilnymi wymiarami. Stanowi podstawowy zamiennik dla

Instalacje 0 Comments

Kotły grzewcze na paliwa stałe – czy to się opłaca?

O wysokości rachunków za zużytą energię cieplną decydują głównie rodzaj i cena spalanego paliwa. Dużą rolę odgrywa również sprawność systemu grzewczego – nie zawsze możemy cieszyć się 100% efektywnością urządzeń.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź