Sauny fińskie – wybieramy odpowiednią saunę do domu!

Sauny fińskie – wybieramy odpowiednią saunę do domu!

Kiedy potrzebujesz chwili wytchnienia lub po prostu chcesz zadbać o odporność organizmu, wybierasz się na saunę. Kilkadziesiąt minut spędzonych w specjalnym mikroklimacie przyspiesza tętno, poprawia wydolność układu krążenia i przede wszystkim pomaga się zrelaksować. A co byś powiedział na własną saunę w domu? Wówczas nie będziesz musiał umawiać wizyty, pilnować z zegarkiem w ręku czasu trwania sesji i przede wszystkim to Ty będziesz mógł zapraszać do niej gości. Jaką saunę do domu wybrać? Czy lepsza będzie sauna zewnętrzna, czy może wewnętrzna? Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego jeszcze warto zorganizować łaźnię parową w domu!

Zalety posiadania własnej sauny

Regularne korzystanie z sauny pomaga zahartować organizm, zregenerować mięśnie po treningu czy dużym wysiłku fizycznym. Relaksuje i niweluje stres. Poprawia kondycję skóry, oczyszczając jej pory, a do tego pozytywnie wpływa na samopoczucie, zmniejszając napięcie układu nerwowego.

Domowa sauna to także oszczędność czasu na dojazdy do kompleksu sportowego. Kiedy zdecydujesz się umieścić łaźnię parową we własnym ogrodzie, z jej dobrodziejstw będziesz mógł korzystać w dowolnej chwili. A sauny wewnętrzne, montowane np. w łazience to świetna strefa komfortu dla całej rodziny.

Sauny wewnętrzne czy zewnętrzne – którą z nich wybrać?

To, jaką saunę wybierzesz, w dużej mierze zależne jest od miejsca w Twoim domu. Sauny wewnętrzne montuje się zwykle w łazience lub w pobliżu sypialni. Wówczas wystarczy niewiele miejsca na kabinę. Jeśli Twoja łazienka ma ok. 4m2 wolnej przestrzeni, z powodzeniem możesz w niej zamontować saunę wewnętrzną. Wewnętrzne kabiny saunowe są funkcjonalne wygodne. Możesz z nich skorzystać w dowolnym momencie dnia i niezależnie od pogody.

Drugi rodzaj łaźni parowych to sauny zewnętrzne. Montuje się je zwykle w ogrodzie, w zacisznym miejscu, które pozwala się nieco zrelaksować. Zewnętrzna sauna to stylowa budowla, która ma znacznie większą powierzchnię niż tradycyjna kabina wewnętrzna. Jedynym jej minusem jest to, że w chłodne i deszczowe dni dotarcie do łaźni może być nieco niekomfortowe. Ale tę wadę z łatwością można przekuć w zaletę, fundując sobie naprzemienne sesje w saunie oraz hartowanie organizmu na zimnym powietrzu.

Postaw na sauny fińskie i ciesz się skandynawską tradycją

W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się sauny fińskie, to tzw. suche łaźnie. Panujące w nich warunki różnią się nieco np. od ruskich bani. W fińskich łaźniach temperatura powinna wynosić od 60 do 110 stopni Celsjusza, a wilgotność należy utrzymać na poziomie 5-15%. W centralnym miejscu takiej sauny znajduje się piec ogrzewający kamienie umieszczone w siedziskach i oparciach kabiny.

Saunę fińską dobrze jest wykonać na indywidualne zamówienie. Wówczas masz pewność, że dostajesz produkt najwyższej jakości. Postaw na sprawdzoną firmę, jak DREWNOZDUSZĄ, która oferuje sauny wyłącznie z wyselekcjonowanych surowców spełniających najsurowsze normy i standardy. Skontaktuj się z przedstawicielami firmy i zapytaj o projekt sauny na zamówienie. Z pewnością doradzą, jaki rodzaj łaźni parowej będzie dla Ciebie najlepszy.

Previous Jakie parametry ma dobry ekogroszek?
Next Firma budowlana – jak ją zareklamować?

Może to Ci się spodoba

Plan budowy 0 Comments

Elektronarzędzia – niezawodna pomoc podczas remontu i budowy

Nie trzeba być doświadczonym fachowcem, żeby podjąć się prac remontowych czy budowlanych, zwłaszcza we własnym domu. Warto jednak zaopatrzyć się w jak najlepsze elektronarzędzia, dzięki którym realizacja poszczególnych zadań będzie

Budowa domu 0 Comments

Koszt robót ziemnych przy budowie domu bez piwnicy

Budowa domu bez piwnicy to coraz częstszy wybór inwestorów. Wszakże każda budowa domu niesie za sobą duże nakłady finansowe, lecz dokładając piwnicę cena wzrasta o około 20-30 %. Dowiedz się

Budowa domu 0 Comments

Jak dobrać schody do rodzaju oraz koloru podłogi

Wybierając schody możesz postawić na zgodność materiałów wykończeniowych, dających płynne przejście pomiędzy podłogą a stopniami lub nowoczesną koncepcję, opartą na kontraście gatunków oraz kolorystyki materiałów. Dzięki pierwszemu rozwiązaniu uzyskasz aranżacyjną

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź