Rekuperacja sposobem na obniżenie domowych rachunków

Rekuperacja sposobem na obniżenie domowych rachunków

Dla zapewnienia komfortu cieplnego w swoim domu, zarówno w czasie zimy, jak i gorącego lata, potrzebny jest sprawnie działający system wentylacji. Można w tym względzie wykorzystać wentylację mechaniczną z odzyskiwaniem ciepła, czyli rekuperację, która sprzyja oszczędnościom na rachunkach domowych.

Rekuperacja – ciepło i świeże powietrze

W dzisiejszych czasach w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w blokach montowane są okna i drzwi o wysokim stopniu szczelności. Powoduje to, że do wnętrza budynku nie może przenikać świeże powietrze i zastępować to zużyte, jeśli domownik nie rozszczelni okien lub nie otworzy ich. Aby zlikwidować potrzebę wykonywania takich działań na co dzień, można zamontować system wentylacji z odzyskiwaniem ciepła. Zapobiegnie on równocześnie rozwojowi pleśni i grzybów we wnętrzach pomieszczeń mieszkalnych. Rekuperacja rozwiązuje problem zaduchu i nadmiernej wilgoci we wnętrzu domu, bez strat dla jego szczelności.

Jak oszczędzać na ogrzewaniu?

Rachunki za ogrzewanie są jedną z najważniejszych pozycji w kosztach eksploatacji budynku mieszkalnego. Każdy z nas chciałby móc na nich zaoszczędzić. Umożliwia to rekuperacja. Poznań, Wrocław, Warszawa, Gdańsk czy Częstochowa – niezależnie od tego, gdzie zlokalizowany jest nasz dom, zawsze możemy skorzystać z systemu rekuperacji, który pozwoli na wypracowanie oszczędności na kosztach ogrzewania, ale jednocześnie zapewni także dopływ świeżego powietrza.

Budując dom starajmy się zlikwidować wszystkie mostki termiczne i miejsca, które byłyby nieszczelne. Nie zapominajmy przy tym o potrzebie wymiany powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych. W przeciwnym wypadku nasz dom zacznie nasiąkać wilgocią, a na ścianach zauważymy pierwsze zalążki pleśni. Aby czuć się jak najbardziej komfortowo we własnym domu, możemy zainwestować pieniądze w wysoko sprawny system wentylacji z odzyskiwaniem ciepła. Będzie on znacznie bardziej korzystną inwestycją niż system ogrzewania konwencjonalnego. Tylko ogrzewając dom narażamy się na niezaplanowane koszty, wynikające z potrzeby jego wietrzenia. Ciepło, które zgromadziliśmy we wnętrzach szybko ucieka na zewnątrz po obowiązkowym otwarciu okien. Nie trzeba tego robić w przypadku rekuperacji. Jest to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Sercem systemu jest rekuperator, czyli centrala wentylacyjna, która gwarantuje skuteczną cyrkulację i wymianę powietrza w domu. Poprzez kanały wentylacyjne podłączone do rekuperatora, do domu przenika świeże powietrze z zewnątrz, a zużyte z pokojów w domu jest odprowadzane na zewnątrz.

 

Previous Budujesz dom? Sprawdź, które ogrodzenie będzie najlepsze.
Next Aranżacje wnętrz

Może to Ci się spodoba

Instalacje 0 Comments

Zawór bezpieczeństwa- czym kierować się przy jego wyborze?

Hydrauliczne zawory bezpieczeństwa bazują najczęściej na bardzo prostej zasadzie działania, a ich najprostszym przykładem jest zawór kulowy z dociskiem sprężynowym. To banalnie prosty mechanizm, którego znaczenia nie da się przecenić.

Instalacje 0 Comments

Podłogówka a izolacja

Ocieplenie podłogowe, zwane potocznie podłogówką, od lat stosuje się powszechnie w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Stosowanie takiego rozwiązania przekłada się bezpośrednio na rachunki za energię grzewczą i odpowiada za komfort

Instalacje 0 Comments

Elektryka – układ nerwowy nowoczesnego domu

Dlaczego dobry projekt i wykonanie instalacji elektrycznej każdego mieszkania to podstawa? Ponieważ bez zasilania elektrycznego ciężko wyobrazić sobie codzienne życie, którym praktycznie wszystkie używane przez nas sprzęty to elektronika. Instalacja

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź