Podłogi Bauwerk Villapark – dobry design nie boi się „podłogówki”

Podłogi Bauwerk Villapark – dobry design nie boi się „podłogówki”

Ogrzewanie podłogowe, które cały czas zyskuje na popularności, nie musi być powodem rezygnacji z montażu pięknych drewnianych desek w dużym formacie. Szwajcarski producent Bauwerk Parkett wprowadził do oferty kolekcję Villapark, którą oprócz ciekawego designu i kolorystyki, charakteryzuje wysoka funkcjonalność i bezpieczeństwo.

medium

Villapark to dwuwarstwowa podłoga stworzona z myślą o miłośnikach jednopasmowych desek w większym rozmiarze, nietypowych i designerskich rodzajów powierzchni, a przy tym poszukujących możliwości bezpiecznego montażu na instalacji ogrzewania podłogowego.

Podłogi Bauwerk Parkett z tej kolekcji idealnie spełniają te oczekiwania. Ich opór cieplny, parametr najważniejszy dla efektywności „podłogówki”, jest minimalny – wynosi około 0,049 m2 K/W. Taki wynik był możliwy dzięki specjalnie opracowanej przez producenta konstrukcji deski. Dwuwarstwowa podłoga stworzona została z cienkiego i twardego HDF-u jako warstwy dolnej i litego drewna jako 2,5-milimetrowej warstwy użytkowej.

Zastosowana przez Bauwerk Parkett technologia gwarantuje minimalny opór cieplny podłogi, a zatem i maksymalną efektywność ogrzewania podłogowego, wysoką stabilność desek, a przy tym rewelacyjny wygląd – mówi Wojciech Szyszkowski z firmy Lares, importera i dystrybutora podłóg marki Bauwerk w Polsce. – Podłogi z tej kolekcji dostępne są w różnych wariantach wykończenia struktury – deski mogą być szczotkowane, ryflowane lub piłowane. Każda z tych opcji ma swoje zalety, a tak szeroki wybór z pewnością trafi w gusta koneserów drewna.

Wyraziste wykończenie powierzchni pełni jednak nie tylko rolę estetyczną – nieregularna powierzchnia świetnie maskuje ślady użytkowania i mechaniczne uszkodzenia. Dzięki temu renowacja podłogi nie będzie konieczna (choć jednokrotne cyklinowanie podłóg z serii Villapark jest dopuszczalne).

Deski z tej kolekcji mają większe niż standardowe wymiary dla podłóg dwuwarstwowych – długość 2100, szerokość 190 i grubość 9,5 milimetra. Duże deski cieszą się rosnącą popularnością od kilku dobrych lat – świetnie sprawdzają się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Duży format deski dodatkowo podkreślony zostaje przez fazowanie na długich bokach – po ułożeniu zabieg ten daje efekt bardzo długich desek, optycznie powiększających pomieszczenie. To jednak nie jedyna dostępna opcja – deski z kolekcji Villapark mogą być też fazowane na wszystkich bokach, co podkreśli charakter naturalnej drewnianej podłogi.

Villapark to kolekcja złożona z podłóg dębowych, jesionowych i orzechowych w bardzo wielu wybarwieniach – od bielonych, poprzez naturalne, opalane, termowane, na intensywnych i ciemnych kończąc.

Ponadto podłogi marki Bauwerk Parkett słyną z wysokiej jakości wykonania, zwłaszcza wśród bardzo wymagających klientów z Niemiec, Austrii czy Szwajcarii. To najbezpieczniejsze rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe wśród podłóg warstwowych – dodaje Wojciech Szyszkowski. – Dowodem na to jest fakt, iż co roku w europejskich domach montuje się ponad dwa miliony metrów kwadratowych drewnianych podłóg tego producenta.

Bauwerk Parkett – Kolekcja Villapark

Informacje techniczne:

  • Wymiary: 2100 x 190 x 9,5 mm
  • Dostępne struktury: szczotkowane, ryflowane, piłowane
  • Dostępne rodzaje wykończeń: olej naturalny lub lakier matowy
  • Fazowanie: na długim boku
  • Opór cieplny: 0,049 m2 K/W
  • Reakcja na ogień – trudnopalne (klasa Cfl-s1 wg normy EN 14342)
  • Cena: od 312 złotych brutto/m2

Podłogi z opisywanej kolekcji dostępne są w salonach firmowych Lares.

Previous Sufit podwieszany w trosce o oszczędności energetyczne
Next Pergola ogrodowa z paneli

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Zadbaj o odpowiedni projekt domu pasywnego

Dom pasywny z założenia ma być niezwykle energooszczędny jak zaprojektowany w każdym calu. Zatem jedną z najważniejszych rzeczy jaką powinniśmy dopilnować i o jaką zadbać, to właśnie prawidłowy projekt domu

Budowa domu 0 Comments

Jak osuszyć mury metodą iniekcji? Poradnik krok po kroku

Osuszanie murów poprzez iniekcję to sposób na definitywne pozbycie się problemów ścian podciągających wilgoć. Sprawdź, jak krok po kroku zastosować tę metodę. Po pierwsze – przygotuj podłoże Na początek zawilgocony

Budowa domu 0 Comments

Polacy podchodzą konserwatywnie do budowy domów

60 proc. domów budowanych jest na terenach wiejskich, kolejne 15 proc. – w miastach średniej wielkości. Najwięcej nowych inwestycji w ubiegłym roku przybyło w województwach mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. Najczęściej wybierany jest metraż w przedziale

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź