Oko artysty, ręka rzemieślnika  – stoły z litego drewna

Oko artysty, ręka rzemieślnika – stoły z litego drewna

Nieregularnie ociosane, o naturalnych sękach i autentycznych pęknięciach subtelnie wyczuwanych pod dłonią – na Zachodzie stoły wiernie oddające uroki drewna, z którego powstały, to synonim luksusu. To właśnie dzięki swojej ekskluzywności i pomimo często zawrotnej ceny, propozycje te dla wielu stanowią absolutny „must have”. Coraz częściej także w Polsce.

Mebel z litego drewna uosabia ponadczasowe piękno, będąc hołdem dla natury i wysokiej jakości. Pełen cech niemożliwych do podrobienia, o oryginalnych wgłębieniach, swoistym cieple i delikatności wyczuwalnej przy każdym dotyku oraz zapachu przywodzącym na myśl las. – Mimo że w Polsce nadal popularne są stoły robione z forniru, różnica pomiędzy nimi, a meblami tworzonymi w 100 proc. z litego, pełnego drewna jest kolosalna. To nie tylko wyższe walory użytkowe i dłuższa eksploatacja, ale przede wszystkim niepowtarzalna jakość wyrażona w autentycznym zapachu i naturalnej fakturze takiego blatu – tłumaczy Jacek Augustyniak, założyciel marki Trebord promującej trend na meble tworzone ręcznie z litego drewna.

fot_trebord1

fot_trebord2

fot_trebord3

Fot. Trebord

Przypatrz się dobrze, drugi taki nie powstanie

Na Zachodzie stół o blacie dokładnie odzwierciedlającym drzewo, z którego powstał, to „must have”. – Luksusem nie jest posiadanie marki globalnej, której produkty, mimo że cechują się wysoką jakością i ponadprzeciętną ceną, są produkowane masowo. Dziś o ekskluzywności świadczą propozycje unikatowe, tworzone w wyniku ręcznej manufaktury, które nie występują więcej niż w jednym egzemplarzu. To wartości, które coraz częściej docenia się także w Polsce – mówi Jacek Augustyniak.

Bo rzeczywiście, lite drewno to synonim doskonałości, prestiżu, a także wyraz wielkiego uznania dla natury. Stół, konsola, komoda – każdy mebel, który powstaje z tego materiału, naprawdę zachwyca. Zarówno swoją autentycznością, jak i niemożliwością uzyskania dwóch identycznych egzemplarzy wynikających z procesu produkcyjnego opartego na pracy ręcznej. W końcu każdy z nas lubi wysoką jakość, nawet gdy trzeba za nią zapłacić więcej niż w „sieciówce”. Gdy jednak możemy otrzymać produkt, w którym widać zaangażowanie i pasję jego twórcy, wykonany ręcznie z wybranego przez siebie gatunku drewna, o idealnie dopasowanym wymiarze blatu, nogach komponujących się ze stylem wnętrza, jednym słowem – w pełni spersonalizowany, prestiżowy mebel, niejeden z nas będzie gotowy zapłacić więcej. – Klient nie musi być obecny przy produkcji, by móc zobaczyć ręczną manufakturę i to, jak wiele serca wkłada się w stworzenie tego typu mebla. Wszystkie etapy powstawania stołu są bowiem dokumentowane, a wykonane zdjęcia zawierane w książce dołączanej do zakupionego stołu – dodaje Jacek Augustyniak.

Zachwycają przy każdym dotyku

Stoły z litego drewna, które tworzone są od początku do końca w ramach ręcznej manufaktury to bez wątpienia propozycje awangardowe. Szlachetne, bo powstające w całości z jednego lub kilku kawałków litego drewna. Designerskie, bo o unikalnym usłojeniu i niepowtarzalnym układzie sęków, a czasem także pęknięciach, które nie stanowią wady, za to dodają niepowtarzalnego uroku. Ze świetnym akceptem w postaci nóg wykonywanych ze stali nierdzewnej, odpornej na upływ czasu.

fot_trebord4

fot_trebord5

fot_trebord6

Fot. Trebord

Te awangardowe propozycje odnajdują się zarówno w klasycznym wnętrzu, podkreślając piękno drewnianej podłogi, jak i w minimalistycznym domu, w którym podłoga została wykonana z betonu czy żywicy. Ocieplają styl industrialny, podkreślają autentyczność rustykalnego wnętrza, idealnie wpasowują się także w trend skandynawski, w którym drewno przeplata się z elementami bieli i kamienia.

trebord_orzech

Fot. Trebord

(blat – orzech, wykończenie – olej, nogi – stal lakierowana proszkowo biały mat)

trebord_dab

Fot. Trebord

(blat – dąb, wykończenie – olej, nogi – stal nierdzewna satyna)

trebord_dab2

Fot. Trebord

(blat – dąb, wykończenie – olej, nogi – stal lakierowana proszkowo czarny mat)

Stoły wykańczany ręcznie, pod czujnym okiem i ręką jego twórcy, cieszy każdego, kto na bakier masowej produkcji stawia na jakość i produkty premium. „Prostota to szczyt wyrafinowania” – motto przyświecające twórcom marki Trebord najlepiej oddaje charakter i ideę tych propozycji.

Previous Lampy dla dzieci – jak wybrać dobrze?
Next Gotowy projekt domu. Co można w nim zmienić?

Może to Ci się spodoba

Wykończenia wnętrz 0 Comments

LED – kuchenne oświetlenie XXI wieku

O wyższości oświetlenia LED nad tym tradycyjnym, nie trzeba nikogo przekonywać. Jest energooszczędne, ekologiczne, a tym samym dużo tańsze. Daje też możliwość dowolnych aranżacji świetlnych, dzięki różnorodnym systemom montażu. Idealnie

Wykończenia wnętrz 1Comments

Chcesz wyremontować dom? Kup odpowiednią wiertarkę

Remont domu to nie lada wyzwanie. Zależy nam na tym, aby wszystko odbyło się szybko i sprawnie. Wymarzona wizja jest możliwa do zrealizowania tylko wtedy, gdy całe przedsięwzięcie zostanie dobrze

Mieszkanie

Czy domena europejska to dobra inwestycja?

Domena europejska (.eu) zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Wielu przedsiębiorców często rejestruje ją w parze z naszą domeną narodową (.pl) dla podkreślenia europejskiego wymiaru swojej działalności. Prawie 38% witryn

1 Comment

  1. MarekZ
    12 lutego, 15:29 Reply
    Bardzo ciekawy artykuł, posiadam podobny stół i serdecznie polecam pomimo wysokiej ceny jest to bardzo ładny i co najważniejsze bardzo wytrzymały. Najlepsze jest w nich to że każdy jest robiony ręcznie i żaden nie wygląda tak samo.

Zostaw odpowiedź