Obrazy do kuchni – hit czy kit?

Obrazy do kuchni – hit czy kit?

Z czym kojarzy się nam kuchnia? Z miłym zakątkiem, w którym możemy coś przekąsić, z miejscem, w którym cała rodzina przygotowuje posiłek, ze smakowitymi zapachami i wesołą atmosferą. To właśnie dlatego tak bardzo zależy nam na tym, by panował w niej jak najlepszy nastrój. Okazuje się, że nawet niewielkie elementy, takie jak obraz do kuchni, mogą odmienić wizerunek tego pomieszczenia w taki sposób, że będzie ono nie do poznania.

Czy obrazy do kuchni są w ogóle potrzebne?

Chociaż obrazy nowoczesne do kuchni cieszą się ostatnimi czasy szczególnym powodzeniem, wielu ludzi zastanawia się, czy w ogóle ich potrzebuje. Naturalne jest, że urządzając kuchnię, w pierwszej kolejności decydujemy się na zakup najpotrzebniejszych sprzętów, jak lodówka, kuchenka, czajnik czy naczynia. Nie powinniśmy jednak zapominać również o aspekcie wizualnym tej przestrzeni. Część osób uważa również, że obrazy w kuchni to zbędna ekstrawagancja, marnowanie przestrzeni, którą można byłoby wykorzystać, wieszając jeszcze jedną szafkę. Zobaczmy jednak, co o tym wszystkim sądzi ekspert z myloview.pl:

Oczywistym jest, że nie w każdej kuchni znajdzie się miejsce na obraz. Jeśli jednak mamy nieco wolnej przestrzeni, warto ją wykorzystać, by nadać temu pomieszczeniu trochę bardziej indywidualnego charakteru. Dobrze dobrany obraz do kuchni, dopasowany do mebli, sprawi, że chętniej będziemy tam przyrządzać posiłki, jeść śniadania czy po prostu rozmawiać przy kawie. Dodatkowa szafka z pewnością nie zapewni takiego efektu.

Więcej na temat tego, jakie elementy wystroju mogłyby „zaczarować” naszą kuchnię, dowiesz się tutaj.

Czego unikać, dobierając obrazy do kuchni?

Przeciwwskazań w dobieraniu obrazów do kuchni jest stosunkowo niewiele, ale nawet niewielkie błędy mogą całkowicie złamać kompozycję, jaką pragniemy stworzyć w tym miejscu.

  • Unikajmy pomieszania stylów. Projektując kuchnię w stylu scandi, dobierajmy minimalistyczne, praktyczne desenie. Z kolei pomieszczenia retro wymagają bardziej tradycyjnych ozdób – nowoczesne obrazy do kuchni zupełnie się tam nie sprawdzą, postawmy raczej na takie w klimacie vintage.
  • Zawsze sprawdźmy, czy nie próbujemy zawiesić haczyka w miejscu, w którym przechodzi kabel napięcia. Może się bowiem okazać, że owszem, mamy w kuchni piękny obraz… ale nie mamy w niej światła.
  • Unikajmy zacienionych, trudno dostępnych miejsc, gdzie obraz nie będzie dobrze widoczny. Pamiętajmy też o tym, by nie wieszać go zbyt wysoko ani zbyt nisko – powinien znajdować się mniej więcej na linii naszego wzroku, około 1,5 m nad ziemią.

Obraz do kuchni z pizzą

Obrazy do kuchni – jednak hit?

Wielką zaletą obrazów do kuchni jest ich ogromna różnorodność tematyczna i stylistyczna. Wybierajmy obrazy nowoczesne do kuchni, kiedy chcemy nadać jej owego nowoczesnego czaru, który tak wielu ludzi sobie ceni. Jeśli z kolei pragniemy czegoś z innej epoki, wybierajmy obrazki do kuchni w stylu kubistycznym, modernistycznym, czy też ekspresjonistycznym. To nieprawda, że reprodukcje są kiczowate – jednakże złą sławę zawdzięczają temu, że co drugi „nowoczesny koneser sztuki” ma w domu Monę Lisę czy Damę z Łasiczką. Natomiast nikt nie powiedział, że nie można byłoby umieścić na ścianie Franza Marca, Cezanne’a czy Paula Gauguina. Oddajmy na chwilę głos ekspertowi z myloview.pl:

Mało znani klasycy są zawsze w modzie. Jeśli jednak zależy nam na prostocie i swojskim klimacie, możemy zdecydować się na przykład na obraz ze źdźbłem pszenicy – widok jakże znany na polskiej wsi. Z kolei jeśli chcemy czegoś mniejszego, za to dodającego do naszej kuchni nutkę Lewantu, świetnie sprawdzi się niewielki obrazek przedstawiający mielone przyprawy.

Jedno jest pewne – obrazy do kuchni z mody nie wyjdą jeszcze przez długi czas.
Warto rozważyć umieszczenie ich w swoim domu – niedużym kosztem możemy uzyskać w ten sposób naprawdę zachwycający efekt.

Previous Składanie serwetek – sposób na rozwój wyobraźni dziecka, przyszłego architekta
Next Elektronarzędzia – niezawodna pomoc podczas remontu i budowy

Może to Ci się spodoba

Wykończenia wnętrz 0 Comments

Co na podłogę? Przegląd możliwości

Wybór podłogi to jeden z ważniejszych elementów urządzania wnętrz. To inwestycja, która musi być przemyślana, ponieważ ma służyć na dłużej – podłogę ciężko wymienić po miesiącu użytkowania. Podczas wybierania podłogi

Mieszkanie 0 Comments

Przed zakupem nieruchomości sprawdź jej stan prawny

Zastanawiając się nad kupnem mieszkania, działki czy domu, pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy sprawdzić, jest stan prawny nieruchomości. Mówi się, że przezorny ubezpieczony i to odnosi się także do kupna domu.

Design 0 Comments

Weź udział w konkursie Dekoral, pokaż wszystkim swoje kolorowe inspiracje i wygraj kolorowy IPhone 5C!

Polacy kochają kolory, ale na jakie barwy pomalowaliby swoje mieszkania? Jakie połączenia kolorystyczne wybierają najczęściej? Dekoral, w drugiej edycji akcji Kolorowa Polska chce sprawdzić na jakie kolory Ty pomalowałbyś swoje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź