Niewymagające rośliny ogrodowe – rośliny ogrodowe dla początkujących

Niewymagające rośliny ogrodowe – rośliny ogrodowe dla początkujących

W ogrodzie skalnym można uprawiać kilka tych niewymagających roślin. Niektóre z nich będą rosły w najsuchszej glebie, podczas gdy inne będą kwitły w bardziej wilgotnych warunkach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych niewymagających roślinach. Pokochasz także ich niezwykle ładne kwiaty. To świetny wybór do ogrodów skalnych, ponieważ wymagają minimalnego podlewania. Ale czym są i dlaczego wymagają tak niewiele?

Lato to kłopotliwy czas dla ogrodników, a w tym sezonie kwitnie większość roślin ogrodowych. Istnieje szeroka gama form, kolorów i rozmiarów, ale nie wszystkie z nich mogą wytrzymać palące letnie słońce. Na szczęście istnieją pewne rodzaje letnich roślin ogrodowych, które kwitną przez prawie trzy miesiące. Są to te, które są łatwe w utrzymaniu i nie będziesz musiał zmagać się z upałem lub gorącym słońcem przez bardzo długi czas.

Kwiaty do ogrodu dla początkujących

Żonkile należą do najbardziej niewymagających roślin ogrodowych. Te piękne kwiaty kwitną od kwietnia do czerwca. Możesz posadzić kilka wokół swojego kwietnika, aby przyciągnąć ptaki. Nie zapomnij też o powojnikach, które są świetnym wyborem do ogrodu cienistego. Nie tylko sprawią, że Twój ogród będzie wyglądał pięknie, ale także odstraszą gryzonie i inne szkodniki.

Jednymi z najbardziej popularnych roślin kwitnących do ogrodu są kwiaty wieloletnie i jednoroczne. Przykładami mogą być astry, nagietki, wiązówka trójbarwna, goździk chiński, dalia kulturalna i lilia amurska. Inne odmiany kwiatów to astilba, barwinek, konwalie i hiacynt. Są one łatwe w utrzymaniu i mogą rozwijać się w każdym miejscu, w tym w suchych, skalistych warunkach.

Konwalia czuła to kolejna wieloletnia roślina kwitnąca, która jest mrozoodporna i toleruje mróz w większości klimatów. To dobry wybór do ogrodów skalnych, ponieważ nie rosną gwałtownie. Są też stosunkowo mało wymagającą rośliną ogrodową i będą kwitły co roku, zwiększając swoją wielkość i liczbę. Są też bardzo atrakcyjnym kwiatem ciętym. Są nawet trujące, jeśli nie zostaną zjedzone.

Jeśli szukasz jednorocznej rośliny kwitnącej, rozważ mak kalifornijski – kolorową, dekoracyjną roślinę, która dobrze znosi warunki suszy. Ma cztery błyszczące płatki i delikatną, ażurową budowę liści. Odmiany ozdobne mają pofalowane płatki i świetnie nadają się do jasnych miejsc w ogrodzie. Jej kwiaty są ciepłolubne i wytrzymają niewielkie przymrozki. Rośliny te nie potrzebują również bogatej gleby do wzrostu.

Jeśli chcesz, aby Twoja rabata była atrakcyjna, posadź mieszankę roślin jednorocznych i bylinByliny będą stanowić tło, natomiast rośliny jednoroczne dodadzą nutę świeżości. Upewnij się, że wcześniej nawozisz glebę, aby rośliny dobrze się rozwijały. Przygotuj również sadzonki do sadzenia, rozrzucając je wstępnie w glebie. Następnie dobrze je podlej przed posadzeniem. Jeśli nie jesteś pewien, które byliny lub rośliny jednoroczne wybrać, przeczytaj ten artykuł i zainspiruj się.

Wiechlina łąkowa to kolejna wieloletnia roślina kwiatowa, którą możesz posadzić w swoim ogrodzie. Dorasta do 80 cm wysokości i kwitnie w drugiej połowie lata. Grona kwiatowe, zwane kwiatostanami, są niewielkie i mają lekki, cytrynowy lub miętowy zapach. Są również mrozoodporne, co czyni je doskonałym wyborem do ogrodów skalnych. Jeśli szukasz roślin o właściwościach leczniczych, Monarda to wspaniały wybór.

Irys to kolejny jeden z najbardziej eleganckich kwiatów. Odmiany irysów mają różne kolory i rozmiary i są pięknym dodatkiem do każdej rabaty. Ponadto ich małe kwiaty cebulowe są niezastąpione w alpejskich zjeżdżalniach. Rośliny irysowe preferują częściowy cień, a inne rozwijają się w pełnym słońcu. Są ogólnie mało wymagające, ale potrzebują wody i okresowych postaw w glebie. Możesz nawet podzielić korzeń, aby uzyskać wiele roślin. Korzeń jest łatwy do podziału i może być podzielony podczas wczesnej wiosny.

 

Previous Płyta betonowa czy kostka brukowa – jaki materiał lepiej sprawdzi się na podjazd?
Next Jak poprawnie przeprowadzać osuszanie budynków?

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

Jak zbudować domek ogrodowy dla dziecka?

W zaciszu ogrodu przydomowego lub na działce rekreacyjnej można zbudować domek dla dzieci, który będzie idealnym miejscem do zabawy dla najmłodszych i ich małych gości. Posiadanie domku ogrodowego jest marzeniem

Ogród 0 Comments

Jak przezimować meble ogrodowe w garażu?

Garaż to miejsce do przechowywania samochodu. To również praktyczne pomieszczenie, w którym magazynuje się rozmaite domowe przedmioty, a także wyposażenie ogrodowe. Nie wszystkie bowiem sprzęty mogą być przetrzymywane w ogrodach

Ogród 0 Comments

Najlepsze baseny ogrodowe: Przewodnik dla spragnionych ochłody

Ciepłe, słoneczne dni nieuchronnie kojarzą się z chłodzącymi odprężającymi kąpielami. Jak kąpiele, to i basen, a co jeśli basen mógłby znaleźć się w zasięgu ręki, we własnym ogrodzie? Dzisiaj przedstawiamy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź