Niepowtarzalny klimat SPA

Niepowtarzalny klimat SPA

SPA to wyjątkowe miejsce. Tutaj klienci nie tylko mają poprawić kondycję skóry, włosów, czy paznokci, ale też odpocząć. Pełen relaks osiągniemy, jeśli zapewnimy komfortowe warunki podczas wykonywania zabiegów.

Formy, kolory ,faktury

Wystrój SPA powinien sprzyjać wyciszeniu. Warto postawić na stonowane kolory i spokojne wzory. Aranżacja powinna być spójna i skłaniać do odpoczynku. Jeśli SPA specjalizuje się w zabiegach z jakiejś konkretnej części świata, warto nawiązać wyposażeniem wnętrza do kultury tamtego regionu. Duża wagą należy przywiązywać nie tylko do wrażeń wizualnych, ale także zmysłu dotyku. Już nawet kanapy w lobby powinny być tak przyjemne w dotyku i otulające, żeby dawały odczucie relaksu.

Gra świateł

Klimat relaksu warto wprowadzić stosując odpowiednie oświetlenie. Lampy w SPA powinny dawać delikatne, rozproszone światło. Szczególnie ważne jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia w gabinetach zabiegowych. Lampy dające światło pionowo w dół nad łóżkiem klienta mogą zniweczyć wysiłki terapeuty podczas zabiegu. W takich miejscach świetnie sprawdzi się sufit podwieszany led. Oświetlenie ledowe skierowane na ściany boczne da przyjemny efekt delikatnego rozproszenia ciemności.

Pamiętając, że na sufit często patrzą klienci podczas zabiegów warto zdecydować się na ciekawą formę sufitu podwieszanego led. Olbrzymie możliwości aranżacji daje sufit wykonany w systemie suchej zabudowy. Dowiedz się pod tym linkiem jak wygląda montaż oprawek właśnie w suficie z płyt g-k.

Dobrym rozwiązaniem są także kinkiety montowane na ścianach. Warto zadbać o to, aby była możliwość regulacji poziomu jasności w gabinecie

Zapach relaksu

Aromatyczne kosmetyki używane do rytuałów zabiegowych to standard. Warto jednak zadbać o to, aby piękny zapach zauroczył klienta już na progu SPA. Mamy tutaj wiele możliwości. Można zastosować świece aromaterapeutyczne, które również swoim blaskiem dodadzą uroku. Dobrym pomysłem są także kominki z olejkami eterycznymi dopasowanymi do pory roku np. zimą można użyć aromatu pomarańczy i cynamonu. Piękny zapach oraz niepowtarzalny wystrój mogą też zapewnić kwiaty.

Previous Wybieramy meble ogrodowe
Next Jak przygotować dom do remontu

Może to Ci się spodoba

Pielęgnacja ogrodów 0 Comments

Ogrody ekologiczne stwarzają przyjazne warunki dla ptaków i owadów. Sztuczne nawożenie jest ograniczone do minimum

Przydomowe ogrody mogą nie tylko zachwycać estetyką, lecz także być przyjazne środowisku. Obie kwestie nie powinny się wykluczać, tylko uzupełniać. Architekci krajobrazu radzą, by przede wszystkim wybierać takie krzewy i rośliny, które będą

Ogród 0 Comments

Automatyczne nawadnianie terenów zielonych

Manualne podlewanie ogrodów i sadów ma zastosowanie przy małych obszarach. Jednakże, gdy w grę wchodzą większe przestrzenie, to najlepiej sprawdzają się systemy służące do automatycznego nawadniania gleby. Wówczas bez zbędnego

Ogród 0 Comments

Eleganckie i wygodne leżaki ogrodowe

Leżaki ogrodowe od lat zapewniają nam wygodny i komfortowy wypoczynek, a ich zalety doceniają już kolejne pokolenia, co doskonale widać w czasie spacerów po nowoczesnych osiedlach. Jakie leżaki warto kupić

1 Comment

  1. Ania80
    29 stycznia, 14:14 Reply
    Nowoczesne SPA dają naprawdę spore możliwości. Byłam niedawno z koleżanką w SPA w Hiltonie na Wawrze i każda z nas miała swoją wyciszoną salę, ale można je było połączyć otwierając drzwi w ścianie. Fajny klimat na babski wypad :-)

Zostaw odpowiedź