Mieszkania Piaseczno – korzystniej niż w Warszawie?

Mieszkania Piaseczno – korzystniej niż w Warszawie?

Mieszkania Piaseczno stały się ostatnio znacznie bardziej pożądane niż kiedykolwiek. Stało się tak za przyczyną wszechobecnego kryzysu gospodarczego oraz jednej z jego części składowych – olbrzymiego wzrostu cen za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie. Osoby chcące przeskoczyć ten problem są zmuszone do zakupu mieszkań w jednej z podwarszawskich miejscowości. Ceny są tu bowiem bez porównania niższe.

Mieszkania Piaseczno – w tym artykule precyzyjnie porównamy ich ceny z tymi warszawskimi. Zastanowimy się także nad plusami i minusami życia w tej miejscowości. Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem lokalu i bierzesz pod rozwagę miejscowości położone naokoło stolicy, to koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł.

Mieszkania Piaseczno – porównanie cen z warszawskimi

Zacznijmy od podstawowej i największej zarazem zalecie mieszkania w Piasecznie względem Warszawy. Otóż jest nim znacznie niższa cena za 1m² mieszkania. Poniżej podajemy twarde konkrety, to jest uśrednione ceny w listopadzie 2022.

  • Warszawa – 13 961 zł / m²
  • Piaseczno – 9 536 zł / m² .

Podsumowując, przybliżona cena za m² w Piasecznie jest niższa o 4425 zł. Zwłaszcza w przypadku lokalu o dużym metrażu, będzie mieć to olbrzymie znaczenie. Dla pełnego obrazu sytuacji porównajmy jeszcze przeciętną wartość mieszkania w Warszawie i Piasecznie.

  • Warszawa – 680 427 zł,
  • Piaseczno – 571 768 zł.

Czemu mieszkania w Warszawie są tak drogie?

Warto zadać więc pytanie, dlaczego mieszkania w Warszawie tak gwałtownie drożeją. Powodem jest wspomniany już, wielopoziomowy kryzys: pandemiczny – wiążący się z potencjalnymi lockdownami oraz gospodarczy, który przejawia się galopującą inflacją i napływem imigrantów, którzy w dużej mierze nasycają rynek mieszkaniowy.

Ważne, aby wiedzieć, że tendencja wzrostu ceny za m² jest radykalna, a jednocześnie stała. Dobrze obrazuje ją fakt, że między lutym a październikiem 2022 m² zdrożał w Warszawie średnio aż o 707 zł. Co gorsza, niespokojne czasy wskazują, że drożyzny te będą się nie tylko utrzymywać, ale i pogłębiać.

Mieszkania Piaseczno – alternatywa dla drogiej Warszawy

Przedstawiony powyżej stan rzeczy zaowocował w dwojaki sposób:

  • walnie przyczynił się do zainteresowania klientów mieszkaniami w miejscowościach położonych w niedalekim sąsiedztwie Warszawy (najlepszym tego przykładem jest fakt, że fraza mieszkania na sprzedaż Piaseczno wpisywana jest w wyszukiwarkę 1600 razy miesięcznie);
  • spowodował rozwój nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego, głównie w Piasecznie, Piastowie i Otwocku.

Reasumując, w Piasecznie budownictwo mieszkaniowe gwałtownie się rozwija dzięki choćby deweloperowi Bud-Rim Development. Jego aktualną inwestycją w tym mieście jest choćby Puławska 27 (gdzie wolnych jest jeszcze 6 mieszkań) oraz powstające Modern Piaseczno, (gdzie dostępnych jest 66 mieszkań). Oba osiedla reprezentują najwyższy poziom bytowy. Architektura łączy nowoczesną elegancję z prostą, wygodnymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami, które znacząco poprawiają komfort.

Jakie są największe atrakcje Piaseczna?

Warto nadmienić także, że wspomniane obiekty są tak zwanymi miastami w mieście. Innymi słowy, zbudowane są wraz z rozwiniętą sferą usługową i rozrywkową. Mieszkańcy korzystać będą mogli więc z pobliskich sklepów i kawiarni. Posiadać będą także dostęp do placówek medycznych, szkół, przedszkoli, basenu, hali sportowej, boiska do gry w piłkę nożną, kortu tenisowego, toru gokartowego, klubu fitness, salonu SPA czy stadniny koni.

Kolejną atrakcją jest Chojnicki Park Krajobrazowy wraz z jego doskonale rozwiniętą siecią ścieżek rowerowych i spacerowych szlaków. Bliskość natury i bezpośrednie sąsiedztwo lasów sprawiają, że mieszkania Piaseczno łączą w sobie walory lokali usytuowanych w mieście oraz uroki mieszkania na wsi.

Mieszkania Piaseczno – skomunikowanie z Warszawą

Piaseczno stanowi doskonały przykład podwarszawskiej miejscowości, która jest dobrze z nią skomunikowana. Jest tak dlatego, że:

  • sieć dróg jest tu bardzo dobrze rozwinięta.
  • w bezpośrednim sąsiedztwie wspomnianych nowoczesnych osiedli znajdują się przystanki autobusowe oraz stacja Kolei Mazowieckich.

Podsumowanie

Mieszkania Piaseczno kumulują w sobie wiele zalet. Łączą niski koszt inwestycji z wysokimi standardami bytowymi. Dodatkowo miejscowość jest bardzo dobrze skomunikowana ze stolicą. Posiada też bogate zaplecze usługowo-handlowe.

Previous Domowy bank energii – z czego się składa?
Next Legend of Rock Wrocław - Hala Stulecia 25 marca 2023

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Przyjmowanie wniosków zamknięte – co z „Mieszkaniem dla Młodych”?

Zainteresowanie programem rządowym „Mieszkanie dla Młodych” w ostatnim roku znacznie wzrosło. Środki na ten rok skończyły się już w pierwszym kwartale, obecnie Bank Gospodarstwa Krajowego nie przyjmuje również nowych wniosków

Mieszkanie 0 Comments

LED – kuchenne oświetlenie XXI wieku

O wyższości oświetlenia LED nad tym tradycyjnym, nie trzeba nikogo przekonywać. Jest energooszczędne, ekologiczne, a tym samym dużo tańsze. Daje też możliwość dowolnych aranżacji świetlnych, dzięki różnorodnym systemom montażu. Idealnie

Mieszkanie 0 Comments

SDG Invest buduje we Wrocławiu Zaułek Złotnicki

Ruszyła kolejna inwestycja wrocławskiego dewelopera specjalizującego się w budowie kameralnych osiedli z mieszkaniami wysokiej jakości. Zaułek Złotnicki III – to już trzeci etap inwestycji zlokalizowanej w pobliżu wrocławskiego stadionu, zaledwie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź