Małe umywalki owalne i zaokrąglone – w jakich łazienkach sprawdzą się najlepiej?

Małe umywalki owalne i zaokrąglone – w jakich łazienkach sprawdzą się najlepiej?

Starannie wykonane małe umywalki o owalnych lub zaokrąglonych kształtach okazują się godnym uwagi wyborem w przypadku łazienek cechujących się mniejszymi wymiarami. Oprócz tego, że będą bardzo dobrze prezentować się w niewielkich łazienkach, na przykład gościnnych, sprawdzą się również w pomieszczeniach o większej powierzchni, w przypadku których inwestorzy chcieliby zdecydować się na funkcjonalną i jednocześnie minimalistyczną przestrzeń. Duży wybór wytrzymałych oraz designerskich umywalek można znaleźć w ofercie marki Laufen, która proponuje klientom modele cechujące się szerokością już od zaledwie 34 cm. Na które kolekcje warto zwrócić szczególną uwagę w przypadku poszukiwań małej umywalki utrzymanej w stylu nowoczesnym lub klasycznym?

Nowoczesne małe umywalki, które wyróżniają się oryginalnym designem

Inwestorzy, którzy poszukują nowoczesnych i funkcjonalnych małych umywalek, docenią kolekcję Sonar pojawiającą się w ofercie marki Laufen. Wyposażenie łazienkowe z tej kolekcji powstało dzięki koncepcji stworzonej przez cenioną na całym świecie projektantkę Patricie Urquiola, która zaprojektowała zaokrąglone umywalki wyróżniające się niespotykanym dotąd wykończeniem. Warto w tym miejscu wspomnieć, że umywalki zostały wykonane z innowacyjnego materiału Saphrikeramik®, który charakteryzuje się niezwykłą plastycznością pozwalającą na wykonanie modeli o wyjątkowo cienkich ściankach i jednocześnie cechujących się wysoką wytrzymałością. Dzięki temu mała umywalka okrągła z kolekcji Sonar bardzo dobrze komponuje się z wyposażeniem niewielkich łazienek, dodając aranżacjom charakteru.

Mała umywalka zaokrąglona montowana do ściany z kolekcji Sonar wyróżnia się wymiarami wynoszącymi 41 cm szerokości i 42 cm głębokości. Jej kompaktowe kształty zapewniają jednak domownikom wysoki komfort podczas codziennego dbania o higienę i dzięki temu okazują się idealnym rozwiązaniem do małych łazienek, w których niezwykle ważny okazuje się każdy centymetr dobrze wykorzystanej przestrzeni. Warto przy tym zwrócić uwagę na małe umywalki nablatowe mające 34 cm szerokości i występujące w wersji z ozdobnym ryflowaniem. Tego typu modele można z powodzeniem połączyć z pojemnymi szafkami łazienkowymi, zyskując więcej cennej przestrzeni do przechowywania.

Funkcjonalne rozwiązania do małych łazienek – nowoczesne umywalki z kolekcji VAL

Poszukując funkcjonalnych i jednocześnie świetnie prezentujących się rozwiązań do mniejszych łazienek, warto również zwrócić uwagę na proponowaną przez markę Laufen kolekcję VAL. Pojawiające się w niej zaokrąglone umywalki wyróżniają się nie tylko ciekawym designem, ale również praktyczną półką odstawczą występującą w wybranych modelach. Tego typu dodatkowe miejsce świetnie sprawdzi się jako przestrzeń na kosmetyki czy akcesoria. Ponadto podobnie jak zaokrąglone umywalki z kolekcji Sonar modele VAL są wykonane z innowacyjnego materiału Saphirkeramik, który pozwala na formowanie wyrobów o niepowtarzalnych kształtach i jednocześnie zapewnia ich wysoką wytrzymałość.

Klasyczne małe umywalki w nowoczesnym wydaniu, czyli kolekcja The New Classic

Osoby ceniące sobie klasyczne aranżacje wyróżniające się ponadczasową elegancją i zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań z pewnością docenią małe umywalki o owalnych kształtach znajdujące się w kolekcji The New Classic. Pojawiające się w niej wyposażenie łazienkowe cechuje się wyjątkowym designem wprowadzającym w świat luksusu oraz klasycznych aranżacji. Klienci mogą zdecydować się na małe umywalki ścienne lub nablatowe, co podobnie jak w opisywanej wcześniej kolekcji Sonar pozwala na przemyślane wykorzystanie przestrzeni dostępnej pod umywalką.

W przypadku owalnych umywalek z serii The New Classic w ofercie marki Laufen pojawiają się modele o wymiarach wynoszących 50 cm szerokości, które pozwalają na przemyślane zaplanowanie wyposażenia łazienki przy zachowaniu jak największej funkcjonalności i komfortu.

Previous Montaż konstrukcji stalowej - w halach przemysłowych
Next Jak bezpiecznie przechowywać farby do wnętrz?

Może to Ci się spodoba

Łazienki 2 komentarze

Minimalistyczna i surowa czy może przytulna łazienka w stylu retro?

Oba te trendy, choć – w zasadzie przeciwstawne – są w tym sezonie bardzo silne. Modne łazienki wyglądają dziś albo bardzo nowocześnie i wręcz sterylnie albo nawiązują do przeszłości, bazując

Wyposażenia wnętrz 0 Comments

Dzięki kwiatowym ornamentom Kaldewei twoja łazienka rozkwitnie

Wanny i emaliowane powierzchnie prysznicowe stają się ważnym elementem dekoracyjnym łazienki Nic tak nie cieszy po długich zimowych miesiącach jak obserwowanie budzącej się wiosną do życia natury. Nabrzmiałe pączki otwierają

Łazienki 0 Comments

Remont łazienki: Co warto podczas niego wymienić?

Po kilku latach użytkowania łazienka powinna zostać wyremontowana. Nie tylko ze względu na kwestie estetyczne i chęć zmienienia jej pod kątem wizualnym. Warto również wybrać praktyczne rozwiązania, które sprawią iż

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź