Kiedy używać płyt gumowych przemysłowych, a kiedy płyty gumowych spożywczych?

Kiedy używać płyt gumowych przemysłowych, a kiedy płyty gumowych spożywczych?

W coraz większej ilości przedsiębiorstw stosuje się specjalistyczne płyty gumowe. Z racji swojej specyfiki zwiększają one przyczepność oraz podnoszą bezpieczeństwo zakładu. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które może w znacznym stopniu podnieść komfort pracy.

W wielu dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach zwykle pojawiają się sytuacje, które mogą powodować niebezpieczeństwo dla pracowników. Chociaż może wydawać się to niemożlwe, to jednak wielu tego typu okoliczności można uniknąć dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu podłogi. System płyt i paneli gumowych, uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych wariantów bezpieczeństwa.

Specjaliści z anbi-tech.pl zwracają uwagę, że elastyczne płyty gumowe mają bardzo szeroki zakres zastosowań, co sprawia, że mogą być wykorzystywane w wielu branżach. Ich podstawowy rodzaj stosowany jest na zasadzie ogólnej, głównie do zwiększenia przyczepności podłoża. W tym przypadku można zastosować ich wariant korkowy, który znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa. Zmodyfikowane warianty, które charakteryzują się zwiększoną chłonnością będą idealnym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorstw w których istnieje ryzyko wylania się olejów, bądź benzyny. Płyty wykonane ze specjalistycznego materiału są także odporne na działanie kwasów. Guma stworzona na bazie kauczuku jest również odporna na skrajne temperatury, co oznacza, że swoją rolę może pełnić w chłodniach, czy w pomieszczeniach ciepłowniczych. Najlepszej jakości produkty mogą wytrzymać nawet 200°C. Część tego rodzaju płyt jest wykonana ze specjalnej mieszanki gumy i kauczuku, które są zgodne z przepisami BFR, mogą być stosowane w przemyśle spożywczym. Zwykle wykorzystuje się je w branży mleczarskiej, piwowarskiej, mięsnej, drobiarskiej i rybnej oraz do krótkotrwałego kontaktu z produktami spożywczymi w przemyśle owocowo-warzywnym oraz w wytwórniach octu i musztardy. Warunkiem niezbędnym do prawnego korzystania z nich jest zachowanie zgodności produktów z odpowiednimi wymaganiami dotyczącymi jakości zdrowotnej żywności.

Trwałość płyt uzależniona jest głównie od materiału z jakich zostały one wykonane. W niektórych przypadkach stosuje się również odpowiednie podkładki, mające na celu zwiększenie użyteczności tego produktu– dodają fachowcy z anbi-tech.pl. Wykonane są one najczęściej z  bawełny lub poliestru. Płyty gumowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Swoją popularność zawdzięczają głównie szerokiemu zastosowaniu jakim można je poddać. Wynika to ze specyfiki materiału z jego zostały wykonane. Wysokiej jakości guma jest odporna na ścieranie oraz jest dobrym izolatorem ciepła oraz akustyki. Ważnym jej elementem jest również wysoka odporność na zróżnicowane temperatury, a także zdolność do tłumienia wibracji. Samo jej użytkowanie nie dostarcza przedsiębiorstwu wielu problemów. Czyszczenie i konserwacja płyt jest bardzo prosta i nie wymaga za wiele czasu. W razie potrzeby można je odpowiednio obrobić, tak aby pasowały do kształtu nawierzchni, którą mają pokryć. Dla każdego inwestora ważnym argumentem przemawiającym za zakupem tego rodzaju płyt jest ich cena, która nie należy do wysokich. To w połączeniu z trwałością i niskim kosztami użytkowania sprawia, że podłoża gumowe na wiele lat pozwalają cieszyć się bezpiecznym przedsiębiorstwem.

Niezależnie od tego, czy firma zajmuje się składowaniem artykułów spożywczych, czy też niebezpiecznych cieczy, płyty wykonane z gumy będą idealnym rozwiązaniem dla tego rodzaju przedsiębiorstw, które w pierwszej kolejności stawiają na trwałość i ekonomię zakładu, a także na bezpieczeństwo swoich pracowników.

Previous Oringi gumowe - gdzie znajdują swoje zastosowanie
Next Wiata blaszana świetnym pomysłem na budynek gospodarczy

Może to Ci się spodoba

Plan budowy 0 Comments

Gotowy projekt domu. Co można w nim zmienić?

Co roku tysiące rodzin decyduje się na rozpoczęcie budowy domu. To często najważniejsza inwestycja w życiu, która wymaga sporego wysiłku, nie tylko finansowego. Wszystko zaczyna się od zakupu działki i

Budowa domu 0 Comments

Energomocni, czyli wykonawcy superbohaterami na budowie

Liczne i atrakcyjne nagrody oraz pakiety dodatkowych korzyści czekają na ekipy wykonawców budowlanych. Trwa druga edycja promocji dla najlepszych wykonawców budujących w systemie Ytong i Silka – Energomocni. Dowiedz się,

Budowa domu 0 Comments

Wiata blaszana świetnym pomysłem na budynek gospodarczy

Konstrukcje blaszane nie muszą być wznoszone tylko w charakterze garaży. Może się zdarzyć, że właściciel domku zechce zakupić tego typu wiatę na przykład po to, aby urządzić sobie w niej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź