Jaki nawóz do kwiatów balkonowych wybrać?

Jaki nawóz do kwiatów balkonowych wybrać?

Rośliny balkonowe to świetne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają ogrodnictwo, ale nie posiadają odpowiedniego terenu, na którym można sadzić kwiaty. Nie zmienia to jednak faktu, iż kwiaty balkonowe, podobnie jak ogrodowe, wymagają pielęgnacji i nawożenia. Jak to robić poprawnie? Po jakie produkty warto sięgnąć?

Jak nawozić rośliny balkonowe?

Konieczność nawożenia kwiatów balkonowych wynika z faktu, iż w pojemnikach mają one ograniczoną ilość podłoża, z którego mogą pobierać składniki odżywcze. Ogranicza to możliwość wzrostu zdrowych roślin. Nawożenie kwiatów balkonowych należy rozpocząć, przygotowując podłoże do sadzenia roślin. Częstotliwość nawożenia zależy od wybranego produktu. Niektóre nawozy działają dłużej, dlatego stosuje się je dwa-trzy razy w roku, a w przypadku innych nawożenie roślin należy przeprowadzać częściej. W początkowej fazie wegetacji rośliny potrzebują przede wszystkim azotu, który pobudza je do wzrostu, natomiast dla obfitego kwitnienia istotnymi składnikami są fosfor i potas. Warto przy tym trzymać się zasady, iż nie nawozi się roślin, gdy ich ziemia jest przesuszona.

Jaki nawóz warto wybrać?

W prawidłowym dbaniu o kwiaty balkonowe pomogą produkty Florovit, które zawierają podstawowe dla roślin składniki mineralne, czyli azot, fosfor i potas (NPK). Ważne są także mikroelementy, takie jak bor, miedź, żelazo, mangan czy cynk. W ofercie Florovit znajdują się takie nawozy jak: 

  1. Florovit nawóz płynny do kwiatów domowych i balkonowych. Pozwala kompleksowo dokarmić kwitnące rośliny balkonowe. Gwarantuje ich prawidłowy wzrost oraz zdrowy wygląd, a przede wszystkim wspomaga długie i obfite kwitnienie. 
  2. Florovit nawóz super długo działający dom i balkon to uniwersalne rozwiązanie, które wymaga zastosowania tylko raz w ciągu sezonu. Długo uwalniane składniki gwarantują stabilny i bujny wzrost oraz intensywne wybarwienie roślin. 
  3. Florovit pro natura nawóz organiczno-mineralny do roślin kwitnących oraz Florovit pro natura nawóz organiczno-mineralny uniwersalny, to produkty, które oprócz niezbędnych dla roślin składników pokarmowych zawierają naturalne substancje humusowe. W ten sposób swoimi właściwościami nawozy te przypominają kompost lub obornik. Dzięki zawartości naturalnych substancji humusowych zwiększają żyzność gleby oraz odbudowują właściwą dla roślin strukturę gleby, w związku z czymkorzenie lepiej wzrastają i rozwijają się, a roślinymogą skuteczniej pobierajć wodę oraz składniki odżywcze z podłoża. Co za tym idzie, rośliny lepiej się wybarwiają i obficie kwitną.

Ponadto wśród produktów Florovit obecne są także nawozy dedykowane dla grup roślin:

  • ozdobnych pnączy: powojników (Clematis), wiciokrzewów (Lonicera), glicynii (Wisteria), wszelkich odmian datur (bieluń), 
  • surfinii, kaskadii oraz petunii, 
  • pelargonii i innych roślin balkonowych takich, jak fuksje, werbeny, aksamitki czy złocienie. 

Zadaniem poszczególnych produktów kompleksowe odżywienie zgodnie z wymaganiami, co skutkuje odpowiednim wzrostem oraz długim i obfitym kwitnieniem.

Ostateczna decyzja zależy więc od okoliczności oraz roślin, które rosną na balkonie. Florovit stworzył produkty z myślą o konkretnych roślinach, dzięki czemu przydomowi ogrodnicy nie muszą zastanawiać się nad wyborem nawozu. 

Previous Ochrona na każde warunki pogodowe: odzież BHP na ciepłe i chłodne dni
Next Narzędzia budowlane – czego potrzebujesz do wykończenia mieszkania?

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

Jakie środki ochrony roślin wybrać?

Dla każdego, kto posiada choćby kawałek ziemi: czy to ogródek, czy sad, czy działkę, bardzo ważna jest ochrona roślin. Aby były zdrowe i przynosiły obfite plony, należy o nie dbać

Ogród 0 Comments

Piła łańcuchowa: co zrobić, by posłużyła nam długo?

Piła łańcuchowa to bardzo przydatny element wyposażenia każdego posiadacza działki, ogrodu czy sadu. Dzięki niej szybko i sprawnie przeprowadzimy większe prace leśne, przygotujemy drewno opałowe, odblokujemy zawaloną drzewami drogę. Zobacz,

Ogród 0 Comments

Jak założyć własną winnicę?

Uprawianie winnej latorośli stało się w Polsce bardzo modne. Na początku musimy określić czy zakładamy winnicę w celu działalności przemysłowej czy tylko dla ozdoby i zagospodarowania obszaru przy domostwie. Winnica

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź