Jaką umywalkę wybrać do nowoczesnej łazienki? Ha, oto jest pytanie!

Jaką umywalkę wybrać do nowoczesnej łazienki? Ha, oto jest pytanie!

Kiedyś ludzie nie mieli takich problemów… Był jeden standard, wybór umywalki nie przysparzał o ból głowy, a dziś? No cóż, dziś za to mamy absolutną dowolność stylistyczną, dzięki czemu nasze łazienki mogą być i nietuzinkowo piękne, i funkcjonalne zarazem. W związku z tym zostań z nami chwilę i dowiedz się, jaką umywalkę wybrać do nowoczesnej łazienki w twoim domu lub mieszkaniu.

Umywalka nablatowa

Umywalki nablatowe to obecnie bardzo popularne elementy instalacji łazienkowej, które znakomicie uwypuklają aranżację wnętrza w stylu designerskim. Najprościej mówiąc, są to umywalki łazienkowe stanowiące coś jakby ekskluzywną miskę, która została postawiona na powierzchni blatu. Oczywiście taki model umywalki tylko z wyglądu kojarzy się z miską. To pełnoprawne urządzenie hydrauliczne spełniające swoje standardowe funkcje.

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się umywalki prostokątne, choć umywalki owalne wciąż pozostają najbardziej popularnym wyborem, ponieważ nadają łazience dodatkowej subtelności. Jednak prostokąty to bardziej praktyczne rozwiązanie, bowiem z ich pomocą uzyskuje się więcej tzw. strefy umywalkowej.

Umywalka wpuszczana w blat

Umywalkę nablatową często konfrontuje się z modelami wpuszczanymi w blat. Tego rodzaju umywalki meblowe wymagają specjalnego otworu wyciętego pod rozmiar misy. Są one więc montowane bezpośrednio i to jest trochę bardziej skomplikowane zadanie niż w przypadku misy nablatowej. Dzięki temu jednak zyskuje się efekt większej przestrzeni, co może być istotne w przypadku łazienki w małym mieszkaniu.

Warto zauważyć, że ten rodzaj umywalki ma dwa warianty. Pierwszy posiada rant, który lekko wystaje ponad blatem, który w drugim przypadku jest całkowicie niewidoczny. Taka umywalka podblatowa jeszcze bardziej zwiększa przestrzeń, którą można użyć na przykład do korzystania z podręcznych przyborów toaletowych.

Umywalki nablatowe, czy umywalki wpuszczane – które bardziej pasują do małej łazienki?

No cóż, wiele tu zależy od ciebie. Nowoczesne umywalki tak naprawdę sprawdzą się w każdej łazience, o ile będziesz w stanie dobrze zagospodarować dostępne miejsce. Niemniej umywalka wpuszczana w blat wydaje się dobrym pomysłem do małej przestrzeni ze względu na swój „przeźroczysty” charakter. Chociaż dla tego rodzaju urządzenia jest ci potrzebny dodatkowy mebel, którym zazwyczaj są szafki do przechowywania kosmetyków itd.

Jeśli jednak chcesz osiągnąć najbardziej minimalistyczny design, klasyczna umywalka wisząca może okazać się idealna do ciasnej łazienki w mieszkaniu lub na poddaszu większego domu.

Previous Popularne akcesoria do pomp głębinowych
Next Czy warto budować dom do 70m2?

Może to Ci się spodoba

Łazienki 0 Comments

Dlaczego sedes bezkołnierzowy jest lepszy od klasycznego?

Wybór optymalnego sanitariatu z pewnością nie jest sprawą prostą. Do wyboru mamy bowiem miski sedesowe, które różnią się między sobą nie tylko sposobem montażu, ale także i ogólną estetyką, parametrami

Mieszkanie 0 Comments

Szare płytki podłogowe – jaki format wybrać na podłogę?

Choć szare płytki są niezwykle uniwersalne, ich wielkość może wpłynąć na to, jak będzie odbierana Twoja łazienka. Kiedy wybrać duże kafle, a kiedy lepsze będą małe płytki podłogowe? Szare płytki

Łazienki 0 Comments

Twarda woda w łazience? Co robić – radzi Kaldewei

Jedną z największych bolączek polskich łazienek jest problem „twardej wody” w kranach. Za jej sprawą na urządzeniach kąpielowych pojawia się kamień i osad, co obniża ich żywotność i estetykę. Jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź