Jaką szlifierkę wybrać – która będzie najlepsza?

Jaką szlifierkę wybrać – która będzie najlepsza?

Szlifierka to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi – zwłaszcza jeżeli w niedalekiej perspektywie czeka Cię remont Twojego domu. Przed zakupem szlifierki należy zastanowić się nad tym, jaki typ szlifierki wybrać oraz, co ważniejsze, w jakim sklepie ją kupić, by być zadowolonym z podjętej decyzji i mieć pewność, że to elektronarzędzie będzie wiernie służyć przez lata.

Czym jest szlifierka?

Zasadniczo szlifierka niezależnie od tego, czy jest wykorzystywana do profesjonalnej pracy, czy przez amatora, jest elektronarzędziem, które pozwala na obróbkę różnego rodzaju materiałów – często takich, które zostały poddane wcześniejszej obróbce z wykorzystaniem innych narzędzi. Powszechnie spotkać można się ze stwierdzeniem, że szlifierka to narzędzie, które nadaje ostateczny kształt danej powierzchni. Szlifowany materiał staje się gładki, dlatego też jest to urządzenie, które wykorzystuje się na przykład do odświeżenia wyglądu drewnianych mebli.

Jakie typy szlifierek można znaleźć na rynku – którą z nich wybrać?

Szlifierki dzieli się na:

  • Szlifierki oscylacyjne – które idealnie nadają się do szybkiego szlifowania płaskich i lekko zaokrąglonych powierzchni. Zwykle wykorzystuje się je do renowacji mebli, drzwi czy blatów wykonanych z drewna. Szlifierki oscylacyjne wyposażone są w prostokątną stopę, co pozwala na szlifowanie narożników.
  • Szlifierki kątowe – wykorzystuje się je do szlifowania, przecinania metalu, betonu czy ceramiki. Nie są jednak przeznaczone do dokładnego szlifowania powierzchni. Wykorzystuje się je również do polerki. Decydując się na szlifierkę kątową, należy kupić urządzenie, które ma możliwość regulacji obrotów.
  • Szlifierki mimośrodowe – jest to typ szlifierki, który powszechnie uważa się za uniwersalny. Sprawdzi się ona zarówno na gładkich, jak i również na wklęsłych powierzchniach. Wykonuje dwa typy ruchów: oscylacyjny oraz obrotowy, co przyspiesza pracę szlifierki. Można ją wykorzystać zarówno do szlifowania drewna, jak i metalu. Dlatego też szlifierki mimośrodowe często wykorzystuje się np. do polerowania powłoki lakierniczej samochodów.
  • Szlifierki typu Delta – jest to ciekawy typ szlifierki, która wykorzystywana jest głównie do obróbki trudno dostępnych miejsc takich jak szczeliny, ornamenty czy narożniki. Działa ona na podobnej zasadzie jak szlifierka oscylacyjna.
  • Szlifierki taśmowe – przeznaczona jest ona do szlifowania dużych płaskich powierzchni drewnianych, również tych, które pokryte są okleiną lub lakierem. Stosuje się je głównie w profesjonalnych warsztatach i zakładach. Główna różnica między szlifierką taśmową a pozostałymi, wyżej wymienionymi szlifierkami, polega na tym, że szlifierka taśmowa przesuwa się jedynie po linii prostej. Jednakże działa ona niezwykle sprawnie i szybko.

Wybór szlifierki powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami klienta. Jest to o tyle ważne, że każdy typ tego narzędzia, przeznaczony jest do innych zadań. Jedynie szlifierkę mimośrodową można uznać za typ możliwie uniwersalny.

Szlifierki sklep internetowy – gdzie kupić?

Wybierając sklep internetowy ze szlifierkami, klient zasypywany jest mnogością ofert rozmaitych sklepów. W takiej sytuacji ciężko jest podjąć decyzję, gdzie kupić potrzebne narzędzie. Co ciekawe, sklepy internetowe z natury oferują niższe ceny w porównaniu do sklepów stacjonarnych czy marketów budowlanych. Ponadto należy również zwrócić uwagę na to, czy taki sklep internetowy ma w ofercie model szlifierki, którego poszukujesz – to akurat cecha absolutnie obligatoryjna! Ponadto profesjonalny sklep z narzędziami powinien również mieć odpowiednią obsługę klienta. Pracownicy sklepu z narzędziami powinni relatywnie szybko udzielić odpowiedzi na pytania, które zadasz, na przykład poprzez wiadomość e-mail lub kontakt telefoniczny.

Sklep ze szlifierkami zarówno stacjonarny, jak i online powinieneś również sprawdzić pod kątem opinii. Zapytaj swoich znajomych bądź sprawdź recenzje w Internecie, np. w Google. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dokonujesz zakupów w sklepie, który oferuje jedynie produkty najwyższej jakości. Warto pamiętać, że szlifierka dobrej jakości będzie Ci dobrze służyć przez wiele lat. Nie musi ona też być bardzo droga. Dobrą szlifierkę można kupić już za kilkaset złotych – ważne, aby wybierać produkty uznanych firm, jak np. Dewalt czy Makita.

Previous Oświetlenie w ogrodzie, a poprawa wydajności upraw
Next Co warto wiedzieć o prowadnicach do szuflad GTV?

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Kiedy warto zamontować fototapety do przedpokoju?

Aranżacja przedpokoju często schodzi na dalszy plan remontu i trudno się temu dziwić. Pierwszeństwo ma kuchnia i łazienka, bez których po prostu trudno się obyć. Glazura, armatura, sprzęty, meble i

Mieszkanie 0 Comments

Wykończenie mieszkań – samemu czy z deweloperem?

Każdy, zaczyna myśleć o swoich czterech kątach, stoi przed wyborem, czy zadanie jego wykończenia zlecić wyspecjalizowanej ekipie, czy też większość prac wykonać samodzielnie. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje

Mieszkanie 0 Comments

AGD wolnostajace czy zabudowane?

Sprzęt AGD to najpopularniejsze i najistotniejsze przedmioty, z którymi mamy do czynienia codziennie. Może poza telefonami komórkowymi, nic nie jest tak ważne jak prawidłowe działanie lodówki czy zamrażarki. Ale bardziej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź