Jak zbudować domek ogrodowy dla dziecka?

Jak zbudować domek ogrodowy dla dziecka?

W zaciszu ogrodu przydomowego lub na działce rekreacyjnej można zbudować domek dla dzieci, który będzie idealnym miejscem do zabawy dla najmłodszych i ich małych gości. Posiadanie domku ogrodowego jest marzeniem większości dzieci – zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Można dodatkowo domek połączyć z piaskownicą, zjeżdżalnią czy drabinkami, tworząc kompleksowy plac zabaw. Jak wybudować domki dla dzieci w swoim ogrodzie?

Drewniany domek

Posiadając jakiekolwiek umiejętności posługiwania się piłą, młotkiem czy wiertarką i wkrętarką oraz mając wyobraźnię, można samodzielnie zbudować domki dla dzieci na potrzeby własnego ogrodu. Dzięki nim można sprawić prawdziwą radość swoim pociechą.

domek_my_garden_house_keter-40812-xs

Do wyboru są domki wybudowane bezpośrednio przy gruncie, oparte na podłodze z desek i wykonane na twardym podłożu, np. pokrytym wylewką. Alternatywnie można wybudować domek na słupach o wysokości około 1,5 metra. Potrzebne są cztery słupy, a domek może mieć wymiary 2,3 na 2 metry. Będzie wystarczający dla dzieci w wieku około 6-12 lat. Wysokość domku od podłoża do kalenicy wyniesie 3,7 metra, a ściany powinny mieć około 1,35 metrów wysokości. Zadaszony domek z niewielkim tarasem i balustradą, do którego wchodzi się po drabinie, można umieścić w konarze drzewa i uzyskamy dzięki temu domek na drzewie. Jeśli na działce brakuje naturalnych warunków do skonstruowania takiego domku, można wybrać budowlę na platformie lub na ziemi.

keter_magic_willa_kremowy_zielony-4081-s

Do zbudowania drewnianego domku ogrodowego potrzebne są deski, kątowniki, łączniki, wkręty, gwoździe, słupki, legary, krawędziaki oraz profile stalowe. Z nich wykonamy zarówno ściany i dach, jak i podłogę i konstrukcję nośną domku.

Bez budowania

Jeśli brakuje nam czasu i umiejętności manualnych w budowaniu własnoręcznych domków dla dzieci, można je kupić gotowe. Do wyboru mamy przy tym domki dla dzieci drewniane lub plastikowe. Te ostatnie mają wiele zalet – są stosunkowo lekkie, więc jeśli zajdzie taka potrzeba, to można je przenosić z miejsca na miejsce. Są łatwe w utrzymani w czystości i nie wymagają, w przeciwieństwie do domków drewnianych, okresowej pielęgnacji i konserwacji. Będą w pełni odporne na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, takich jak niskie i wysokie temperatury, opady atmosferyczne czy wilgoć. Domek plastikowy jest też bezpieczny dla dzieci w różnym wieku, zarówno dla maluchów do 3 lat, jak i przedszkolaków czy uczniów szkół podstawowych. Posiadają on odpowiednio zaokrąglone, wyprofilowane krawędzie, które chronią dzieci przed otarciami i innymi urazami.

domek_funtivity_zielony_niebieski-4145-s

Previous Pompa ciepła – ekologicznie i tanio
Next Wszystko, co powinieneś wiedzieć o rodzajach węgla kamiennego

Może to Ci się spodoba

Pielęgnacja ogrodów 1Comments

Pamiętajcie o ogrodach

Profesjonalne aranżacje ogrodów to z pewnością umiejętność, którą można nazwać swego rodzaju sztuką. Sztuką wymagającą cierpliwości i niezbędnej wiedzy z dziedziny botaniki. Natura daje nam pełną paletę możliwości. Możemy ją

Ogród 0 Comments

Sprawdź, dlaczego warto wykonać obrzeża ogrodowe z kamienia

Z czego zrobić obrzeże rabaty, trawnika albo alejki w ogrodzie? Możliwości jest bardzo wiele. Jedną z bardziej estetycznych i solidnych jest obrzeże kamienne. Dlaczego warto je wybrać? Sprawdź, jakie są

Ogród 0 Comments

Ogrody ekologiczne stwarzają przyjazne warunki dla ptaków i owadów. Sztuczne nawożenie jest ograniczone do minimum

Przydomowe ogrody mogą nie tylko zachwycać estetyką, lecz także być przyjazne środowisku. Obie kwestie nie powinny się wykluczać, tylko uzupełniać. Architekci krajobrazu radzą, by przede wszystkim wybierać takie krzewy i rośliny, które będą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź