Jak zaoszczędzić pieniądze podczas remontu łazienki

Jak zaoszczędzić pieniądze podczas remontu łazienki

Remont łazienki to cel wielu właścicieli domów – często jest to pomieszczenie, które może zadecydować o sprzedaży domu. Biorąc pod uwagę hydraulikę, kafelki i instalację elektryczną, na małej przestrzeni mieści się wiele skomplikowanych elementów.

W rezultacie cena remontu łazienki może szybko wymknąć się spod kontroli. Na szczęście istnieją sposoby na oszczędzanie i alternatywy dla drogich materiałów.

Układ pomieszczenia

Podobnie jak w przypadku przebudowy kuchni, remont łazienki może łatwo zwiększyć całkowity koszt ze względu na rozległą instalację wodno-kanalizacyjną, która musi pomieścić toaletę, umywalkę i wannę lub prysznic. Jeśli chcesz ulepszyć swoją łazienkę, zmieniając miejsce, w którym znajduje się prysznic lub toaleta, gwarantujesz sobie wyższy koszt całkowity. Najwięcej pieniędzy zaoszczędzisz, jeśli uda Ci się utrzymać hydraulikę tam, gdzie jest i elektrykę tam, gdzie jest.

Materiały i praca

Kiedy pracujesz z profesjonalistami przy remoncie łazienki, praca stanowi główną część kosztów. Koszty pracy będą stanowić od 40% do 65% Twojego całkowitego budżetu. Możesz zmniejszyć zakres projektu remontowego i uczynić go projektem dla majsterkowiczów i wiele rzeczy zrobić sam.

Jednak najlepszym sposobem na zaoszczędzenie na całkowitym koszcie przebudowy jest znalezienie wykonawcy, któremu możesz zaufać. Jeśli masz określony budżet, którego nie możesz przekroczyć, poinformuj o tym wykonawcę.

Toaleta

Jeśli twoja łazienka jest poddawana pełnemu remontowi pod nadzorem wykonawcy, wymiana toalety będzie częścią tego procesu. Jeśli jednak chcesz samodzielnie unowocześnić swoją łazienkę, wymiana toalety wymaga niewielkich umiejętności i może być potraktowana, jako projekt typu „zrób to sam”.

Umywalka

Kolejnym punktem centralnym w każdej łazience jest umywalka i szafka na ubrania, ale jest to również miejsce, które może szybko stracić na aktualności, ponieważ trendy wychodzą z mody. Udaj się do sklepów wielkopowierzchniowych, aby sprawdzić, jakie opcje umywalek mogłyby nadać łazience nowe życie.

Jeżeli chcesz zrealizować jeszcze mniej inwazyjny projekt, spróbuj tchnąć nowe życie wymieniając lustro. Możesz też oprawić lustro w kolorową ramę lub rustykalne drewno, które będzie pasowało do Twojego stylu. Wiele ofert dotyczących remontów na www.ogloszenia24m.pl

Armatura

Jeśli wymiana wanny, prysznica lub umywalki nie mieści się w Twoim budżecie, możesz sprawić, że każdy z tych elementów będzie wyglądał jak nowy, unowocześniając baterie, gałki i uchwyty. Armatura jest często niedroga i stanowi łatwy projekt dla majsterkowiczów, który nie wymaga żadnych umiejętności hydraulicznych.

Kafelki

Nowe kafelki to często ulubiony projekt właścicieli domów, którzy chcą odświeżyć swoje łazienki. Możesz być skłonny do samodzielnego układania płytek, ale inni wynajmują profesjonalistę, aby upewnić się, że poszczególne elementy są ułożone równo i odpowiednio przymocowane do ściany lub podłogi.

Previous Trudny wybór ceramiki łazienkowej
Next Płytki drukowane PCB – jak zoptymalizować cenę ich produkcji?

Może to Ci się spodoba

Aranżacje łazienek 0 Comments

Lampy łazienkowe to jeden z najważniejszych elementów pomieszczenia. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Przy urządzaniu jakiejkolwiek przestrzeni ważne jest, żeby nie zapomnieć o doborze odpowiedniego oświetlenia. W końcu nawet w dobrze oświetlonych światłem słonecznym pomieszczeniach potrzebujemy sztucznego źródła światła, dzięki któremu będziemy mogli

Wykończenia wnętrz 0 Comments

Szare płytki podłogowe – jaki format wybrać na podłogę?

Choć szare płytki są niezwykle uniwersalne, ich wielkość może wpłynąć na to, jak będzie odbierana Twoja łazienka. Kiedy wybrać duże kafle, a kiedy lepsze będą małe płytki podłogowe? Szare płytki

Aranżacje łazienek 0 Comments

Jak dobrać płytki do małej łazienki?

Aranżacja wnętrza jest bardzo ważna. Nieważne, czy dopiero wprowadzamy się do nowego miejsca, czy może chcemy odświeżyć nieremontowane długo mieszkanie. Ważne, aby zrobić to z wyczuciem. W zależności od układu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź