Jak wykorzystać skrzynie drewniane?

Jak wykorzystać skrzynie drewniane?

Mogłoby się wydawać, że tak surowy i prosty produkt ma niewielkie zastosowanie. Skrzynie drewniane kojarzą nam się głównie z przewozem owoców i butelek. Nic jednak bardziej mylnego. Coraz częściej, z uwzględnieniem drobnej modyfikacji, skrzynie drewniane wykorzystywane są nawet jako innowacyjny element dekoracyjny. Ten produkt jest także niezastąpiony przy transporcie – wszystko zależy od jego rozmiarów i pomysłów na wykorzystanie. Poniżej kilka konkretnych przykładów na wykorzystanie drewnianych skrzyń.

Meble ogrodowe

Zakup mebli ogrodowych wiąże się najczęściej z niemałym wydatkiem, dlatego świetnym pomysłem jest zrobienie ich samodzielnie. Świetnym surowcem – tanim i ekologicznym będą omawiane drewniane skrzynie. Samo wykonanie nie wymaga dużego nakładu pracy – wystarczy wygładzić deski, z których zrobione są skrzynki, papierem ściernym, a następnie pomalować na dowolny kolor farbą olejną. Dobrze jest też zabezpieczyć je specjalnym preparatem, z racji tego, iż meble mają być wykorzystywane na dworze. Jest to o tyle funkcjonalne, że możesz ustawiać skrzynki w dowolnej konfiguracji – pojedynczo lub łączyć w całościowe regały. Na siedziska możesz położyć poduszki, żeby były nie tylko efektowne, ale też wygodne. Stolik wykonaj z połączonych skrzynek, umieszczając na ich powierzchni szybę lub drewniany blat. Możesz pokusić się także o wykonanie oryginalnego leżaka. Potrzebna ci będzie długa skrzynia drewniana lub paleta, na której zmieści się płaski materac. Twój leżak jest gotowy.

Transport i przechowywanie towarów

Ile razy zastanawiałeś się gdzie pochować całą masę zalegających rzeczy? Albo jak bezpiecznie przetransportować cenny towar? Niezbędne do tego typu rzeczy, są specjalne opakowania drewniane. Profesjonalne i solidne skrzynie transportowe proponuje firma Pako-Bud: http://pakobud.com.pl/skrzynie-drewniane. Są wykonane z wysokiej klasy materiałów, a więc gwarantują wytrzymałość i możliwość wielokrotnego użytku. Idealne do transportu rozmaitych przedmiotów, również niestandardowych, ponieważ firma Pako-Bud oferuje skrzynie transportowe na wymiar. Możesz więc mieć swoją własną, oryginalną skrzynię o konkretnych wymiarach. Taka skrzynia jest niezbędna w firmach transportowych, ale także przydatna w domu każdego z nas. Na co dzień może służyć do przechowywania bądź składowania różnych rzeczy, a w razie potrzeby przetransportujesz w niej towar. Opakowanie drewniane proponowane przez firmę Pako-Bud, sprawdzi się również jako element dekoracyjny w domu a nawet jako meble. W jaki sposób? Zobacz kolejny akapit.

Dekoracja domowa i ogrodowa

Najbardziej innowacyjnym zastosowaniem drewnianych skrzynek jest wykorzystanie ich jako elementu designu zarówno w domu jak i ogrodzie. Na początku trzeba je nieco wypielęgnować, jak w przypadku tworzenia mebli ogrodowych – wygładzić papierem ściernym i pomalować. Jeśli chcesz uzyskać ciekawy efekt możesz również pomalować je lakierem – meble będą się świecić. Pamiętaj jednak o tym, że drewniane skrzynie nie będą pasować w każdym wnętrzu. Najlepiej sprawdzą się w tych, urządzonych w nowoczesnym stylu, dodadzą ekstrawagancji i humoru. Świetnie zgrają się także w delikatnych pomieszczeniach w sielskim klimacie, najlepiej w kolorze naturalnym lub białym. Co można z nich zrobić? Oto kilka propozycji:

  • regał na książki
  • stolik do kawy
  • siedziska
  • wiszące półki
  • mobilne pojemniki na drobnostki (doczepiając kółka)

Jeśli drewniane skrzynki nie odpowiadają stylowi w jakim urządzony jest Twój dom, wykorzystaj je jako dekoracje ogrodowe. Poza wspomnianymi wcześnie meblami ogrodowymi, sprawdzą się jako donice na kwiaty i zioła.

Skrzynie drewniane do każdego rodzaju zastosowania kupisz za pomocą pakobud.com.pl.

Previous Jak rozpoznać funkcje pracowników na placu budowy i nie tylko
Next Ogrody ekologiczne stwarzają przyjazne warunki dla ptaków i owadów. Sztuczne nawożenie jest ograniczone do minimum

Może to Ci się spodoba

Remont 0 Comments

Elektronarzędzia – jak i gdzie kupić, żeby nie żałować?

Dobre jakościowo elektronarzędzia to niewątpliwie dość istotny wydatek, o czym wie każdy ich użytkownik. Dobry sprzęt w formie całego zestawu może nas kosztować nawet w granicach 2-3 tysięcy złotych. Skompletowanie

Budowa domu 0 Comments

Sztukateria elewacyjna

Po latach, w których architektura nie epatowała wielością form, struktur i zróżnicowanych kształtów, odrodziła się wspaniała tradycja dbałości o indywidualny wygląd budynków, kunsztowne wykończenia i detale które nadają niepowtarzalny charakter

Budowa domu 0 Comments

Praca na budowie w Niemczech – do jakiego miasta warto wyjechać?

Praca za granicą jest powszechnym zjawiskiem już od lat. Nic dziwnego – zarobki, możliwości rozwoju i warunki zatrudnienia są na znacznie wyższym poziomie niż w Polsce. Najchętniej wybieranym kierunkiem wyjazdów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź