Jak stworzyć wnętrze pełne światła i dobrej energii?

Jak stworzyć wnętrze pełne światła i dobrej energii?

Wydaje się, że do dobrego oświetlenia wnętrza wystarczą jedynie odpowiednie lampy i kinkiety, a także żarówki z dużą liczbą lumenów oraz z ciepłą barwą światła. Nic bardziej mylnego! W ten sposób oczywiście stworzysz wnętrze jasne, ale niekoniecznie pełne przyjemnego blasku, gdyż na taki efekt składają się całe wyposażenie, najmniejsze detale, a przede wszystkim doskonale dobrane płytki. W jaki sposób zaprojektować takie przyjemne i dobrze oświetlone wnętrze? Podpowiadamy!

Z tekstu dowiesz się:

  • jak zaprojektować rozświetloną łazienkę w bieli,
  • jak urządzić pełną energii różową łazienkę.

Zaprojektowanie jasnego salonu czy sypialni nie jest wielkim wyzwaniem, gdyż te pomieszczenia zazwyczaj mają dostęp do światła dziennego. Okna i wpadające promienie słońca to połowa sukcesu. Nieco trudniej jest zaaranżować jasną i pełną energii łazienkę, w której kluczowe jest nie tylko oświetlenie wnętrza, ale też każdy, nawet najdrobniejszy szczegół wystroju. Z pomocą przychodzi producent płytek ceramicznych Tubądzin, który wraz z zespołem TU_Kolektyw stworzył kolekcję Onice, inspirowaną nie tylko kolorami onyksu, ale też świetlistego poranka.

Światło we wnętrzu odbijające się od jasnych kafelków w łazience

Kolekcja Onice, Tubądzin

Światło we wnętrzu łazienki – jak je wykorzystać?

Najistotniejszą zasadą w urządzaniu wnętrz, które wymagają rozświetlenia, zarówno małych, jak i dużych, jest używanie jasnych barw. Większości z nas może się to kojarzyć z koniecznością zaaranżowania klasycznej, białej łazienki. Dobry efekt rozjaśnienia i optycznego powiększenia pomieszczenia uzyskasz, stosując wielkoformatowe płytki o niejednolitych, ale delikatnych wzorach, jak np. te z kolekcji Onice, oraz dobre oświetlenie.

Dlaczego białe płytki z kolekcji Onice, ozdobione szarymi nitkami zdobień, są doskonałym wyborem? Przede wszystkim ze względu na subtelny kolor. Wystarczy skierować rozproszone światło na połyskującą powierzchnię płytek, aby otrzymać zjawiskowy efekt rozświetlonego wnętrza. Będzie ono dodatkowo ozdobne i niejednolite dzięki wzorom, którymi ozdobione są kafelki. Nie bez znaczenia jest także ich wielki format. Dzięki niemal bezspoinowej konstrukcji możesz uzyskać gładką i błyszczącą taflę na każdej ścianie. Warto również na jednej z nich umieścić równie duże lustro – będzie doskonale odbijać światło we wnętrzu.

Dobre oświetlenie w różowo-czarnej łazience

Kolekcja Onice, Tubądzin

Onyks – kolor poranka w Twojej subtelnie różowej łazience

Różowa łazienka jest popularnym konceptem aranżacyjnym. Barwa ta przestała być postrzegana jako typowo kobieca. Ma ciepły odcień i kojarzy się z dobrą energią. Pokój kąpielowy, w którym spędzamy czas na relaksie, powinien być jej pełen, aby jak najlepiej skorzystać z tych momentów w przyjaznym otoczeniu. Dobrym rozwiązaniem będą więc płytki z kolekcji Onice w wersji zainspirowanej kolorami budzącego się poranka, wschodu słońca i szlachetnego onyksu.

Ilość światła w pomieszczeniu zależy oczywiście od dobranego oświetlenia oraz dostępu do okien. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby odbijało się także od płytek. Wielkoformatowe i delikatnie różowe płytki Onice o powierzchni wykończonej w wysokim połysku będą nie tylko nośnikiem odbijanego blasku, ale też pomogą Ci roznieść po całym wnętrzu łazienki subtelną różową poświatę. Taki kolor sprzyja dobremu nastrojowi i z pewnością doda Ci pozytywnej energii każdego ranka! Natomiast wieczorem, możesz przygasić światło, zapalić świece i wziąć relaksująca kąpiel, która wyciszy Cię i pomoże przygotować się do snu.

Dobre oświetlenie oraz odpowiednie kolory we wnętrzu łazienki to klucz do doskonałej aranżacji tego wnętrza. Wyposażenie dobrane zgodnie z własnym gustem będzie jego uzupełnieniem – do bieli oraz różu najlepiej pasują zdecydowane kolory, jak czarny czy granatowy. Tak urządzona łazienka będzie nie tylko pełna dobrej energii, ale też klasy oraz elegancji!

Previous Kosiarki spalinowe z napędem czy bez – jaki model wybrać?
Next Jak dopasować rolety do wnętrza?

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Złota rączka w Twoim mieście – jak znaleźć najlepszego fachowca?

Złota rączka to określenie kogoś, kto potrafi wykonać różnego rodzaju naprawy drobnych usterek. Osoba taka zamontuje pralkę, położy tapety, wymieni kran lub umywalkę, a także poradzi sobie z poprawkami malarskimi.

Wykończenia wnętrz 0 Comments

Wykończenie mieszkań – samemu czy z deweloperem?

Każdy, zaczyna myśleć o swoich czterech kątach, stoi przed wyborem, czy zadanie jego wykończenia zlecić wyspecjalizowanej ekipie, czy też większość prac wykonać samodzielnie. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje

Mieszkanie 0 Comments

Moda na jakość – sypialnia PIAGIO II

Świadomi wartości jaką daje zdrowy sen i płynąca z niego regeneracja szukamy azylu, który pozwoli nam odizolować się od panującego zgiełku i ułatwi obcowanie z jakością i pięknem. Łatwo stworzyć

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź