Jak przygotować dom do remontu
Remont wymaga odpowiedniego rozplanowania w czasie, tak, aby nie trwał miesiącami. Bardzo ważna jest kolejność wykonywania poszczególnych czynności, dzięki temu unikniemy bezproduktywnych przerw i wydłużenia całego procesu.
Przygotowanie do remontu
Najbardziej komfortowa sytuacja szczególnie, gdy remont jest generalny lub planujemy radykalną przebudowę domu, to wyprowadzka na czas remontu oraz wywiezienie mebli i innych sprzętów. Wzmożone kurzenie i pylenie wyjątkowo szkodzi przede wszystkim wszelkiego rodzaju elektronice. W tym celu można wykorzystać jedną z możliwości jaką są magazyny do wynajęcia w Poznaniu, Łodzi, Warszawie, czy też innych mniejszych miastach – na czas remontu bezpiecznie i w odpowiednich warunkach przechowamy tam wszystkie rzeczy, które szczególnie narażone są na zniszczenie. Jeżeli nie mamy takiej możliwości swój dorobek możemy przechować u rodziny czy u sąsiadów, grunt by zabezpieczyć sprzęty w taki sposób, aby można było z nich potem swobodnie korzystać.
Pora roku i czas
Temperatura na zewnątrz jest szczególnie istotna w planowaniu prac remontowych. Wpływa ona na prędkość np. schnięcia ścian czy możliwość wietrzenia pomieszczeń, dlatego najlepsze pory roku to wiosna, lato i wczesna jesień. Zima jest dobra jedynie na ostateczne wykańczanie wnętrz i prace dekoratorskie.
Kolejność jest najważniejsza
Kierujemy się zasadą – najcięższe prace na początek. Dlatego jako pierwsze zawsze wykonujmy, np. wyburzanie ścian czy zrywanie podłóg. Łazienka jest miejscem, które powinno być potraktowane priorytetowo, ponieważ w trakcie całego remontu konieczna jest możliwość korzystania z sanitariatów. Kolejnym krokiem są instalacje – elektryczne i gazowe, należy pamiętać, aby wymianę kabli przeprowadzić przed pomalowaniem ścian lub położeniem glazury. Na końcu wygładzamy ściany, malujemy, tapetujemy, kładziemy płytki, panele, montujemy drzwi Pamiętajmy również o tym, by takie materiały jak np. panele zostały zakupione w odpowiednio większej ilości. Ewentualną nadwyżkę można potem zwrócić do sklepu. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż później dosztukowywać niekoniecznie pasujące elementy.
Może to Ci się spodoba
Energooszczędna historia bloczków Ytong
Energooszczędność spopularyzowała się w XXI wieku, ale tęgie umysły poświęcały jej uwagę już ponad sto lat temu. W efekcie troski o komfort cieplny pojawiły się tzw. ciepłe kamienie, jak na
Jaka podłoga do kuchni? Które materiały sprawdzą się najlepiej?
Podłoga w kuchni obok walorów estetycznych powinna mieć przede wszystkim odpowiednią funkcjonalność. Odporność na wilgoć, łatwość w utrzymywaniu czystości, spora wytrzymałość – te cechy opisują materiały stosowane na podłogach kuchennych.
Nadchodzi czas „złotej rączki”. Będzie szybko i skutecznie.
Na rynku nieruchomości wciąż nie widać końca kryzysu. Firmy narzekają na brak zainteresowania ze strony klientów, ci z kolei odczuwają brak gotówki. Jednak część małych firm prowadzących działalność remontowo-budowlaną, radzi
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!