Jak przygotować dom do remontu

Jak przygotować dom do remontu

Remont wymaga odpowiedniego rozplanowania w czasie, tak, aby nie trwał miesiącami. Bardzo ważna jest kolejność wykonywania poszczególnych czynności, dzięki temu unikniemy bezproduktywnych przerw i wydłużenia całego procesu.

Przygotowanie do remontu

Najbardziej komfortowa sytuacja szczególnie, gdy remont jest generalny lub planujemy radykalną przebudowę domu, to wyprowadzka na czas remontu oraz wywiezienie mebli i innych sprzętów. Wzmożone kurzenie i pylenie wyjątkowo szkodzi przede wszystkim wszelkiego rodzaju elektronice. W tym celu można wykorzystać jedną z możliwości jaką są magazyny do wynajęcia w Poznaniu, Łodzi, Warszawie, czy też innych mniejszych miastach – na czas remontu bezpiecznie i w odpowiednich warunkach przechowamy tam wszystkie rzeczy, które szczególnie narażone są na zniszczenie. Jeżeli nie mamy takiej możliwości swój dorobek możemy przechować u rodziny czy u sąsiadów, grunt by zabezpieczyć sprzęty w taki sposób, aby można było z nich potem swobodnie korzystać.

Pora roku i czas

Temperatura na zewnątrz jest szczególnie istotna w planowaniu prac remontowych. Wpływa ona na prędkość np. schnięcia ścian czy możliwość wietrzenia pomieszczeń, dlatego najlepsze pory roku to wiosna, lato i wczesna jesień. Zima jest dobra jedynie na ostateczne wykańczanie wnętrz i prace dekoratorskie.

Kolejność jest najważniejsza

Kierujemy się zasadą – najcięższe prace na początek. Dlatego jako pierwsze zawsze wykonujmy, np. wyburzanie ścian czy zrywanie podłóg. Łazienka jest miejscem, które powinno być potraktowane priorytetowo, ponieważ w trakcie całego remontu konieczna jest możliwość korzystania z sanitariatów. Kolejnym krokiem są instalacje – elektryczne i gazowe, należy pamiętać, aby wymianę kabli przeprowadzić przed pomalowaniem ścian lub położeniem glazury. Na końcu wygładzamy ściany, malujemy, tapetujemy, kładziemy płytki, panele, montujemy drzwi Pamiętajmy również o tym, by takie materiały jak np. panele zostały zakupione w odpowiednio większej ilości. Ewentualną nadwyżkę można potem zwrócić do sklepu. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż później dosztukowywać niekoniecznie pasujące elementy.

 

 

Previous Niepowtarzalny klimat SPA
Next Pompa ciepła – ekologicznie i tanio

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Energooszczędna historia bloczków Ytong

Energooszczędność spopularyzowała się w XXI wieku, ale tęgie umysły poświęcały jej uwagę już ponad sto lat temu. W efekcie troski o komfort cieplny pojawiły się tzw. ciepłe kamienie, jak na

Remont 0 Comments

Jaka podłoga do kuchni? Które materiały sprawdzą się najlepiej?

Podłoga w kuchni obok walorów estetycznych powinna mieć przede wszystkim odpowiednią funkcjonalność. Odporność na wilgoć, łatwość w utrzymywaniu czystości, spora wytrzymałość – te cechy opisują materiały stosowane na podłogach kuchennych.

Nadchodzi czas „złotej rączki”. Będzie szybko i skutecznie.

Na rynku nieruchomości wciąż nie widać końca kryzysu. Firmy narzekają na brak zainteresowania ze strony klientów, ci z kolei odczuwają brak gotówki. Jednak część małych firm prowadzących działalność remontowo-budowlaną, radzi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź