Jak pianka PUR działa jako izolacja termiczna w budynkach?
Planując ocieplenie poddasza pianką, należy przede wszystkim rozważyć, czy wybrany materiał zagwarantuje stabilność energetyczną przez wiele dziesięcioleci. Pianka PUR, jak żadna inna izolacja, spełnia ten warunek w 100%. Jakie zatem są zalety ocieplenia budynku pianką PUR i jak ona dokładnie działa?
Ocieplenie budynków komercyjnych i przemysłowych
Stosowanie izolacji w budynkach i nieruchomościach komercyjnych ma wiele zalet, takich jak: oszczędność pieniędzy, integralność strukturalna, efektywność energetyczna, korzyści akustyczne i nie tylko. Izolacja pianką PUR staje się nie tylko popularna w budynkach mieszkalnych i na poddaszach, ale jest przede wszystkim coraz bardziej wydajna i wraz ze wzrostem wartości zrównoważonego rozwoju i ekologicznych pomysłów, pozostawia niski ślad węglowy. Izolując swoją nieruchomość, zyskać można szereg korzyści. Główne z nich to bariery termiczne i akustyczne, a także integralność strukturalna.
Fabryki, magazyny, warsztaty, biura oraz szkoły. Chociaż wszystkie są różne, łączy je jedno: potrzeba dobrej izolacji. W przypadku właścicieli firm konieczne jest zarządzanie ogólnymi wydatkami związanymi z budynkiem komercyjnym, jak np. wysokość rachunków za media. Jeśli nastąpi znaczny wzrost rachunków za energię, będzie to miało znaczący wpływ na finanse firmy. Oprócz kosztów, właściciele firm muszą również wziąć pod uwagę integralność strukturalną swoich nieruchomości.
Należy pamiętać, że jeśli chodzi o ocieplenie pianką poliuretanową, cena może być nieco wyższa niż np. za ocieplenie wełną mineralną, ale wydajność procesu jest znacznie lepsza, ponieważ piankę nakłada się pod równym ciśnieniem i dociera ona do najbardziej niedostępnych miejsc, tworząc niezwykle szczelną warstwę izolacji.
Zalety ocieplenia budynku pianką PUR
Należy zauważyć, że izolacja natryskowa nie tylko zapewnia izolację, ale również działa jako bariera powietrzna. Skutecznie wypełnia szczeliny, pęknięcia oraz trudno dostępne miejsca. Inne materiały nie są w stanie tak wypełnić szpar, jak może to zrobić piana PUR. Dlatego wybierając izolację z pianki poliuretanowej, uzyskuje się niezwykłą efektywność, a także korzyści finansowe.
Mniejsze zużycie energii i oszczędności
Izolacja z pianki PUR uszczelnia wszystkie otwory i zapewnia brak powstawania mostków termicznych. Doskonałe właściwości pianki zapewniają komfort terminy i gwarantują, że utrzymana jest odpowiednia temperatura wewnętrzna, przez co montaż klimatyzacji nie musi być konieczny.
Niewybaczalnym byłoby pominięcie korzystnego aspektu pochłaniania dźwięku. Izolacja pianką PUR skutecznie ogranicza hałas, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Niezależnie od tego, czy budynek jest wykorzystywany jako biuro, restauracja lub inna działalność komercyjna, musi być odpowiednio izolowany. Pozwala to zapobiec przedostawaniu się dźwięku przez ściany. Izolacja natryskowa pianką PUR to jeden ze sposobów na zapewnienie komfortu, zarówno klientom i pracownikom.
Lepsza jakość powietrza i wzmocnienie struktury budynku
Ta zaleta jest całkowicie zgodna z obecnie panującymi trendami. Jakość powietrza w ostatnich latach znacznie się pogorszyła, dlatego wiele osób szuka rozwiązań, które zapobiegną pogłębianiu się tego problemu. Na ratunek przychodzi pianka poliuretanowa. Jakość powietrza w budynkach odgrywa ważną rolę. Istotne jest, że zastosowanie pianki może ochronić ludzi przed szkodliwymi zanieczyszczeniami, takimi jak tlenek węgla, pyłki, pył radonowy i pleśń. Izolacja pianką PUR poprawia jakość powietrza i blokuje szkodliwe zanieczyszczenia powietrza. Świadczą się o tym atesty sanitarne dla pianki PUR.
Budynki usługowe, magazyny i inne nieruchomości wymagają bieżącej konserwacji i okresowych przeglądów w celu zapewnienia bezpieczeństwa. To także sposób na ochronę nie tylko pracowników, ale także firmowych produktów, sprzętu i narzędzi. Izolacja pianką PUR pozwala wzmocnić konstrukcję budynku i przedłuża jego żywotność. Umożliwia to zamknięta struktura komórkowa pianki oraz jej szczelność.
Ocieplenie pianką poliuretanową – zadanie dla specjalistów
Nakładanie pianki może wydawać się prostym procesem, ale powinien zająć się tym wyłącznie wyszkolony specjalista. Piana jest natryskiwana specjalnym pistoletem natryskowym, który silnie oddziałuje na elementy izolacji, materiał rozszerza się 100-krotnie i nabiera odpowiednich właściwości. Podczas pracy wykonawca musi mieć na sobie odzież ochronną i maskę tlenową.
Podsumowanie – dlaczego warto wybrać piankę PUR?
Pianka PUR to najlepsza izolacja, zarówno latem i zimą. Oznacza to, że korzyści są gwarantowane, niezależnie od aktualnej pory roku. Izolacja z pianki poliuretanowej pozwala na równomierne pokrycie bez wytwarzania mostków termicznych, doskonale wypełniając każdy zakamarek, również w ciężko dostępnych miejscach. Pianka PUR wytwarza barierę, przez co ciepłe powietrze jest dłużej zatrzymywane w zimie (ciepły dom w trakcie zimy) i chłodzi powietrze w pomieszczeniu latem, zapobiegając przegrzaniu pomieszczenia podczas upałów (chłodny dom w trakcie lata).
Może to Ci się spodoba
Jak ocieplić dach skośny?
Ocieplenie dachu i całego domu jest jednym z kluczowych działań, jeśli chcemy zaoszczędzić na energii. Wbrew pozorom nie przydaje się tylko podczas mroźnych zim, ale również upalnego lata. Dobra izolacja
Z powodu nieodpowiednio zaizolowanych ścian, dachu i podłogi z budynku może uciekać aż 60 proc. ciepła
Aż 80 proc. zapotrzebowania energetycznego domu może stanowić energia potrzebna do ogrzania wnętrz, a ok. 20 proc. przeznaczona na ciepłą wodę. Do najbardziej narażonych na przenikanie ciepła miejsc należą: podłoga
Ciepły dom to Leca® DOM
Stawianie domu w jednorodnym systemie budowlanym, to nie tylko ułatwienie prac wykonawczych i na ogół skrócenie czasu budowy. Zastosowanie materiałów budowlanych dedykowanych w ramach jednego systemu zapewni utrzymanie określonych parametrów
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!