Jak grać w blackjack online

Jak grać w blackjack online

Blackjack, znany również jako 21, jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych w kasynie. Wymaga połączenia szczęścia i umiejętności, co czyni go takim hitem wśród graczy kasynowych.

Celem gry w blackjack online jest pokonanie krupiera do 21 bez przekraczania tej liczby – to takie proste!

Prostota zasad blackjacka sprawia, że jest to idealna gra karciana dla początkujących, ale nadal musisz dobrze rozgrywać swoje karty, aby pokonać krupiera.

Ponieważ jest to gra z elementem strategii, zrozumienie, jak grać i maksymalizować swoje szanse na wygraną, z pewnością zapewni ci dobrą pozycję.

Więc jeśli planujesz to zrobić, ten artykuł będzie dla ciebie przydatny.

Jak działa blackjack?

Istnieje ogromna różnorodność odmian blackjack online, z których każda ma nieco inne zasady.

Jednak cel gry jest zawsze ten sam: pokonać układ krupiera, dochodząc do 21 jako pierwszy.

Jeśli ani twoja ręka, ani ręka krupiera nie wynosi 21, wygrywa najbliższy układ.

Poniższe kroki wyjaśnią Ci, jak zacząć grać w blackjacka.

  1. Rozpocznij grę i postaw zakład. Wybierz stół do blackjacka online. Ustaw swoją stawkę, aby zacząć. Każdy gracz otrzymuje dwie karty, obie odkryte. W większości odmian krupier otrzymuje również dwie karty, jedną odkrytą, a drugą do dołu (karta zakryta).
  2. Sprawdź swoją rękę. Jeśli otrzymałeś asa i 10 lub kartę obrazkową, nazywa się to blackjackiem lub naturalnym. Oznacza to natychmiastową wypłatę w wysokości 1,5-krotności zakładu, zakładając, że krupier też jej nie otrzyma. W zależności od odmiany krupier może sprawdzić blackjacka tylko wtedy, gdy jego odkrytą kartą jest 10, figura lub as. Jeśli krupier również ma blackjacka, Twój zakład jest zwracany. Nazywa się to pchnięciem.
  3. Wykonać ruch. Jeśli nie uzyskasz naturalnego wyniku, nadszedł czas, aby wykonać następny ruch. W zależności od swojej ręki musisz zdecydować, czy podzielić, podwoić stawkę, wziąć kolejną kartę, czy pozostać przy tym, co masz. W klasycznej grze w blackjack online możesz zazwyczaj trafić (tj. wziąć kolejną kartę) do trzech razy, ale pamiętaj, że jeśli przekroczysz 21, przegrasz. Kiedy wszyscy gracze są gotowi, krupier odkrywa swoją kartę własną i wykonuje swój ruch.
  4. Zwycięska ręka zostaje ujawniona. Jeśli twoja ostateczna ręka jest bliższa 21 niż ręka krupiera lub jeśli krupier przekroczy 21, wygrywasz. Jeśli ręka krupiera jest bliższa magicznej liczbie niż twoja lub przegrasz, krupier wygrywa zamiast tego.

Wartości kart blackjacka

Wartości kart do blackjacka są łatwe do zrozumienia. Karty od 2 do 10 są równe ich wartości nominalnej, podczas gdy figury (walet, dama i król) są warte 10.

Asy są warte albo 1, albo 11, w zależności od tego, który z dwóch daje najlepszą rękę. Używanie asa jako 11 jest znane jako „miękka ręka”.

Wypłaty blackjacka

Standardowe gry w blackjacka wypłacają 3:2 za blackjacka, co oznacza, że otrzymasz 1,5-krotność zakładu, jeśli trafisz 21. Jeśli nie trafisz 21, ale nadal pokonać krupiera, blackjack wypłaca 1:1.

Niektóre gry, takie jak Blackjack Switch, mają odmiany zasad, które są korzystne dla gracza, a ta przewaga jest często równoważona przez zmniejszoną wypłatę za naturalne wygrane w blackjacku.

Szanse na wygraną w blackjacka różnią się w zależności od gry, w którą grasz.

Czynniki takie jak liczba talii kart w grze i moment, w którym krupier musi stać, wpływają na przewagę kasyna w blackjack online.

Blackjack ma dość niską przewagę kasyna, co jest częścią tego, co czyni go tak atrakcyjnym. Może spaść nawet do 0,5%, jeśli używasz podstawowej strategii blackjacka, więc poświęć trochę czasu na jej przestudiowanie.

Previous O co pytają najczęściej osoby poszukujące mieszkań na wynajem?
Next Jak uszczelnić okno dachowe?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!

W ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie kierowców wciąż zmieniającymi się przepisami prawa drogowego. Pojawiają się kolejne zaostrzenia, aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Czy dzięki

Wiadomości 0 Comments

Czemu warto skorzystać z oferty producenta komórek lokatorskich DR Construct?

Komórki lokatorskie to świetny sposób na zwiększenie przestrzeni magazynowej w mieszkaniu. Dzięki nim można tam schować narzędzia, rowery, a nawet ozdoby świąteczne. Producent DR Construct oferuje dwa rodzaje pomieszczeń, które

Wiadomości 0 Comments

Polacy zużywają za dużo wody. Kryzys wodny coraz bardziej realny.

Według szacunków World Economic Outlook, już w 2025 r. 1/3 światowej populacji będzie żyła na obszarach z niedoborem wody. Całkowite zasoby wody pitnej w Polsce są trzy razy mniejsze niż

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź