Jak dopasować wieszak na papier toaletowy do stylu łazienki?

Jak dopasować wieszak na papier toaletowy do stylu łazienki?

Elementem obecnym w każdej łazience jest wieszak na papier toaletowy, dzięki temu niepozornemu przedmiotowi możemy przechowywać papier w najbardziej dostępnym miejscu. Jednak jak każdy element wystroju wnętrza musi nawiązywać swoim stylem do całej łazienki, tworząc harmonijną całość. Jest to na tyle istotna kwestia, że nawet najwięksi projektanci wnętrz poświęcają specjalną uwagę na wybranie odpowiedniego wieszaka na papier toaletowy. Sprawdźmy, w jaki sposób możemy go dobrać do naszej łazienki? 

Czy wieszak na papier toaletowy musi znajdować się w każdej łazience?

Mimo że wieszaki na papier toaletowy są marginalizowanym elementem łazienki, pełnią w niej niezwykle istotną funkcję. Stosując wieszak na papier toaletowy, nie tylko możemy go wygodnie stosować, ale również ograniczamy kontakt papieru z zarazkami. Jest to niezwykle istotne, ponieważ poprzez papier toaletowy bakterie mogą trafić do naszego organizmu. Wieszakami na papier toaletowy możemy zapewnić, że papier będzie higieniczny i czysty.

Jaki styl wieszaka na papier toaletowy wybrać?

Styl, w którym został wykonany wieszak na papier toaletowy, musi nawiązywać do reszty wyposażenia łazienki. Mimo że jest to stosunkowo mały przedmiot, to poprzez jego umiejscowienie bardzo rzuca się w oczy. Kolor wieszaka powinien być możliwie neutralny, często spotyka się je w kolorze czarnym bądź białym. Samo wykończenie może w jasny sposób wskazywać na styl, w jakim jest urządzona cała łazienka. Możemy skorzystać z klasycznego wieszaka wykonanego w stylu klasycznym lub minimalistycznego wieszaka w stylu loftowym. Rzadko spotyka się wieszaki z ozdobnymi elementami, ale w bardziej ekskluzywnych wnętrzach mogą być ciekawym dodatkiem.

Z jakiego materiału powinien być wykonany wieszak na papier toaletowy?

Materiał, z którego wykonanym nasz wieszak może być praktycznie dowolny. Wieszak na papier nie jest narażony na duże obciążenia, dzięki czemu nie musi być wykonany z twardych materiałów. Najczęściej możemy spotkać wieszaki wykonane z plastiku, jednak nie jest to najbardziej estetyczne rozwiązanie. Znacznie lepszym wyborem będzie drewno lub metal. Oba te materiały mają dużą wytrzymałość, a dodatkowo świetnie pasują do większości wnętrz. Jeśli decydujemy się na łazienkę w stylu loftowym, to wieszak wykonany z drewna może być najlepszym rozwiązaniem, podkreśli to związek z naturą, który jest tak istotny w tym stylu. W ekskluzywnych wnętrzach gdzie reszta łazienki jest wykonana z dużym przepychem, świetnie sprawdzi się wieszak wykonany z mosiądzu. Ciekawy efekt uzyskujemy w momencie, którym, zastosujemy ten sam materiał, z którego wykonana jest armatura łazienkowa.

Podsumowanie

Wieszak na papier toaletowy pełni ważną funkcję w każdej łazience. Dzięki niemu papier nie ma styczności z bakteriami i zarazkami. Wybierając typ wieszaka najlepiej kierować się resztą wystroju łazienki tak, aby nie odbiegał stylistycznie od pozostałych jej elementów. Mimo że najczęściej spotykane są plastikowe wieszaki, to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wieszak wykonany z metalu lub drewna.

Previous Odmień swój ogród na wiosnę!
Next O co pytają najczęściej osoby poszukujące mieszkań na wynajem?

Może to Ci się spodoba

Aranżacje łazienek 0 Comments

Lampy łazienkowe to jeden z najważniejszych elementów pomieszczenia. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Przy urządzaniu jakiejkolwiek przestrzeni ważne jest, żeby nie zapomnieć o doborze odpowiedniego oświetlenia. W końcu nawet w dobrze oświetlonych światłem słonecznym pomieszczeniach potrzebujemy sztucznego źródła światła, dzięki któremu będziemy mogli

Łazienki 0 Comments

Trwałe i estetyczne blaty łazienkowe – z czego je wykonać?

Blaty łazienkowe stanowią bardzo ważny element wystroju łazienki. Ich właściwy wybór pozwala uzyskać pożądane efekty wizualne oraz cieszyć się trwałymi, wytrzymałymi blatami w kolejnych latach. Blaty łazienkowe na wymiar wykonuje

Łazienki 2 komentarze

Minimalistyczna i surowa czy może przytulna łazienka w stylu retro?

Oba te trendy, choć – w zasadzie przeciwstawne – są w tym sezonie bardzo silne. Modne łazienki wyglądają dziś albo bardzo nowocześnie i wręcz sterylnie albo nawiązują do przeszłości, bazując

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź