Inteligentne domy i bramy

Inteligentne domy i bramy

Dom zmieniony w inteligentny i samoistnie działający mechanizm, który gwarantuje każdemy domownikowi nie tylko komfort i wygodę, ale również bezpieczeństwo? Nie to nie scenariusz z filmu science-fiction, to nasza codzienność. Oczywiście, za odpowiednią cenę.

Jest 6 rano. Twój dom pobiera z Internetu  dane metorologiczne i dostosowuje  temperaturę w domu zarówno do twoich potrzeb jak i przyzwyczajeń. Godzinę później rozpoczyna się pobudka: dom stopniowo włącza twoje ulubione radio, rolety wpuszczają światło do pokoju, ale robią to powoli. Masz czas by przywyczaić oczy do światła słonecznego.

Wstajesz. Dom to wyczuwa i włącza oświetlenie w drodze do kuchni oraz łazienki. Gdy trafiasz do tej drugiej, wanna jest już napełniona gorącą wodą a w kuchni uruchamia się ekspres do kawy. Gdy już się umyjesz włącza się twoja ulubiona stacja telewizjna – dowiesz się co dzieje się na świecie. Głośność automatycznie dostosowuje się do twoich potrzeb – będzie odpowiednio ustawiona zależnie od tego czy jesteś w kuchni, łazience czy sypialni.

Prawda, że brzmi magicznie? Taki dom to prawdziwy skarb i warto go chronić przed wszelkimi zagrożeniami. Oczywiście, nie chodzi tu jedynie o drzwi, garaże, napędy do bram czy to wszystko co kryje się pod hasłem: automatyka bram. Nie, bramy to jedno, być może powstrzymają zwykłego złodzieja, ale inteligentne domy są narażone również na ataki hakerów.

Większość dostępnego na rynku sprzętu służącego do tworzenia tzw. inteligentnych domów jest słabo zabezpieczona przed atakami informatycznymi – wynika z raportu firmy Synack. Przedstawiciele wspomnianego przedsiębiorstwa przetestowali 16 popularnych prododuktów z tego segmentu i w każdym przypadku udało im się złamać zabezpieczenia w mniej niż 20 minut. Jak widać jeszcze nie jesteśmy całkowicie gotowi na przeniesienie sie do multimedialnego raju, ale robimy postępy. Co mogłoby się stać gdyby ktoś włamał się do naszego domu i przejął nad nim kontrolę? Naprawdę wszystko, zatem warto pamiętać, że gadżety to nie tylko zabawki. Niektóre z nich mogą być naprawdę groźne i sprawić, że jeszcze „zatęsknimy” do zwykłego złodzieja.

Previous Wiata blaszana świetnym pomysłem na budynek gospodarczy
Next Kominek w domu

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Montaż konstrukcji stalowej – w halach przemysłowych

Konstrukcje stalowe są nie tylko szybsze w montażu, ale także tańsze niż tradycyjne metody budowy w przemyśle. W razie potrzeby można je łatwo rozbudować i najczęściej wykorzystywane są w magazynach

Materiały wykończeniowe 0 Comments

Zaprawy techniczne Weber z marką Deitermann

Weber z dumą prezentuje na rynku wysokiej jakości produkty Deitermann, które od ponad stu lat są udoskonalane, zgodnie ze zmieniającymi się oczekiwaniami klientów. Jak też z myślą o tworzeniu rzeczywistości

Budowa domu 0 Comments

Zamki do drzwi antywłamaniowych – o czym warto pamiętać przy zakupie?

Pierwszą barierą, którą musi sforsować  potencjalny złodziej, dokonując włamania, są solidne drzwi wejściowe. Choć materiał, z którego są wykonane, jest istotny, bez wątpienia najważniejszym elementem ochrony przed wizytą niechcianego gościa

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź