Drewno klejone BSH – zastosowanie, korzyści, parametry techniczne

Drewno klejone BSH – zastosowanie, korzyści, parametry techniczne

BSH, czyli Brettschichtholz to zaawansowany produkt drewniany, który sprawdza się przy konstrukcjach wymagających podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia. Charakteryzuje się znakomitymi walorami estetycznymi, jak i stabilnymi wymiarami. Stanowi podstawowy zamiennik dla stali czy żelaza, czyli podstawowych materiałów konstrukcyjnych.

Jakie konstrukcje budowlane można wykonać z drewna klejonego BSH?

Jeżeli szukasz materiału o podwyższonych parametrach dekoracyjnych, jak i wytrzymałościowych to idealny produkt dla ciebie. BSH, które oferowane jest m.in. przez Best Timber Polska jest materiałem, na który warto stawiać, a wykonać z niego można:

 • więźby dachowe,
 • domy z drewna,
 • domy szkieletowe,
 • altany,
 • garaże,
 • place zabaw,
 • obiekty widowiskowe, sportowe i produkcyjne
 • kościoły,
 • hangary,
 • magazyny,
 • wiaty,
 • dworce kolejowe.

To oczywiście kilka wybranych przykładów zastosowania drewna klejonego BSH. Pogłębiając temat można dojść do wniosku, że materiał ten faktycznie zastępuje żelazo i stal. Być może za pewien czas będzie jedynym materiałem konstrukcyjnym, z którego budowlańcy i inwestorzy będą chcieli korzystać. Wszystko ze względu na jego walory estetyczne, podwyższoną wytrzymałość, jak i ekologiczne aspekty.

Dlaczego drewno klejone warstwowo BSH to najlepszy wybór?

Znasz już ofertę marki Best Timber Polska? Jeżeli nie, zachęcamy do zapozowania się z materiałami konstrukcyjnymi, jakie oferuje, w tym z drewnem klejonym warstwowo BSH, które posiada wiele zalet, a co najważniejsze gwarantuje stworzenie stabilnych konstrukcji odznaczających się najwyższą jakością.

Drewno klejone BSH jest suszone komorowo do wilgotności na poziomie ok. 12%, dlatego nie ma konieczności zabezpieczania go dodatkowymi środkami chemicznymi w celu ochrony przed szkodnikami, pleśnią i grzybami, pod warunkiem że nie jest narażone na warunki atmosferyczne. Wysoka temperatura wytwarza warstwę ochronną i zabezpiecza drewno przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Wpływ na trwałość ma także czterostronne struganie, które dodatkowo ułatwia wykorzystanie materiału przy różnego typu konstrukcjach.

BSH jest materiałem, na który zdecydowanie warto stawiać, ponieważ wykazuje się bardzo dużą odpornością ogniową, a konstrukcje z niego tworzone są stabilne i trwałe. Jest możliwość ich dowolnego kształtowania, ze względu na to, że drewno klejone można poddać obróbce z dużą łatwością. Przy tym wykazuje się minimalną skłonnością do pękania i powstawania rys, dzięki gładkiej powierzchni, na której nie powstają wypaczenia czy skręcenia.

Klienci, którzy decydują się na BSH podkreślają również niesamowite walory estetyczne drewna, które widać już na pierwszy rzut oka. W dodatku materiał można dowolnie barwić, woskować oraz lazurować. Można nadać mu dokładnie taki wygląd, jakiego oczekujesz. Podczas procesu klejenia można uzyskać bardzo duże przekroje, których nie da się osiągnąć w przypadków materiałów litych. Jeżeli na takim właśnie efekcie najbardziej ci zależy, to opcja idealna dla ciebie.

Najważniejsze jest jednak to, że jeżeli kupujesz drewno u sprawdzonego dostawy, a Best Timber Polska właśni nim jest, masz gwarancję nabycia materiału konstrukcyjnego odznaczającego się bardzo wysoką jakością. Poprzez profesjonalny proces produkcji firma gwarantuje dostarczenie belek o pożądanej długości z europejskimi certyfikatami potwierdzającymi spełnianie najważniejszych rygorystycznych norm.

Parametry techniczne, które wpływają na wysoką jakość drewna klejonego warstwowo BSH

Drewno klejone BSH jest łączone na długości mikrowczepami, a następnie lamele doklejane jedna na drugą, które gwarantują stabilność wykorzystanych materiałów. Standardowo ma grubość od 60 – 280 mm oraz długość od 4 do 13 m. Drewno jest suszone komorowo do wilgotności ok. 12-15%, czterostronnie strugane, posiada fazowane kanty.

Best Timber Polska gwarantuje swoim klientom dostęp wyłącznie do materiałów certyfikowanych, spełniających rygorystyczne normy, m.in. EN 14080. Potwierdza to stabilność wymiarową i wysoką estetykę pozyskiwanego materiału.

Jakie zastrzeżenia można mieć do drewna klejonego warstwowo BSH?

Co dla jednych jest wadą, dla innych jest korzyścią. Tak to już wygląd. Jednak musimy potwierdzić, że drewno klejone warstwowo BSH nie jest materiałem tanim. Trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem przy jego zakupie, jednocześnie zyskujesz materiał stabilny, trwały i odporny na wiele uszkodzeń. Coś za coś. Koszty inwestycyjne mogą być w tym przypadku znacznie wyższe niż przy kupieniu tradycyjnego drewna, ale jeżeli zależy ci na środowisku, jak i pozyskaniu materiału spełniającego najwyższe normy bezpieczeństwa, to warto się na niego zdecydować, niezależnie od poniesionych kosztów.

Problemem możesz okazać się wybór producenta, ponieważ jest ich stosunkowo mało. Jednak jeżeli znasz już firmę Best Timber Polska, możesz śmiało polecać ją każdemu, kto myśli nad zakupem drewna klejonego warstwowo BSH lub innego drewna konstrukcyjnego. Producent zagwarantuje stworzenie materiałów na miarę oczekiwań odbiorcy, posiadających najlepsze parametry techniczne.

Czasem warto jest wydać więcej, aby cieszyć się z konstrukcji niezawodnej, świetnie radzącej sobie przez lata, więcej na temat tego materiału oraz ofertę można znaleźć na:

Drewno BSH

Previous Klej epoksydowy - niepozorne spoiwo, które daje wiele możliwości!
Next Koszt robót ziemnych przy budowie domu bez piwnicy

Może to Ci się spodoba

Plan budowy 0 Comments

Gdzie stosować wielkoformatowe płytki podłogowe?

Zastosowanie wielkoformatowych płytek podłogowych to idealne rozwiązanie w wielu aranżacjach. Większy rozmiar kafli staje się już obecnie w zasadzie standardem. Daje on projektantom wiele nowych możliwości kreacji interesujących wnętrz, jest

Budowa domu 0 Comments

Złoty grzejnik łazienkowy

Złoty grzejnik łazienkowy to doskonały sposób, aby wprowadzić do łazienki luksusu i elegancji. To nie tylko funkcjonalne źródło ciepła, ale także element dekoracyjny, który może służyć do obsługi urządzeń. Złoty

Budowa domu 0 Comments

Kraty pomostowe niestandardowe rozwiązania w budownictwie

Kraty pomostowe to bardzo ciekawe rozwiązanie, które z pewnością powinno być stosowane w budownictwie częściej. Możliwości zastosowania krat pomostowych są olbrzymie i warto je poznać, aby móc w pełni wykorzystać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź