Domowy bank energii – z czego się składa?

Domowy bank energii – z czego się składa?

Rosnące ceny energii elektrycznej czy przerwy w dostawie prądu to jedne z argumentów, które przemawiają za dążeniem do niezależności energetycznej. Sposobem na to są panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Aby jednak możliwe było zmaksymalizowanie wykorzystania energii, wyprodukowanej przez systemy OZE, warto zdecydować się na domowy bank energii. To właśnie jemu poświęcamy dzisiejszy artykuł.

Bank energii – co to takiego?

Mówiąc najprościej – bank energii to urządzenie, które pozwala magazynować nadwyżki energii, wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne. W związku z tym, że wydajność systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii, jest uzależniona m.in. od pory dnia, roku, a także wielu innych czynników, nie zawsze możliwe jest zużywanie wyprodukowanego prądu na bieżąco. Magazyn energii pozwala przechować jego nadmiar i umożliwić wykorzystanie w późniejszym terminie.

Wartym podkreślenia jest fakt, że skorzystanie z rozwiązania, jakim jest bank energii, pozwala gospodarstwu domowemu osiągnąć nawet 90% samowystarczalności energetycznej. Dlatego też decydując się na fotowoltaikę, warto postawić również na domowy magazyn energii.

Domowy magazyn energii – co wchodzi w jego skład?

Na rynku dostępne są magazyny energii, których działanie opiera się o pięć różnych technologii. W zależności od tego, na który model zdecyduje się dany inwestor, jego budowa będzie nieco odmienna. Wracając jednak do technologii, wyróżnić można tutaj:

  •         Technologie mechaniczne (magazyny sprężonego powietrza, koło zamachowe),
  •         Technologie chemiczne (tworzenie wodoru, metanu, ogniwa paliwowe),
  •         Technologie elektrochemiczne (ładowane baterie, akumulatory),
  •         Technologie elektryczne (superkondensatory),
  •         Technologie termiczne (akumulacja ciepła jawnego).

Jednym z najpopularniejszych sposobów na magazynowanie energii wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii, m.in. przy użyciu paneli fotowoltaicznych, są akumulatory. To urządzenia wielokrotnego użytku. Mogą być ładowane prądem elektrycznym, następnie wykorzystywane i ponownie zasilane. Takie działanie zawdzięczają odwracalnym reakcjom chemicznym, jakie zachodzą w elektrolicie oraz na styku elektrolitu i elektrod.

Popularnym rodzajem magazynów energii są również akumulatory litowo- jonowe., które odznaczają się niższą wagą i wysoką gęstością mocy. Dotychczas znajdowały swoje zastosowanie głównie w samochodach elektrycznych i w sprzęcie elektrycznym.

Domowy bank energii – jaki wybrać?

Wybór domowego banku energii jest trudnym zadaniem, szczególnie w przypadku osób, które nie dysponują dostateczną wiedzą na ten temat. Urządzenie to musi spełniać bowiem szereg wymagań, aby należycie pełniło swoją funkcję. To, co powinno być brane pod uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego modelu, to m.in.:

  •         Konstrukcja i technologia wykonania,
  •         Moc pojemnościowa i znamionowa,
  •         Poziom gęstości, głębokości rozładowania oraz żywotność,
  •         Zapewnienie najwyższego standardu bezpieczeństwa,
  •         Cena odpowiadająca możliwościom finansowym inwestora.

Chcąc mieć pewność, że wybrany model banku energii będzie zgodny z wymogami budynku, w jakim się znajdzie, najlepiej poprosić o wsparcie fachowców w tej dziedzinie. Doradzą, pomogą w wyborze, a także przeprowadzą cały proces instalacji zgodnie ze sztuką.

Montaż domowego banku energii – z kim podjąć współpracę?

Na rynku swoją działalność prowadzi wiele firm, które prężnie działają w branży odnawialnych źródeł energii. Warto jednak pamiętać o tym, aby postawić na współpracę z prawdziwymi fachowcami, dysponującymi odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Jeżeli zależy Ci na tym, aby wszystko zostało wykonane na najwyższym poziomie, to zdecyduj się na bank energii fotowoltaicznej z firmą Elektro Control. Z ofertą firmy możesz zapoznać się pod adresem instalacjefotowoltaiczne.com, do czego serdecznie zachęcamy. Jest to przedsiębiorstwo, które cieszy się uznaniem wśród szerokiego grona inwestorów. Dołącz do nich i Ty, a na pewno będziesz usatysfakcjonowany tą współpracą. Przekonaj się sam i umów termin spotkania z przedstawicielem firmy.

Previous Jaki domek letniskowy bez pozwolenia wybrać?
Next Mieszkania Piaseczno – korzystniej niż w Warszawie?

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Awarie – jak ich unikać

Z pewnością awarie nie są niczym przyjemnym w żadnej sytuacji. Gdy zaś mowa o rozwiązaniach takich jak IT, zabezpieczenie przed ich wystąpieniem jest bardzo istotne. Dzięki temu można przede wszystkim

Budowa domu 0 Comments

Energooszczędne domy, czyli zmiany w prawie budowlanym od 2017 roku

Początek 2017 roku to czas zmian w prawie budowlanym. W trend tzw. „zielonego budownictwa” doskonale wpisuje się firma Archeton, która specjalizuje się w tworzeniu i sprzedaży projektów domów jednorodzinnych. Nowe

Budowa domu 0 Comments

Polacy podchodzą konserwatywnie do budowy domów

60 proc. domów budowanych jest na terenach wiejskich, kolejne 15 proc. – w miastach średniej wielkości. Najwięcej nowych inwestycji w ubiegłym roku przybyło w województwach mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. Najczęściej wybierany jest metraż w przedziale

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź