To nie fikcja, to dom myślący za Ciebie

To nie fikcja, to dom myślący za Ciebie

Inteligentne domy to coraz bardziej popularne zjawisko na terenie naszego kraju. W uzyskaniu takiego cudownego miejsca pomagają nam specjalne systemy oraz innowacyjne technologie. Instalacje, napędy, sterowanie – to wszystko zyskało nowe znaczenie.

medium

Somfy to firma powstała w 1969 roku. Jest światowym liderem w dziedzinie napędów i instalacji sterowniczych do domów, mieszkań i biur. Od początku istnienia celem firmy jest rozwijanie technologii ułatwiającej codzienne funkcjonowanie. Ich systemy i nowoczesne techniki dostępne są dla klientów firmy Lira Dom s.c., której rozwiązania okienne, zapewniają bezpieczeństwo i komfort. Od 1996 roku Lira Dom dba o swoich klientów i ich potrzeby, współpracując z  wykwalifikowanymi oraz kreatywnymi projektantami wnętrz. Wybierając jako partnera firmę Lira Dom i systemy Somfy ma się pewność, że dom będzie inteligentny.

 

Wszystko w ruch

System Home Motion firmy Somfy ma zapewnić komfort oraz swobodę domownikom. Dzięki niemu można ożywić wszystkie elementy domu, zaczynając od bramy wjazdowej na posesję, kończąc na kinkietach mieszczących się w salonie. Wszystko uruchamiane jest jednym, uniwersalnym pilotem. Home Motion to prawdziwa rewolucja. Jeszcze żaden system nie obejmował tylu elementów i to tak różnych od siebie. Bez żadnego problemu można otworzyć lub zamknąć bramę garażową, włączyć lub wyłączyć światło w całym domu, lub w jego części (jest także podział na oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne), czy rozwinąć lub zwinąć rolety albo żaluzje.

Rolety zewnętrzne, odpowiednio dobrane, będą służyć przez lata, zapewniając bezpieczeństwo i komfort oraz dbając o energooszczędność budynku – mówi Piotr Raszkiewicz współwłaściciel firmy Lira Dom, cenionego dystrybutora firmy Somfy.

W ich obsłudze pomoże system automatyki domowej, w którym poszczególne funkcje przypisywane są do pilota indywidualnie. Klient sam wybiera, co pilot ma obsługiwać, a czego nie. W każdej chwili można go przeprogramować, jeśli z jakiejś usługi nie jest się zadowolonym lub po prostu chce się dodać kolejną. Home Motion ma ułatwić życie wszystkim domownikom. Twórcy i pomysłodawcy pragnęli, by czas rodzin mógł być spożytkowany na coś bardziej produktywnego niż zapalanie świateł, zaciąganie żaluzji czy zamykanie bramy wjazdowej. Takie małe czynności zabierają cenny czas, który można spożytkować na coś innego, przyjemniejszego, pożyteczniejszego. Firma Somfy chce ułatwiać życie, ale także zmniejszać ilości zużywanej energii, co równa się zaoszczędzonym pieniądzom. Systemy sterowania, napędy oraz instalacje tej firmy są zaprojektowane z myślą o rozsądnym życiu. Takie przesłanie zadowoli każdego nowoczesnego klienta. W oszczędności pomagają innowacyjne systemy automatyki domowej: Tahoma oraz Io-Homecontrol.

 

Tahoma

Nowy system automatyki domowej Tahoma to pełna kontrola nad wszystkimi urządzeniami, nawet gdy nie ma nikogo w domu – dodaje Pan Piotr Raszkiewicz z firmy Lira Dom. Można dzięki temu systemowi kontrolować wszystko, co się dzieje na terenie naszego domu podczas podróży czy jazdy samochodem. Można zarządzać jasnością w pomieszczeniu oraz oświetleniem wewnątrz domu. System kontroluje żaluzje oraz inne elementy osłon, a także oświetlenie czy temperaturę. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk i gotowe! Tahoma komunikuje się bezprzewodowo z napędem Somfy umieszczonym w domu. Dzięki temu, co by się nie działo, wszystko pozostaje pod kontrolą.

 

Io-Homecontrol

Kolejny system automatyki domowej, również firmy Somfy. Tak samo jak Tahoma, Io-Homecontrol jest bezprzewodowe. By włączyć światło w domu, otworzyć bramę lub włączyć klimatyzację, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk i gotowe. System zapewnia komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność energii. Jest to bardzo wydajne urządzenie, ponieważ może operować kilkoma urządzeniami naraz. Io-Homecontrol jest niezawodny, a co najważniejsze możesz go mieć zainstalowanego na swoim smartfonie, kontrolując tym samym cały dom za pomocą telefonu.

Previous Myloview - nowoczesne koncepcje dekoracji wnętrz
Next Fototapety do samodzielnej kompozycji

Może to Ci się spodoba

Instalacje elektryczne 0 Comments

Automaty schodowe, automaty zmierzchowe i ograniczniki, czyli rozwiązania automatyki domowej warte uwagi

Postęp technologiczny, jaki nastąpił w przeciągu ostatnich latach, istotnie wpłynął na zwiększenia stopnia wykorzystania energii elektrycznej. Niemalże wszystkie sprzęty użytkowane obecnie w domu – od urządzeń AGD i RTV zaczynając,

Materiały wykończeniowe 0 Comments

Jak dobrać najlepsze wykładziny do biura? Porady ekspertów

Urządzając biuro stajemy przed ogromnym wyzwaniem. To miejsce pracy, powinno być nie tylko praktyczne, ale również komfortowe i estetyczne. Dlatego bardzo ważny jest jego wystrój. Dziś podpowiemy w jaki sposób

Budowa domu 0 Comments

Sztukateria elewacyjna

Po latach, w których architektura nie epatowała wielością form, struktur i zróżnicowanych kształtów, odrodziła się wspaniała tradycja dbałości o indywidualny wygląd budynków, kunsztowne wykończenia i detale które nadają niepowtarzalny charakter

1 Comment

  1. id.blog
    30 stycznia, 15:22 Reply
    Inteligentne domy stają się w Polsce coraz popularniejsze, jesteśmy przekonani, że w przyszłości staną się standardem. Jeśli kogoś zainteresowała tematyka inteligentnych domów i szuka miejsca gdzie mógłby znaleźć więcej informacji związanych z tą tematyką, zapraszamy na naszego bloga

Zostaw odpowiedź