Dlaczego warto robić schody z betonu?

Dlaczego warto robić schody z betonu?

W każdym budynku, który ma więcej niż jedną elewację, potrzebne są schody. Ten element często występuje także w obiektach parterowych, przed wejściem, ułatwiając poruszanie się po danym terenie. Czy warto takie schody wykonać z betonu?

Nie tylko na zewnątrz, ale i w środku

Schody zewnętrzne zazwyczaj robione są z betonu, bo dzięki temu są trwałe, nie ścierają się zbyt szybko i dobrze znoszą trudne warunki atmosferyczne, aczkolwiek jeśli schody na zewnątrz mają mieć tak dobre parametry, to muszą być wykonane z odpowiedniej mieszanki betonu, mrozoodpornej, o wysokiej klasie wytrzymałości. Beton niższej klasy może się okazać nie dość trwały i szybko takie schody zaczną się kruszyć i pękać.

Wewnątrz beton nie zawsze wydaje się już tak oczywistym wyborem, a jednak w dużych obiektach użyteczności publicznej, na klatkach schodowych czy w galeriach handlowych właśnie betonowe schody sprawdzą się najlepiej. Są bardzo trwałe, dobrze tłumią odgłosy chodzenia, nie niszczą się pod wpływem wilgoci tak jak drewno, dobrze akumulują energię cieplną.

Praktyczne schody z prefabrykatów

Prefabrykowane schody bardzo ułatwiają budowę obiektu. To betonowe moduły, które powstają w innym miejscu i kiedy są gotowe, trafiają na plac budowy. Tam od razu można wziąć się za ich montowanie w miejscu przeznaczenia, bez konieczności wykonywania czasochłonnych, mokrych prac, jakie wiążą się z budową domów metodą tradycyjną. Z prefabrykowanych schodów betonowych korzysta się przede wszystkim w budownictwie deweloperskim i przemysłowym oraz w obiektach użyteczności publicznej.

Dostępne na Sienkiewicz.com.pl są produkowane według indywidualnego zamówienia, dzięki czemu można idealnie dopasować schody pod względem wymiarów, kształtów, nośności oraz wykończenia. Czas ich produkcji to około trzy tygodnie, a sam montaż na budowie nie zajmuje wiele czasu. Gotowe schody betonowe wyglądają bardzo estetycznie, nie wymagają żadnych dodatkowych prac wykończeniowych, a ponieważ są robione na podstawie jednego wzorca, wszystkie stopnie są równe i odpowiedniej wielkości, co jest trudne do osiągnięcia przy tradycyjnej metodzie. Prefabrykowane schody z betonu charakteryzują się wysoką wytrzymałością, a do ich produkcji używa się betonu najwyższej klasy.

Previous Izolacja balkonów i tarasów membraną EPDM
Next Kurs na podesty ruchome - Dla kogo?

Może to Ci się spodoba

Plan budowy 1Comments

Jak wybrać grubość bramy garażowej?

Od tego, jaką grubość będzie mieć brama, zależy izolacyjność termiczna garażu. Jeśli jest on jest dodatkowo ogrzewany lub połączony z domem, ta kwestia nie powinna schodzić na drugi plan. Brama

Budowa domu 0 Comments

Inteligentne domy i bramy

Dom zmieniony w inteligentny i samoistnie działający mechanizm, który gwarantuje każdemy domownikowi nie tylko komfort i wygodę, ale również bezpieczeństwo? Nie to nie scenariusz z filmu science-fiction, to nasza codzienność.

Budowa domu 0 Comments

Energooszczędny dom dla rodziny

Własny dom z ogródkiem, gdzie dzieci mogą bezpiecznie się bawić, a rodzice wypić kawę na tarasie, czy zorganizować grilla ze znajomymi, wreszcie jest w zasięgu każdej rodziny. Firma Danwood przygotowała

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź