Dlaczego sedes bezkołnierzowy jest lepszy od klasycznego?

Dlaczego sedes bezkołnierzowy jest lepszy od klasycznego?

Wybór optymalnego sanitariatu z pewnością nie jest sprawą prostą. Do wyboru mamy bowiem miski sedesowe, które różnią się między sobą nie tylko sposobem montażu, ale także i ogólną estetyką, parametrami technicznymi, ceną, marką, a nawet i kolorystyką. Obecnie zauważyć można jednak, że do najczęściej wybieranych przez ekspertów, wykonawców, projektantów wnętrz, a także i klientów indywidualnych zalicza się sedes bezkołnierzowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego produktu, poznać jego wady i zalety – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Zalety sedesów bezkołnierzowych

Sanitariaty dzielą się także ze względu na sam fakt tego czy posiadają kołnierz wewnętrzny czy też nie. Obecnie większą popularnością cieszą się sedesy bezkołnierzowe. Dlaczego? Ponieważ ze względu na brak rantu wewnętrznego można znacznie łatwiej utrzymać je w czystości. Nie mają zakamarków, w których mogą gromadzić się i namnażać groźne dla zdrowia drobnoustroje.

Poza tym spłukiwanie miski WC w przypadku sedesów bezkołnierzowych jest bardziej efektywne i możliwe przy użyciu mniejszej, niż ma to miejsce w sedesach z kołnierzem – ilości wody. Wybierając sanitariat bez kołnierza można więc oszczędzić na kosztach związanych z zużyciem wody. Modele te uznawane są również za bardziej estetyczne, nowoczesne.

Rodzaje sedesów bezkołnierzowych

Mówiąc o sedesach bezkołnierzowych, możemy mieć na myśli zarówno modele stojące, czyli kompakty WC, jak i podwieszane miski WC. Modele te różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem montażu i co za tym idzie wyglądem. Stojące kompakty WC były modne kilkanaście lat temu, było to modele poprzedzające miski podwieszane. Jednak z całą pewnością nie można powiedzieć, by przeszły do lamusa.

Kompakty WC obecnie cieszą także sporym zainteresowaniem. Wybierane są przede wszystkim do łazienek klasycznych, a także i do takich w których montaż podtynkowego stelaża jest po prostu niemożliwy. Wybierają je także te osoby, którym zależy na niższych kosztach aranżacji. Nie ma co ukrywać, że sam montaż kompaktów WC jest też mniej skomplikowany. Jest to też argument przemawiający do wielu klientów.

sedes bez kołnierza

Dlaczego warto zdecydować się na zakup bezkołnierzowe miski WC podwieszanej?

Miski WC podwieszane montowane są na stelażach, znajdujących się w ścianie. Sam ich montaż jest bardziej problematyczny, niż w przypadku kompaktów. Jednak rozwiązanie to ma szereg zalet. Przede wszystkim podwieszane miski WC zajmują mniej miejsca w łazience, co nie jest bez znaczenia w przypadku niewielkich pomieszczeń. Poza tym, dzięki temu że widoczna jest podłoga pod miską WC, łazienka wygląda przestronnie. Z łatwością można też wyczyścić podłogę pod nią.

Poza tym bezkołnierzowe miski WC wybierane są przede wszystkim ze względu na swoją estetykę. To właśnie one idealnie sprawdzą się w łazienkach nowoczesnych, takich w których ważny jest minimalizm, a także i proste formy.

Wady sedesów bezkołnierzowych

Czy sedesy bezkołnierzowe mają jakieś wady? Oczywiście, że tak. Jedną z ważniejszych i najczęściej podkreślanych wad, jest ich koszt. Jest on po prostu wyższy, niż w przypadku sanitariatów, które posiadają kołnierz wewnętrzny. Sam kołnierz jest też zabezpieczeniem przed rozchlapywaniem się wody. W dobrych modelach misek bezkołnierzowych nie jest to problem, ponieważ są one wyprofilowane w taki sposób, że woda nie ma prawa wydostać się poza ich obręb. Problem ten dotyczy produktów “no name”, które znajdują się w ofercie marketów.

Warto więc postawić na sedesy bezkołnierzowe, które pochodzą tylko od dobrych i sprawdzonych producentów, takich jak: Roca, Geberit, Villeroy&Boch, Massi czy Deante.

Previous Lewarki do maszyn warsztatowych - jakie są ich rodzaje?
Next Jak urządzić mieszkanie w stylu art deco?

Może to Ci się spodoba

Łazienki 0 Comments

Łazienka w stylu glamour – jaką wybrać armaturę i dodatki?

Łazienka glamour to kwintesencja luksusu i elegancji. W aranżacjach tego typu nie ma miejsca na przypadkowość – wszystkie elementy wyposażenia muszą idealnie do siebie pasować. Z tego powodu urządzenie wnętrza

Łazienki 0 Comments

Jaką umywalkę wybrać do nowoczesnej łazienki? Ha, oto jest pytanie!

Kiedyś ludzie nie mieli takich problemów… Był jeden standard, wybór umywalki nie przysparzał o ból głowy, a dziś? No cóż, dziś za to mamy absolutną dowolność stylistyczną, dzięki czemu nasze

Łazienki 0 Comments

Szare płytki podłogowe – jaki format wybrać na podłogę?

Choć szare płytki są niezwykle uniwersalne, ich wielkość może wpłynąć na to, jak będzie odbierana Twoja łazienka. Kiedy wybrać duże kafle, a kiedy lepsze będą małe płytki podłogowe? Szare płytki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź