Czym charakteryzuje się działka inwestycyjna?

Czym charakteryzuje się działka inwestycyjna?

Rynek nieruchomości oferuje inwestorom kilka typów produktów, wśród których należy wymienić domy i mieszkania, a także grunty. Nieruchomości te można sprzedać, wynająć lub wydzierżawić. Najwięcej trudności inwestorowi sprawia zazwyczaj kupno gruntu. Tereny te obejmują między innymi działki budowlane, rolne oraz działki inwestycyjne. Przekonaj się, kiedy warto zainwestować w ten rodzaj gruntów.

Działka inwestycyjna – co to jest?

W zależności od potrzeb i oczekiwań inwestor może wybrać jeden z kilku rodzajów działek, mianowicie: siedliskowe, budowlane, leśne, rolne, grunty pod inwestycje czy rekreacyjne. Różnią się one przede wszystkim przeznaczeniem, jeśli chodzi o ich dalsze użytkowanie. Dużą popularnością cieszą się działki inwestycyjne. Co to za rodzaj gruntu? Przekonaj się!

Działka inwestycyjna to teren przeznaczony na cele inwestycyjno-przemysłowe. Ten rodzaj działki można podzielić dodatkowo na dwa typy, czyli działki usługowe i działki przemysłowe. Zgodnie z definicją działka usługowa przeznaczona jest pod zabudowę usługową zwaną uciążliwą, na przykład fabryki. Jednocześnie na tym terenie może być prowadzona działalność usługowa. Natomiast działka przemysłowa to grunt, który należy wykorzystać pod inwestycje przemysłowe, takie jak budowanie magazynów.

Działka inwestycyjna – jak znaleźć idealną?

Bez względu na oczekiwania oraz rodzaj poszukiwanej działki, należy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje. Ich zdefiniowanie z pewnością ułatwi nawiązanie współpracy z doradcami w ramach oferty nieruchomości, jakie posiada Orange. Zespół ten doskonale rozumie i wspiera inwestorów na każdym etapie transakcji.

Uwagę zwraca bardzo bogata oferta nieruchomości, wśród których można znaleźć niezwykle interesujące propozycje. Budynek, nieruchomość, jak i działka inwestycyjna muszą posiadać kilka atutów. Oferty te powinny się charakteryzować:

  • bardzo dobrą lokalizacją w centrum miasta lub w pobliżu punktów zapewniających dogodną komunikację;

  • sporym atutem będzie bliskość dworców kolejowych, tras szybkiego ruchu oraz portów lotniczych;

  • atrakcyjnością pod względem położenia, czyli lokalizacją w kurorcie uzdrowiskowym lub nadmorskim;

  • korzystnymi uwarunkowaniami planistycznymi, które pozwolą zrealizować plany inwestora.

Nieruchomości, którymi dysponuje Orange, to lokale i działki wyróżniające się na tle innych propozycji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie działki?

Zakup działki to spore przedsięwzięcie, które bardzo często jest związane z długimi poszukiwaniami. Ich efektem jest zakup działki inwestycyjnej. Nim zostanie jednak podpisana umowa, należy sprawdzić kilka szczegółów dotyczących tego gruntu. Najważniejsze dokumenty, z którymi trzeba się zapoznać to:

  • wypis z rejestru gruntów,

  • wypis z księgi wieczystej, akt notarialny lub inny dokument potwierdzający własność,

  • wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Równie ważna jest wizja lokalna, która pozwoli zapoznać się z ukształtowaniem terenu oraz pozostałymi parametrami działki. W tej kwestii z pewnością pomocne okaże się doświadczenie posiadane przez doradców do spraw nieruchomości. Orange zatrudnia pracowników, którzy dysponują odpowiednią wiedzą w ramach dziełek i lokali, które posiada firma, jednocześnie zapewniając swoim klientom wysoką jakość świadczonych usług. Sprawia to, że transakcja przebiega szybko i bezproblemowo.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – dlaczego jest tak ważny dla inwestora?

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to inaczej plan miejscowy czy MPZP. Dokument ten zawiera szereg istotnych informacji, obejmujących: warunki zagospodarowania terenu, przeznaczenie terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz warunki zabudowy terenu. Dane te pozwalają zachować spójność przestrzenną, jeśli chodzi choćby o zabudowę jednorodzinną w mieście czy lokalizację budynków fabryk. Dodatkowo MPZP został stworzony w celu optymalnego zagospodarowania terenu na obszarze danej gminy lub miasta. Warto zauważyć, że dokument ten uchwalany jest przez radę gminy lub radę miast.

Previous Systemy kontroli dostępu RCP
Next Czym charakteryzują się nieruchomości premium?

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Awarie – jak ich unikać

Z pewnością awarie nie są niczym przyjemnym w żadnej sytuacji. Gdy zaś mowa o rozwiązaniach takich jak IT, zabezpieczenie przed ich wystąpieniem jest bardzo istotne. Dzięki temu można przede wszystkim

Budowa domu 0 Comments

Zadbaj o odpowiedni projekt domu pasywnego

Dom pasywny z założenia ma być niezwykle energooszczędny jak zaprojektowany w każdym calu. Zatem jedną z najważniejszych rzeczy jaką powinniśmy dopilnować i o jaką zadbać, to właśnie prawidłowy projekt domu

Plan budowy 0 Comments

Jaki system alarmowy wybrać do domu i mieszkania?

Wakacje, ferie, długie weekendy oraz okres świąteczno – noworoczny to czas, kiedy wiele osób wyjeżdża z domu. Niestety wtedy również można zaobserwować wzrost aktywności włamywaczy. Dlatego warto pomyśleć o zainstalowaniu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź