Czym charakteryzują się nieruchomości premium?

Czym charakteryzują się nieruchomości premium?

Czym są nieruchomości premium? Co do zasady przyjmuje się, że są to nieruchomości mieszkaniowe o wysokim standardzie, które oferują nabywcy coś więcej, niż mógłby on znaleźć w standardowym mieszkaniu czy domu- coś wyjątkowego.

Wartość rynku nieruchomości premium

Wg Raportu High Level Book 2020 roczna wartość transakcji w segmencie nieruchomości premium wynosi około dwóch miliardów złotych. Choć taka suma działa na wyobraźnię, to jeśli weźmiemy pod uwagę, że za tę kwotę właścicieli zmieniło zaledwie około tysiąca lokali, daje to obraz dosyć hermetycznego rynku. Oznacza to również, że średnia kwota transakcyjna lokalu premium to około dwóch milionów złotych.

Nie jest zaskakujące, że połowa wartości rynku premium przypada na Warszawę, w której ceny w tym segmencie rosną rokrocznie o kilka procent.

Ziemia obiecana w wersji deluxe

Aby apartament, loft czy penthouse mogły uzyskać status premium, muszą spełniać pewne kryteria. Kluczowym czynnikiem jest lokalizacja. Tego typu lokale znajdują się z reguły w ścisłym centrum miast, w dzielnicach uznawanych za nobilitujące bądź w miejscach o wysokich walorach przyrodniczych. Niektóre z nich odnajdziemy też w wakacyjnych kurortach. Z lokalizacją wiąże się też odpowiedni widok z okna, który powinien mieć „to coś”.

Osoby decydujące się na zakup luksusowych mieszkań zwracają również uwagę na sąsiedztwo. Zarówno to w budynku, jak i na jego zewnątrz. Chodzi nie tylko o bliższych czy dalszych sąsiadów, lecz także o lokale użytkowe, wśród których jedne są bardziej preferowane a inne mniej.

Istotną rolę odgrywa recepcja, serwis concierge czy profesjonalna ochrona, które zadbają o wygodę, spokój i bezpieczeństwo lokatorów.

Elementami luksusu są również dbałość o szczegóły wykończenia części wspólnych nieruchomości, jak zaprojektowana zieleń, wysokiej jakości materiały budowlane, wysublimowany nastrój. Nieodłączną cechą wysokiej jakości mieszkania jest możliwość korzystania na terenie apartamentowca czy osiedla z basenu, sauny czy siłowni.

Zamykając listę kryteriów stawianych tego typu nieruchomościom, dodajmy, że absolutnym must have w ich przypadku są również takie udogodnienia, jak wyposażenie w klimatyzację, wideofon, monitoring, rozwiązania typu smart umożliwiające zdalne sterowanie systemami, winda kodowana indywidualną kartą, czy przestronny taras z możliwością podłączenia jacuzzi.

Cena czyni cuda

Doświadczenia kryzysu finansowego z roku 2008 pokazały, że rynek nieruchomości premium jest odporny na zawirowania na światowych rynkach finansowych. Podobnie było w przypadku pandemii, gdzie na jej początku agencje nieruchomości notowały wysyp zapytań o tego typu lokale, a że ich liczba jest dosyć ograniczona, to przy niskiej podaży, średnie ceny za metr kwadratowy wzrosły. Wpływ na to ma również fakt, że te aktywa są traktowane jako inwestycje długoterminowe.

Nie dziwi więc fakt, że w 2018 r. za apartament przy warszawskich Łazienkach zapłacono 14,5 mln złotych.

Ceny nieruchomości premium

Luksusowe nieruchomości w Warszawie wiodą prym, jeśli chodzi o średnie krajowe stawki transakcyjne. Najdroższe nieruchomości w stolicy odnajdziemy przy prestiżowych arteriach. Przodują ul. Stare Nalewki ze średnią ceną w listopadzie 2021 r. na poziomie 30 294 zł za metr kwadratowy, ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – 26 701 zł czy Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych – 26 653 zł

W Gdańsku na topie są ul. Błękitna – 21 818 zł i ul. Jelitkowska – 21 615 zł Z kolei w Krakowie najdroższymi są ul. Bracka – 17 404 zł oraz Plac na Groblach – 15 359 zł.

Nieruchomości od Orange

Przy planowaniu inwestycyjnym, warto rozważyć ofertę nieruchomości Orange, która posiada w swoich zasobach wiele ciekawych obiektów.

Bogate portfolio nieruchomościowe Orange to efekt rewolucji technologicznej. Kiedyś świadczenie usług telekomunikacyjnych wymagało rozbudowanej infrastruktury. Centrale telefoniczne czy stacje nadawcze zajmowały liczne budynki, często w centrach miast. Dlatego Orange posiada obiekty w atrakcyjnych lokalizacjach.

Obecnie oferuje nieruchomości o dużym potencjale inwestycyjnym, wynikającym choćby z możliwości zmiany ich przeznaczenia, m.in. na cele mieszkaniowe. Stając się posiadaczem atrakcyjnej działki, można rozważyć też wyburzenie znajdujących się na niej zabudowań, aby następnie wybudować nieruchomość np. klasy premium.

Co więcej, doradcy Orange poprowadzą inwestora przez cały proces zakupu, pomagając znaleźć optymalne rozwiązania.

Previous Czym charakteryzuje się działka inwestycyjna?
Next Izolacja balkonów i tarasów membraną EPDM

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Szukasz wózka widłowego w Lublinie? Postaw na sprzęt od GIZO!

Chcesz jak najszybciej zrealizować zlecenie dla klienta, ale brakuje Ci sprzętu, by pracować efektywnie? A może Twój wózek widłowy jest w serwisie i przez jakiś czas nie będziesz mógł z

Budowa domu 0 Comments

Kiedy zdecydować się na montaż schodów metalowych w domu?

Zazwyczaj schody wewnętrzne kojarzą nam się z drewnianą konstrukcją schodów zabiegowych, rzadziej prostych, zwykle zabudowanych, z profilowanymi poręczami wykończonymi rzeźbionym, drewnianym detalem. I rzeczywiście, nasze wyobrażenia na temat schodów wewnętrznych

Budowa domu 0 Comments

Konwersja norm śrub DIN PN ISO, elementy złączne – śruby

Śruba jest elementem, którego zadaniem jest łączenie, śruby mają wiele zastosowań, dlatego też występują w różnych rozmiarach, kształtach czy też są zrobione z różnych materiałów. Mają bardzo szerokie zastosowanie w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź