Czy warto zainwestować w dom szkieletowy?

Czy warto zainwestować w dom szkieletowy?

Obecnie technologia szkieletowa cieszy się bardzo dużą popularnością. Początkowo inwestorzy byli sceptyczni, co do budowania domów z prefabrykowanych materiałów. Z czasem, gdy zobaczono, jak trwałe i energooszczędne są to konstrukcje, wiele osób zmieniło zdanie na ich temat. Tanie elementy budynku, jakie można wykonać w technologii szkieletowej, są dodatkowym aspektem, który przekonuje wielu.

Jak powstaje prefabrykowany szkielet domu?

Domy szkieletowe powstają w błyskawicznym tempie. Całość budynku firma z doświadczeniem jest w stanie zrealizować w 12-16 tygodni, przy czym jest to już cały projekt, wraz z wykończeniem. Dzięki tak krótkiemu czasowi realizacji, Klient ma szansę wprowadzić się do nowego domu w mgnieniu oka. Użyte do budowy takiego domu materiały są trwałe, ponieważ są to płyty CLT, które powstają z wysokiej jakości surowców, poddawanych profesjonalnej obróbce. Poszczególne konstrukcje domu szkieletowego wykonuje się z drewna konstrukcyjnego o bardzo dobrych parametrach technicznych. Inwestycja jest tania, a jednocześnie zajmuje bardzo mało czasu. Czego chcieć więcej?

Budownictwo szkieletowe w Polsce

Krótki czas budowy to niejedyna zaleta, jaką wyróżnia się technologia szkieletowa, ciesząca się coraz większą popularnością w Polsce. Miłośnicy rozwiązań przyjaznych dla środowiska, jak najbardziej mogą się na nie zdecydować. Dom powstaje z prefabrykowanego drewna. Korzyści dla mikroklimatu wewnątrz budynku są naprawdę bardzo duże. Domy szkieletowe są również bardzo ciepłe. Nie potrzebują aż tak intensywnego ogrzewania, jak budynki murowane, dlatego na ogrzewaniu również można zaoszczędzić. Zużycie energii w budownictwie szkieletowym jest znacznie mniejsza, a to przekłada się na tanią eksploatację, dostosowaną do potrzeb inwestorów, chcących mieć tani w utrzymaniu dom.

Tania konstrukcja dachu w technologii szkieletowej

Dach jest jednym z najdroższych elementów budynku, ale jego stworzenie nie musi pochłonąć całego budżetu. Wystarczy zdecydować się na stworzenie dachu z prefabrykatów. Jest to obecnie bardzo powszechne i tanie rozwiązanie budowlane, na które jak najbardziej warto się zdecydować.

Obecnie drewno lite wykorzystywane jest w pracach konstrukcyjnych na powszechną skalę. Powstały specjalne materiały łączące, które pozwalają na przygotowanie konstrukcji bardzo dobrze wyglądającej, a jednocześnie odznaczającej się podwyższoną trwałością. Poprzez wykorzystanie tego materiału w celach konstrukcyjnych, na pewno można będzie osiągnąć wiele zauważalnych zalet.

Materiał przygotowany we współpracy ze specjalistami od drewna z Best Timber Polska.

Previous Dom, czy jednak mieszkanie - co opłaca się bardziej?
Next Systemy kontroli dostępu RCP

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Spiżarnie wracają do łask

Nikt nie zaprzeczy, że nawet w najmniejszych miejscowościach sklep jest najczęściej kilka kroków od domu. Z zakupami nie ma więc problemu. Nawet kiedy zjawią się niespodziewani goście, a nasza lodówka

Budowa domu 0 Comments

Gdzie kupować materiały budowlane?

Zanim prace budowlane ruszą, trzeba zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne narzędzia i materiały. Dopiero, gdy wszystko będzie pod ręką, można będzie zacząć działać z remontem, czy też budową. Sprawdźmy więc,

Budowa domu 0 Comments

Kiedy używać płyt gumowych przemysłowych, a kiedy płyty gumowych spożywczych?

W coraz większej ilości przedsiębiorstw stosuje się specjalistyczne płyty gumowe. Z racji swojej specyfiki zwiększają one przyczepność oraz podnoszą bezpieczeństwo zakładu. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które może w znacznym stopniu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź