Czy warto budować dom do 70m2?

Czy warto budować dom do 70m2?

Marzysz o własnych “czterech kątach”? Zastanawiasz się, jaka nieruchomość spełni wszystkie potrzeby Twoje i najbliższych? Zweryfikuj aktualne projekty, sprawdź trendy, przekonaj się do nowoczesnych technik budownictwa. Musisz też wiedzieć, że nie na wszystkie nieruchomości musisz mieć pozwolenie na budowę.

Dom do 70m2 może być w pełni praktyczny i wygodny, a wymaga jedynie zgłoszenia. Poznaj szczegóły, być może właśnie taka nieruchomość stanie się Twoim idealnym “gniazdkiem” do życia.

Dom do 70m2 bez pozwolenia na budowę

Rzeczywiście, okazuje się, że dom do 70m2 nie wymaga ubiegania się o pozwolenie na budowę. To bardzo dużo ułatwia, minimalizuje formalności, a przede wszystkim skraca czas, dzięki czemu budowę nieruchomości możesz zacząć od zaraz.

To świetna opcja w przypadku posiadania niewielkich działek oraz dla inwestorów, którzy nie mają czasu na oczekiwanie na pozwolenie na budowę. Warto też wiedzieć, że dom parterowy do 70m2 czy ten z poddaszem nie wymaga już podczas budowy nadzoru kierownika budowy ani prowadzenia dziennika technicznego. To kolejne ułatwienie, chociażby dlatego jak najbardziej warto stawiać na tego rodzaju nieruchomość.

Przestrzeń idealna do życia

Jeśli interesuje Cię dom do 70m2, projekty takich nieruchomości wskażą Ci, jak funkcjonalne mogą być takie nieruchomości. Musisz też wiedzieć, że budując dom do 70m2 z poddaszem, możesz zyskać dodatkową, całkowicie użytkową przestrzeń. Dzięki temu nieruchomość bez pozwolenia na budowę może okazać się funkcjonalnym domem do całorocznego mieszkania dla całej rodziny. Oczywiście, takie domy są też budowane jako nieruchomości typowo rekreacyjne.

Warto zaznaczyć, że domy do 70m2 można wybudować według projektu, który zakłada naprawdę optymalny komfort całorocznego użytkowania. Jeśli dodamy poddasze, zyskujemy kolejną przestrzeń do mieszkania. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się między innymi nieruchomości, które swoim designem przypominają stodoły. To rzeczywiście ciekawa propozycja.

Dom do 70m2 zgodnie z nowoczesną sztuką budownictwa

Domy do 70m2 można wybudować naprawdę szybko i wcale nie potrzeba w tym celu korzystać z tradycyjnych technik murarskich. Coraz większą popularnością cieszą się domy modułowe oraz domy szkieletowe. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło typu “dom do 70m2 nowy ład projekty”, aby sprawdzić, jak świetnie sprawdza się nowoczesna sztuka budownictwa. Przede wszystkim budowa domów modułowych czy szkieletowych trwa znacznie krócej, ponieważ podstawowa konstrukcja składa się z gotowych elementów. Jednocześnie należy wspomnieć, że takie nieruchomości są tak samo trwałe i bezpieczne, jak te murowane.

Ponadto, warto wspomnieć o istotnych zaletach nowoczesnych domów do 70m2. Takie nieruchomości są pasywne, co oznacza, że energooszczędne i przyczyniają się do ochrony środowiska. Ważnym aspektem jest też możliwość generowania oszczędności z tytułu mniejszego zużycia wody, prądu oraz oszczędności z tytułu kosztów ogrzewania. Przy intensywnej, całorocznej eksploatacji takiego domu, korzyści finansowe są naprawdę zauważalne.

Odpowiadając na pytanie, czy opłaca się budować dom do 70m2, zawsze warto uwzględnić swoje indywidualne preferencje, potrzeby, możliwości. Nie ma jednak wątpliwości, że taka opcja jest jedną z lepszych na małe działki oraz wtedy, kiedy inwestor nie chce zbyt długo czekać na efekt finalny budowy.

Previous Jaką umywalkę wybrać do nowoczesnej łazienki? Ha, oto jest pytanie!
Next Układanie kostki brukowej - zleć nam tę pracę

Może to Ci się spodoba

Materiały wykończeniowe 0 Comments

Płytki klinkierowe – zalety i możliwe zastosowania

Wśród materiałów wykończeniowych, które obecnie cieszą się naprawdę ogromną popularnością, znajdują się płytki klinkierowe. Początkowo wykorzystywane były one przede wszystkim do budowy kominków, ogrodzeń i wykańczania elewacji. Dzisiaj płytki klinkierowe

Budowa domu 0 Comments

Wymieniamy zalety i wady szkieletowego domu

Budowanie domu szkieletowego to dla wielu osób jeszcze nowość. Tymczasem dom z konstrukcją drewnianą ma wiele zalet, z których nie każdy zdaje sobie sprawę. Jest ich tak dużo, że trudno

Budowa domu 0 Comments

Kominek w domu

Jesień za pasem, wieczory robią się coraz chłodniejsze, w większości domów i mieszkań uruchomione zostało już ogrzewanie. Standardowo w domach jednorodzinnych główne ogrzewanie pochodzi z pieca zasilanego konkretnym paliwem. Jednak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź