Co warto wiedzieć o prowadnicach do szuflad GTV?

Co warto wiedzieć o prowadnicach do szuflad GTV?

Prowadnice meblowe są nieodłącznym elementem każdej szuflady meblowej. Prowadnice te pozwalają na wygodne wyjmowanie szuflad z mebli i umożliwiają łatwy dostęp do ich zawartości. Na przestrzeni lat do szuflad dodano wiele funkcjonalności.

Rodzaje prowadnic do szuflad

Ważne jest, aby przed zakupem prowadnic do szuflad zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Istnieje wiele dostępnych opcji:

Prowadnice z łożyskami kulkowymi

Szuflady te łączą w sobie trwałość i funkcjonalność. Mają one wysoką nośność, co czyni je świetnymi do dużych szuflad do przechowywania naczyń, garnków i słoików. Można je jednak wykorzystać również do mniejszych szuflad. Szuflady wewnętrzne w szafkach w naszej kuchni możemy ukryć za pomocą prowadnic kulkowych H45 PRO. Mają one pełny wysuw i dużą nośność.

Prowadnica H53 firmy GTV jest idealna do dużych szafek kuchennych, które mają głębokie szuflady. Ma wymiary do 1000mm i może utrzymać maksymalny ciężar 100kg. Z kolei prowadnice Versalite Pro posiadają dodatkowe funkcje, takie jak push to open, ciche zamykanie i bezbłędne działanie. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać kuchnię w czystości. Istnieją dwie opcje dla prowadnic H45: pełny wysuw i częściowy wysuw.

Prowadnice rolkowe

Najbardziej preferowanym wyborem są prowadnice rolkowe. Są one łatwe w montażu i niedrogie, dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Prowadnice te składają się z dwóch części. Jedna mocuje się do szafki, a druga do szuflady. Każdy element posiada plastikowe rolki, które mogą być używane razem, gdy szuflada jest otwarta. Tusze szuflad nie muszą być obrabiane, aby odpowiednio dopasować prowadnice rolkowe. Występują one w różnych rozmiarach. Długości mogą być stopniowane do 5 cm. Prowadnice rolkowe najlepiej sprawdzają się w szufladach, które nie muszą być narażone na działanie skrajnych temperatur lub duże obciążenia. Prowadnice rolkowe ułatwiają wysuwanie szuflad. Są szczególnie przydatne w szafkach narzędziowych.

Prowadnice montowane od dołu

Prowadnica montowana na dole to dobra opcja, jeśli chcemy podkreślić estetykę otwierania mebla. Firma GTV oferuje wersję 3D dla prowadnicy Modern Slide. System ten ukrywa cały mechanizm prowadnicy i zachowuje jej piękny wygląd. Zapewnia również doskonałe wrażenia z użytkowania. Prowadnice te mogą utrzymać ciężar do 35 kg. Model ten posiada miękkie zamykanie.

Długość prowadnicy szuflady

Prawdopodobnie wiesz, jak duża powinna być Twoja szuflada i jaką długość chcesz, aby sięgała (za lub częściowo). Te informacje pomogą Ci wybrać odpowiedni rodzaj prowadnicy. Wszystkie te opcje prowadnic dostępne są w sklepie internetowym ALAN. Następnie należy zastanowić się nad długością zjeżdżalni. Aby dopasować prowadnicę należy zmierzyć szufladę. W przypadku szuflady z pełnym wysuwem należy zmierzyć długość szuflady. W przypadku szuflady z częściowym wysuwem można wybrać długość dopasowaną do boku szuflady.  3/4 – odpowiednio krótsza długość.

Dla pierwszego obciążenia – prowadnice do szuflad kuchennych

Wybierając prowadnice do szuflad GTV, pierwszą uwagą jest określenie przeznaczenia każdej szuflady. Kluczowe jest zrozumienie, jakie przedmioty będą przechowywane w danej szufladzie. Do cięższych przedmiotów trzeba będzie użyć mocniejszych prowadnic. Dzięki temu wszystko będzie się przesuwać płynnie i łatwo. Chociaż duże szuflady mogą pomieścić wiele rzeczy i są przestronne, mogą być również bardzo ciężkie. Złe prowadnice do szuflad mogą powodować uszkodzenia, zniekształcenia, a nawet złamania. Ważne jest, aby zdecydować o przeznaczeniu każdej szuflady i wybrać odpowiednią nośność prowadnic do szuflad.

Previous Jaką szlifierkę wybrać – która będzie najlepsza?
Next Trudne w aranżacji kuchnie w blokach — co wziąć pod uwagę?

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Meble w stylu industrialnym – jakie wybrać? Idealnie sprawdzą się w Twoim mieszkaniu!

Styl industrialny to unikalny trend wnętrzarski, który swoją inspirację czerpie z surowości fabrycznych przestrzeni i loftów. Charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem, wykorzystaniem surowych materiałów oraz wyeksponowanymi elementami konstrukcyjnymi. Meble w stylu

Mieszkanie 0 Comments

Wykończenie mieszkań – samemu czy z deweloperem?

Każdy, zaczyna myśleć o swoich czterech kątach, stoi przed wyborem, czy zadanie jego wykończenia zlecić wyspecjalizowanej ekipie, czy też większość prac wykonać samodzielnie. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje

Relaks we własnym rytmie od Caya Design

Kolekcja PERFETTO od Caya Design – Marki Wygodnych Rozwiązań to nowatorskie połączenie dojrzałego wzornictwa i najnowszych technologii. Pojęcie wygody da się stopniować, w przypadku PERFETTO osiągnęło najwyższy z możliwych poziomów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź