Co na podłogę? Przegląd możliwości

Co na podłogę? Przegląd możliwości

Wybór podłogi to jeden z ważniejszych elementów urządzania wnętrz. To inwestycja, która musi być przemyślana, ponieważ ma służyć na dłużej – podłogę ciężko wymienić po miesiącu użytkowania. Podczas wybierania podłogi warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Drewno jest jednym z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze rodzaje podłóg drewnianych.

Parkiet tradycyjny

Parkiet to zdecydowanie gwiazda wśród rozwiązań podłogowych. Drewniane klepki najlepiej prezentują się nie tylko w klasycznych, tradycyjnych wnętrzach, ale również w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym. Zadbane parkiety są bardzo estetyczne i nadają wnętrzom elegancji. Klepki parkietowe stwarzają możliwość ułożenia na podłogach wzorów takich jak cegiełka czy jodełka. Zdecydowaną zaleta parkietów jest ich długowieczność. Podniszczone parkiety można nawet kilkukrotnie cyklinować, bez obawy o uszkodzenie. Parkiety mają też wadę – z biegiem lat klepki mogą ulegać luzowaniu i kurczeniu się. W efekcie powstają nieestetyczne szczeliny. Niejednokrotnie parkiety ratuje się, ściągając i układając je ponownie.

Parkiet tradycyjny to najdroższe rozwiązanie pokrycia podłogi nie tylko ze względu na cenę samych klepek, ale również koszt ich ułożenia, a także konserwacji.

barlinek

Drewniane panele podłogowe

Podłogowe panele drewniane to najszerzej i najłatwiej dostępne rozwiązania na podłogę. Pokrycie to jest znacznie tańsze od parkietu, a posiada wiele atutów których nie ma parkiet. Dodatkową korzyścią drewnianych desek warstwowych, jest także łatwość ich montażu, a co za tym idzie niższe koszty wykonania całej podłogi. Ogromny wybór wzorów i kolorów gwarantuje, że dobierzemy prawdziwie naturalną podłogę do każdego rodzaju wnętrza.

Największą zaletą drewnianych paneli podłogowych jest ich odporność na uszkodzenia, a także łatwość codziennej pielęgnacji. Pozwala to utrzymać estetyczny wygląd na bardzo długi czas. Panele warto kłaść na specjalne maty wyciszające, aby zminimalizować charakterystyczny dźwięk, który pojawia się podczas użytkowania takiej podłogi.

Podłogi z desek, szczególnie trójwarstwowych, nie będą się rozchodziły nawet w pomieszczeniach o zmiennej wilgotności i temperaturze. Stąd też wynika uniwersalność tego typu pokrycia podłogi. Gdy wybierzemy podłogę z desek drewnianych, nie grożą nam zatem szczeliny jak w przypadku „pracującego” parkietu.

Wybierając materiał na podłogi warto zapoznać się z produktami firmy Barlinek. Na stronie producenta znaleźć można wiele rodzajów, wzorów oraz kolorów podłogi. Bogata oferta pozwoli na wybranie najodpowiedniejszego materiału do każdego wnętrza, co pozwoli nadać mu indywidualny charakter i estetyczny wygląd na długi czas. Producent na stronie internetowej, przedstawił również narzędzie zwane aranżatorem, który na pewno ułatwi wybór osobom niezdecydowanym.

Previous Małe domy tanie w budowie
Next Drążki, półki i lustra. Jak właściwie zaprojektować garderobę?

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Przed zakupem nieruchomości sprawdź jej stan prawny

Zastanawiając się nad kupnem mieszkania, działki czy domu, pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy sprawdzić, jest stan prawny nieruchomości. Mówi się, że przezorny ubezpieczony i to odnosi się także do kupna domu.

Wykończenia wnętrz 1Comments

Wszystko czego potrzebujesz do remontu, teraz w jednym miejscu

Wiosna i lato to dobry czas na przeprowadzanie wszelkiego rodzaju remontów i przeróbek w naszym domu.  Niestety, sam remont wiąże się bezpośrednio ze sporą ilością czasu poświęconą zarówno na samą

Wykończenia wnętrz 0 Comments

LED – kuchenne oświetlenie XXI wieku

O wyższości oświetlenia LED nad tym tradycyjnym, nie trzeba nikogo przekonywać. Jest energooszczędne, ekologiczne, a tym samym dużo tańsze. Daje też możliwość dowolnych aranżacji świetlnych, dzięki różnorodnym systemom montażu. Idealnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź