Chcesz wyremontować dom? Kup odpowiednią wiertarkę

Chcesz wyremontować dom? Kup odpowiednią wiertarkę

Remont domu to nie lada wyzwanie. Zależy nam na tym, aby wszystko odbyło się szybko i sprawnie. Wymarzona wizja jest możliwa do zrealizowania tylko wtedy, gdy całe przedsięwzięcie zostanie dobrze zaplanowane. Wybór odcieni farb i zamówienie mebli to tylko początek całego procesu. Zaleca się, aby remont organizować w miesiącach wiosennych lub letnich. Wysoka temperatura sprzyja szybkiemu schnięciu farb czy zaprawy. Co więcej, wakacje to moment w którym nasze dzieci mogą zostać przez nas wysłane na kolonie czy do babci. Ich nieobecność poprawi komfort pracy. Żadne zadanie nie zostanie jednak prawidłowo wykonane bez odpowiedniego, profesjonalnego sprzętu. Dobre pędzle, wałki czy miary pozwolą nam osiągnąć pożądany efekt. Warto też pamiętać o funkcjonalnej wiertarce.

Siła wiertła

Wybór odpowiedniej wiertarki wymaga od użytkownika określenia swoich zapotrzebowań. Rolmasz oferuje nam zarówno produkty przeznaczone dla amatorów, jak i te bardziej profesjonalne. Technologia stale się rozwija i obecnie producenci oferują nam coraz więcej możliwości. Warto zwrócić uwagę na to, że możemy wybrać sprzęt z tzw. udarem. Dzięki niemu, wywiercenie otworu będzie od nas wymagało znacznie mniejszej siły. Urządzenie bowiem pracuje nie tylko poprzez szybkie obracanie się wiertła. Oprócz tego, uderza ono prostopadle w daną powierzchnię. Moc uderzenia można porównać do pracy młotka. Opisywana funkcja jest oczywiście wyczuwalna w zależności od tego, z jaką siłą przyciskamy wiertarkę do ściany. Możemy zdecydować się na produkt wyposażony w udar pneumatyczny. Uruchamia się on samoczynnie. Wadą tego typu rozwiązania jest występowanie drgań, których nie są w stanie wytłumić żadne uchwyty.

Rodzaj zasilania

Użytkownicy mają do wyboru dwa rodzaje zasilania. Mogą zdecydować się na wiertarki wyposażone w akumulator lub te, które pracują w wyniku podłączenia ich do sieci elektrycznej. Pierwsza opcja ma bardzo istotną zaletę. Umożliwia swobodę poruszania się i zwiększa obszar, w którym może być stosowana wiertarka. Urządzenie tego rodzaju będzie przydatne dla osób, które planują jej użycie w miejscach, w których nie ma dostępu do źródła prądu. Dotyczy to np. drobnych prac w dalekich stadiach ogrodu. Producenci zadbali o to, żeby użytkownik nie spotkał się z sytuacją, w której musi przerwać zadanie z powodu konieczności naładowania akumulatora. Większość wiertarek jest obecnie wyposażona w jedną lub dwie zapasowe baterie. Zasilanie energią elektryczną daje nam natomiast nieco inne korzyści. Okazuje się, że tego typu urządzenia są bardziej wydajne i cechują się większą mocą. Sprzęty akumulatorowe nie dysponują bowiem funkcją udaru. Urządzenie stosowane podczas remontu mieszkania powinno charakteryzować się mocą od 500 do 700 W. Dodatkowymi funkcjami maszyn mogą być opcje przełączania kierunku wiertła lub zablokowanie włącznika, wprawiającego wiertło w ruch.

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniej wiertarki to nie lada wyzwania i powinniśmy określić swoje zapotrzebowania. Rolmasz posiada w swoim asortymencie urządzenia takie jak spawarki, sprzęty ogrodowe czy wkrętarki. Odpowiedni zestaw usprawni każdą pracę i będziemy mogli szybciej osiągnąć zamierzone efekty.

Previous Sztukateria elewacyjna
Next Minimalistyczna i surowa czy może przytulna łazienka w stylu retro?

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Rośnie sprzedaż luksusowych nieruchomości

Połowa ludzi na świecie żyje w miastach. Do 2050 roku będzie to już 66 proc. Tak szybka urbanizacja sprawia, że będzie rosło zapotrzebowanie na luksusowe nieruchomości w centrach miast. Już dziś wzrasta

Mieszkanie 0 Comments

Wkład własny na nowe mieszkanie

Rok 2015 to rok w pewnym sensie przełomowy dla osób planujących zakup mieszkania. Od 1 stycznia obowiązują bowiem nowe przepisy w zakresie kredytów mieszkaniowych. Zgodnie z Rekomendacją S Komisji Nadzoru

Wykończenia wnętrz 0 Comments

SUFIT PODWIESZANY W PRZESTRZENI UŻYTKOWEJ

Współczesna architektura wnętrz użytkowych to często kompromis pomiędzy estetyką a funkcjonalnością. Przestrzeń budynków dostępnych publicznie z jednej strony musi wyróżniać się oryginalnymi rozwiązaniami wizualnymi, a z drugiej być przyjazna i

1 Comment

  1. Michal
    12 lutego, 15:37 Reply
    Dość dziwny artykuł moim zdaniem wiertarka to jedynie jeden z wielu narzędzi potrzebnych do remontu domu czy mieszkania ale zawsze warto się zaopatrzyć w tego typu narzędzie lecz wybór odpowiedniej dla siebie wiertarki jest dość ciężki.

Zostaw odpowiedź