Balustrada dobrze dobrana do wnętrza

Balustrada dobrze dobrana do wnętrza

Tradycyjna balustrada wykonana z drewna, minimalistyczna imitująca szklaną taflę, a może zupełnie nowe rozwiązanie – nowoczesna blacha ażurowa ze wzorem wycinanym laserowo? To, jaką formę balustrady wybierzemy w znaczący sposób zdefiniuje ostateczny charakter zarówno schodów, jak i wnętrza.

Rintal_Laser

Balustrada to element zapewniający bezpieczne poruszanie się po schodach – to definicja, która z punktu dnia dzisiejszego jest zdecydowanie niepełna. Ze względu na bogate wzornictwo oraz stosowane materiały, dziś balustrada w znaczący sposób wypełnia wnętrze. W dużej mierze to właśnie od jej formy zależy, czy schody wtopią się w tło, czy staną się wyróżniającym akcentem w domu.

Ocieplające drewno

Drewniana balustrada wykonana z buku, dębu, mozaiki, jesionu czy drewna egzotycznego to wyrafinowane wykończenie klasycznych schodów. Rozwiązanie uwielbiane przez tradycjonalistów za prostotę, znajduje swoje miejsce także w nowoczesnych wnętrzach. Potrafiąc ocieplić nawet najbardziej minimalistyczny styl, pięknie wypełnia pomieszczenie, nadając mu łagodny, domowy charakter.

Najpopularniejszym gatunkiem drewna wykorzystywanym na stopnie i balustrady jest buk lub uniwersalna dębina, która ze względu na kolorystykę pasuje do większości wnętrz. Bardziej ekskluzywnym rozwiązaniem jest drewno egzotyczne, np. orzech amerykański, coraz częściej kładziony także na podłogach. Doskonałym uzupełnieniem balustrady drewnianej są pochwyty osadzane na toczonych tralkach.

Wybierając balustradę z drewna pamiętajmy, że ze względu na swoją ciężkość i masywność najlepiej zaprezentuje się w dużych, przestrzennych wnętrzach.

Rintal_Mira_Drewno

Fot. Rintal Polska, schody Mira, balustrada drewniana z tralką frezowaną

Rintal_Transforma_Drewno

Fot. Rintal Polska, schody Transforma, balustrada drewniana z tralką frezowaną

Szklane szaleństwo

Balustrada w formie szklanej, przejrzystej tafli to finezyjne wykończenie schodów. Sprawia, że pomieszczenie staje się świetliste, a przez to bardziej przestronne. Ciekawym uzupełnieniem szklanej balustrady na pewno jest pochwyt nakładany od góry lub mocowany do boku balustrady. W niektórych modelach dostępnych na rynku istnieje możliwość wpuszczenia szklanej tafli w stopień, co nadaje schodom niezwykle designerski charakter. Lekkość i smukłość połączone z solidnością wykonania to najważniejsze cechy tego typu balustrad.

Balustrada wykonana ze szkła to prestiżowy element wykończenia schodów, który nada przestrzenny charakter nawet niewielkim pomieszczeniom.

Rintal_Monolama_Szklo

Fot. Rintal Polska, schody Monolama, tafla szklana 2×8 mm

Rintal_Aira_Szklo

Fot. Rintal Polska, schody Aira, tafla szklana 2×8 mm

Tego jeszcze nie było – laserowe zdobienia

Nowością są balustrady wykonywane z blachy, których design opiera się wycinanych laserowo wzorach. Takie niestandardowe wykończenie schodów to efektowny, ale także unikatowy element we wnętrzu. Kształt wzorów zależy bowiem wyłącznie od naszego gustu. Dzięki temu balustrada dokładnie odzwierciedla artystyczne upodobania, będąc jednocześnie niezwykłą i nieprzeciętną dekoracją wnętrza. Przykładem jest balustrada typu Laser od Rintal Polska wykonana z blachy o grubości 8 mm. Malowana proszkowo o dowolnych wzorach wycinanych laserowo, możliwa do zamontowania z drewnianym pochwytem. Cena za ten model zaczyna się od 800 zł za 1mb (w ramach akcji „Październik bez VAT”).

Rintal_Otto_Laser

Fot. Rintal Polska, schody Otto, balustrada typu Laser

Rintal_Monolama_Laser

Fot. Rintal Polska, schody Monolama, balustrada typu Laser

Balustrada drewniana sprawdzi się w tradycyjnych wnętrzach lub nowoczesnych, które chcemy ocieplić klasycznymi elementami. Tafle wykonane z bezbarwnego szkła podniosą rangę dużych domów, choć perfekcyjnie wpasują się także w małe wnętrza, nadając im przestrzenności. Balustrady blaszane z wycinanymi laserowo wzorami to zupełnie nowa jakość, która zadomowić może się zarówno w tradycyjnych domach stawiających do tej pory np. na elementy kute, jak i industrialnych lubiących surowe połączenia blachy i drewna.

„Październik bez VAT”  trwa od 01-31.10.2015. W tych dniach wszystkie modele schodów Rintal Polska wraz z elementami wykończeniowymi i montażem tańsze o wartość podatku VAT.

 

Źródło: www.rintal.pl

Previous Zamki do drzwi antywłamaniowych – o czym warto pamiętać przy zakupie?
Next Odgrzybianie klimatyzacji w aucie i mieszkaniu – oto środki, które Ci to ułatwią

Może to Ci się spodoba

Plan budowy 0 Comments

Budowa domu i wybór schodów wewnętrznych

Już na etapie planowania wyglądu domu i całego projektowania rozkładu pomieszczeń musimy brać pod uwagę to, czy chcemy w domu umieścić schody wewnętrzne. Dlaczego jest to istotna sprawa? Przede wszystkim

Budowa domu 0 Comments

Ytong 20 lat w Polsce

Ytong od 20 lat wspiera Polaków przy budowie ich wymarzonych domów. Nadąża przy tym za zmieniającymi się potrzebami rynku i coraz ostrzejszymi wymogami legislacyjnymi. Poznaj kilka faktów z ostatnich dwóch

Mieszkanie 2 komentarze

Nadchodzi czas „złotej rączki”. Będzie szybko i skutecznie.

Na rynku nieruchomości wciąż nie widać końca kryzysu. Firmy narzekają na brak zainteresowania ze strony klientów, ci z kolei odczuwają brak gotówki. Jednak część małych firm prowadzących działalność remontowo-budowlaną, radzi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź