Aranżacja cienistych zakątków w ogrodzie

Aranżacja cienistych zakątków w ogrodzie

Masz problem z aranżacją ogrodu, w którym królują duże drzewa i gęsto posadzone krzewy? Chcesz wykorzystać każdy skrawek dostępnej wokół Twojego domu przestrzeni? Sprawdź jak zagospodarować cieniste zakątki ogrodu i tym samym zyskać przyjemnie chłodne miejsce do wypoczynku w upalne dni.

Urządzając ogród zwykle musimy długo czekać, aby móc korzystać z naturalnego cienia który rzucają kilkunastoletnie drzewa. Niestety, gdy już zyskamy upragniony cień pod rozłożystymi konarami drzew okazuje się, że nie mamy pomysłu na zagospodarowanie tego obszaru.

Jeżeli nasz ogród zaczyna przypominać niewielki park wcale nie musimy wycinać okazałych drzewostanów. Wystarczy dobry pomysł i odrobina pracy, aby stworzyć ciekawy i bardzo oryginalny teren do wypoczynku zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Parkowy krajobraz w przydomowym ogrodzie

Jak zagospodarować teren pod drzewami? Najprościej urządzić w tym miejscu przytulny i dający ochłodę w upalne dni kącik wypoczynkowo – rekreacyjny.

Na początek warto zacząć od oczyszczania terenu i przycięcia drzew oraz krzewów. Jeżeli mamy problem z utrzymaniem zadbanego trawnika ze względu na nadmierne zacienienie terenu możemy część, gdzie umieścimy meble ogrodowe utwardzić np. kostką brukową, płytami lub wysypać kamykami.

Wybierając meble do ogrodu warto wpasować je w otaczający nas krajobraz. Wśród drzew doskonale wyglądać będą ławki parkowe oraz np. duży drewniany stół przy którym będziemy mogli zjeść posiłek lub urządzić rodzinne spotkanie. Wśród drzew doskonale prezentować się będzie także drewniana huśtawka, hamak lub własnoręcznie zdobiony dla naszych dzieci domek na drzewie.

Aranżacja ogrodu wymaga pomysłu oraz odrobiny pracy, ale warto poświęcić czas by zyskać przyjazną i zachęcającą do odpoczynku przestrzeń. Jeżeli szukasz mebli ogrodowych, które trafią w różnorodne gusta oraz pozwolą urządzić każdy ogród koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego Meble.Ogrodowe.net. Znajdziesz tam trwałe ławki parkowe http://www.meble.ogrodowe.net/lawki, ogrodowe komplety wypoczynkowe, huśtawki, leżaki oraz niezbędne w ogrodzie dekoracje.

lawka-parkowa-180cm lawka-chinska-zeliwna

 

 

Previous Wymieniamy zalety i wady szkieletowego domu
Next Weź udział w konkursie Dekoral, pokaż wszystkim swoje kolorowe inspiracje i wygraj kolorowy IPhone 5C!

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

Produkty Libet przyjazne środowisku

Libet jako pierwszy i obecnie jedyny producent kostek i płyt betonowych uzyskał potwierdzenie, że jego produkty są przyjazne środowisku. Betonowe kostki brukowe oraz płyty nawierzchniowe z linii ECO otrzymały pozytywną

Ogród 0 Comments

Eleganckie i trwałe meble ogrodowe

Lubisz eleganckie i trwałe rozwiązania? Takie, które cieszą oko przez długie lata? Postaw na styl w ogrodzie, tworząc w nim kompozycję z trwałych i praktycznych mebli technorattanowych. Lubisz eleganckie i

Pielęgnacja ogrodów 0 Comments

Trawa z rolki – 3 powody, dla których warto wybrać to rozwiązanie na wiosnę

Zdecydowana większość z nas ma już za sobą prace związane z przygotowaniem trawnika do zimy. Niestety mimo dużego nakładu czasu, największej staranności i użytych najlepszych nawozów i narzędzi, można przeżyć

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź