Aranżacja cienistych zakątków w ogrodzie

Aranżacja cienistych zakątków w ogrodzie

Masz problem z aranżacją ogrodu, w którym królują duże drzewa i gęsto posadzone krzewy? Chcesz wykorzystać każdy skrawek dostępnej wokół Twojego domu przestrzeni? Sprawdź jak zagospodarować cieniste zakątki ogrodu i tym samym zyskać przyjemnie chłodne miejsce do wypoczynku w upalne dni.

Urządzając ogród zwykle musimy długo czekać, aby móc korzystać z naturalnego cienia który rzucają kilkunastoletnie drzewa. Niestety, gdy już zyskamy upragniony cień pod rozłożystymi konarami drzew okazuje się, że nie mamy pomysłu na zagospodarowanie tego obszaru.

Jeżeli nasz ogród zaczyna przypominać niewielki park wcale nie musimy wycinać okazałych drzewostanów. Wystarczy dobry pomysł i odrobina pracy, aby stworzyć ciekawy i bardzo oryginalny teren do wypoczynku zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Parkowy krajobraz w przydomowym ogrodzie

Jak zagospodarować teren pod drzewami? Najprościej urządzić w tym miejscu przytulny i dający ochłodę w upalne dni kącik wypoczynkowo – rekreacyjny.

Na początek warto zacząć od oczyszczania terenu i przycięcia drzew oraz krzewów. Jeżeli mamy problem z utrzymaniem zadbanego trawnika ze względu na nadmierne zacienienie terenu możemy część, gdzie umieścimy meble ogrodowe utwardzić np. kostką brukową, płytami lub wysypać kamykami.

Wybierając meble do ogrodu warto wpasować je w otaczający nas krajobraz. Wśród drzew doskonale wyglądać będą ławki parkowe oraz np. duży drewniany stół przy którym będziemy mogli zjeść posiłek lub urządzić rodzinne spotkanie. Wśród drzew doskonale prezentować się będzie także drewniana huśtawka, hamak lub własnoręcznie zdobiony dla naszych dzieci domek na drzewie.

Aranżacja ogrodu wymaga pomysłu oraz odrobiny pracy, ale warto poświęcić czas by zyskać przyjazną i zachęcającą do odpoczynku przestrzeń. Jeżeli szukasz mebli ogrodowych, które trafią w różnorodne gusta oraz pozwolą urządzić każdy ogród koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego Meble.Ogrodowe.net. Znajdziesz tam trwałe ławki parkowe http://www.meble.ogrodowe.net/lawki, ogrodowe komplety wypoczynkowe, huśtawki, leżaki oraz niezbędne w ogrodzie dekoracje.

lawka-parkowa-180cm lawka-chinska-zeliwna

 

 

Previous Wymieniamy zalety i wady szkieletowego domu
Next Weź udział w konkursie Dekoral, pokaż wszystkim swoje kolorowe inspiracje i wygraj kolorowy IPhone 5C!

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

W jaki sposób wykonać podjazd z tłucznia?

Podjazd stanowi prawdziwą wizytówkę domu, firmy czy zakładu. W jaki sposób należy go wykonać, by był solidny, praktyczny i charakteryzował się ładnym wyglądem? Istnieje wiele rozwiązań wykorzystujących przeróżne metody i

Ogród 0 Comments

Piękne pnące kwiaty na pergolę

Każdy posiadacz ogrodu marzy o nadaniu mu wyjątkowego charakteru. Można to osiągnąć w bardzo prosty sposób, wybierając odpowiednie kwiaty. Szczególnie efektownie prezentują się rośliny pnące, które możemy zasadzić przy pergoli

Architektura ogrodów 0 Comments

Technorattan – zawsze modny

Ogród, w którym rosną kolorowe i pachnące kwiaty jest tak piękny, że może się wydawać, że piękniejszy już być nie może. A jednak jest to możliwe. Nie tylko nasz ubiór

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź