Aranżacja cienistych zakątków w ogrodzie

Aranżacja cienistych zakątków w ogrodzie

Masz problem z aranżacją ogrodu, w którym królują duże drzewa i gęsto posadzone krzewy? Chcesz wykorzystać każdy skrawek dostępnej wokół Twojego domu przestrzeni? Sprawdź jak zagospodarować cieniste zakątki ogrodu i tym samym zyskać przyjemnie chłodne miejsce do wypoczynku w upalne dni.

Urządzając ogród zwykle musimy długo czekać, aby móc korzystać z naturalnego cienia który rzucają kilkunastoletnie drzewa. Niestety, gdy już zyskamy upragniony cień pod rozłożystymi konarami drzew okazuje się, że nie mamy pomysłu na zagospodarowanie tego obszaru.

Jeżeli nasz ogród zaczyna przypominać niewielki park wcale nie musimy wycinać okazałych drzewostanów. Wystarczy dobry pomysł i odrobina pracy, aby stworzyć ciekawy i bardzo oryginalny teren do wypoczynku zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Parkowy krajobraz w przydomowym ogrodzie

Jak zagospodarować teren pod drzewami? Najprościej urządzić w tym miejscu przytulny i dający ochłodę w upalne dni kącik wypoczynkowo – rekreacyjny.

Na początek warto zacząć od oczyszczania terenu i przycięcia drzew oraz krzewów. Jeżeli mamy problem z utrzymaniem zadbanego trawnika ze względu na nadmierne zacienienie terenu możemy część, gdzie umieścimy meble ogrodowe utwardzić np. kostką brukową, płytami lub wysypać kamykami.

Wybierając meble do ogrodu warto wpasować je w otaczający nas krajobraz. Wśród drzew doskonale wyglądać będą ławki parkowe oraz np. duży drewniany stół przy którym będziemy mogli zjeść posiłek lub urządzić rodzinne spotkanie. Wśród drzew doskonale prezentować się będzie także drewniana huśtawka, hamak lub własnoręcznie zdobiony dla naszych dzieci domek na drzewie.

Aranżacja ogrodu wymaga pomysłu oraz odrobiny pracy, ale warto poświęcić czas by zyskać przyjazną i zachęcającą do odpoczynku przestrzeń. Jeżeli szukasz mebli ogrodowych, które trafią w różnorodne gusta oraz pozwolą urządzić każdy ogród koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego Meble.Ogrodowe.net. Znajdziesz tam trwałe ławki parkowe http://www.meble.ogrodowe.net/lawki, ogrodowe komplety wypoczynkowe, huśtawki, leżaki oraz niezbędne w ogrodzie dekoracje.

lawka-parkowa-180cm lawka-chinska-zeliwna

 

 

Previous Wymieniamy zalety i wady szkieletowego domu
Next Weź udział w konkursie Dekoral, pokaż wszystkim swoje kolorowe inspiracje i wygraj kolorowy IPhone 5C!

Może to Ci się spodoba

Ogrodzenia i nawierzchnie 0 Comments

Ogrodzenie betonowe – czy to dobre rozwiązanie?

Budując dom, etapem, którego nie można pominąć, jest wybór najlepszego możliwego ogrodzenia. Logicznie, poza estetyką wykonania i stylem pasującym do budynku, najważniejszą kwestią pozostaje jego jakość oraz trwałość. Dla licznej

Ogród 0 Comments

Jak założyć własną winnicę?

Uprawianie winnej latorośli stało się w Polsce bardzo modne. Na początku musimy określić czy zakładamy winnicę w celu działalności przemysłowej czy tylko dla ozdoby i zagospodarowania obszaru przy domostwie. Winnica

Ogród 0 Comments

Niewymagające rośliny ogrodowe – rośliny ogrodowe dla początkujących

W ogrodzie skalnym można uprawiać kilka tych niewymagających roślin. Niektóre z nich będą rosły w najsuchszej glebie, podczas gdy inne będą kwitły w bardziej wilgotnych warunkach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź