Aranżacja cienistych zakątków w ogrodzie

Aranżacja cienistych zakątków w ogrodzie

Masz problem z aranżacją ogrodu, w którym królują duże drzewa i gęsto posadzone krzewy? Chcesz wykorzystać każdy skrawek dostępnej wokół Twojego domu przestrzeni? Sprawdź jak zagospodarować cieniste zakątki ogrodu i tym samym zyskać przyjemnie chłodne miejsce do wypoczynku w upalne dni.

Urządzając ogród zwykle musimy długo czekać, aby móc korzystać z naturalnego cienia który rzucają kilkunastoletnie drzewa. Niestety, gdy już zyskamy upragniony cień pod rozłożystymi konarami drzew okazuje się, że nie mamy pomysłu na zagospodarowanie tego obszaru.

Jeżeli nasz ogród zaczyna przypominać niewielki park wcale nie musimy wycinać okazałych drzewostanów. Wystarczy dobry pomysł i odrobina pracy, aby stworzyć ciekawy i bardzo oryginalny teren do wypoczynku zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Parkowy krajobraz w przydomowym ogrodzie

Jak zagospodarować teren pod drzewami? Najprościej urządzić w tym miejscu przytulny i dający ochłodę w upalne dni kącik wypoczynkowo – rekreacyjny.

Na początek warto zacząć od oczyszczania terenu i przycięcia drzew oraz krzewów. Jeżeli mamy problem z utrzymaniem zadbanego trawnika ze względu na nadmierne zacienienie terenu możemy część, gdzie umieścimy meble ogrodowe utwardzić np. kostką brukową, płytami lub wysypać kamykami.

Wybierając meble do ogrodu warto wpasować je w otaczający nas krajobraz. Wśród drzew doskonale wyglądać będą ławki parkowe oraz np. duży drewniany stół przy którym będziemy mogli zjeść posiłek lub urządzić rodzinne spotkanie. Wśród drzew doskonale prezentować się będzie także drewniana huśtawka, hamak lub własnoręcznie zdobiony dla naszych dzieci domek na drzewie.

Aranżacja ogrodu wymaga pomysłu oraz odrobiny pracy, ale warto poświęcić czas by zyskać przyjazną i zachęcającą do odpoczynku przestrzeń. Jeżeli szukasz mebli ogrodowych, które trafią w różnorodne gusta oraz pozwolą urządzić każdy ogród koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego Meble.Ogrodowe.net. Znajdziesz tam trwałe ławki parkowe http://www.meble.ogrodowe.net/lawki, ogrodowe komplety wypoczynkowe, huśtawki, leżaki oraz niezbędne w ogrodzie dekoracje.

lawka-parkowa-180cm lawka-chinska-zeliwna

 

 

Previous Wymieniamy zalety i wady szkieletowego domu
Next Weź udział w konkursie Dekoral, pokaż wszystkim swoje kolorowe inspiracje i wygraj kolorowy IPhone 5C!

Może to Ci się spodoba

Ogród 0 Comments

Eleganckie i wygodne leżaki ogrodowe

Leżaki ogrodowe od lat zapewniają nam wygodny i komfortowy wypoczynek, a ich zalety doceniają już kolejne pokolenia, co doskonale widać w czasie spacerów po nowoczesnych osiedlach. Jakie leżaki warto kupić

Rośliny ogrodowe 0 Comments

Rośliny, które warto mieć w swoim ogrodzie

Każdy ogród jest urządzany według upodobań jego właściciela. Niektórzy są amatorami uprawy roślin i mogą pochwalić się pięknie zaaranżowaną przestrzenią. Inni natomiast, nienajlepiej czują się w roli ogrodników, a ich

Ogród 0 Comments

Ogrody ekologiczne stwarzają przyjazne warunki dla ptaków i owadów. Sztuczne nawożenie jest ograniczone do minimum

Przydomowe ogrody mogą nie tylko zachwycać estetyką, lecz także być przyjazne środowisku. Obie kwestie nie powinny się wykluczać, tylko uzupełniać. Architekci krajobrazu radzą, by przede wszystkim wybierać takie krzewy i rośliny, które będą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź