4 powody, dla których warto zdecydować się na wynajem podnośnika

4 powody, dla których warto zdecydować się na wynajem podnośnika

Podnośniki koszowe i teleskopowe są niezbędne do wykonania wielu prac, jednak to nie oznacza, że ich zakup zawsze będzie niezbędny. Jest wiele powodów, dla których lepiej będzie podnośnik wynająć, korzystając z oferty zaufanego dostawcy, niż rozbudowywać własny park.

Wysokiej jakości sprzęty

Wiele firm może pozwolić sobie na to, żeby z własnych środków sfinansować na przykład podnośnik koszowy albo podnośnik teleskopowy. Jednak wydając mniej środków, można wynająć sprzęt lepiej przygotowany i nowocześniejszy. W parku maszynowym firm oferujących wynajem takich maszyn znajdują się zarówno podnośniki fabrycznie nowe (te zwykle nie są rozważane, jeśli chodzi o zakup do własnego parku), jak i nieco starsze. Te ostatnie to jednak przeważnie albo modele zmodernizowane, albo na tyle nowoczesne, że wciąż dają większe możliwości niż obecnie produkowane w swoich podstawowych wariantach.

Jest pewnym paradoksem, że tutaj rywalizuje ze sobą maszyna czasem w wieku powyżej 10 lat i fabrycznie nowa, a po porównaniu możliwości lepszym rozwiązaniem wciąż okazuje się wynajem starszego podnośnika. Nie można bowiem pomijać faktu, że na wynajem przeznaczone są najlepsze maszyny w swojej klasie i perfekcyjnie utrzymane, a więc gwarantujące największe możliwości.

Wysokie koszty przechowywania sprzętu

Nawet w firmach, które z podnośników korzystają regularnie, zdarzają się krótsze lub dłuższe – nawet kilkumiesięczne – okresy, w których podnośnik teleskopowy ani koszowy nie są potrzebne. Mając taki sprzęt we własnym parku, trzeba go na ten czas zakonserwować, a przed ponownym użyciem rozkonserwować. Oba te procesy wymagają czasu, pewnego nakładu pracy i środków, ale przecież wciąż nie chronią w 100% przed awariami wynikającymi z przerwy eksploatacyjnej.

Jeśli do tego dodać, że nieużywany podnośnik nadal zajmuje całkiem sporo miejsca, to okazuje się, że nawet relatywnie krótkie przerwy w eksploatacji mogą być argumentem, który dość dobitnie dowodzi opłacalności wynajmu. Oczywiście w tym nie chodzi tylko o koszty ekonomiczne, ale stanowią one sporą część problemu związanego z posiadaniem własnego podnośnika.

Konieczność znalezienia operatora

Podnośnik można kupić – to kwestia „jedynie” pieniędzy. Problemem może być znalezienie operatora, który mógłby go obsługiwać. Samo posiadanie uprawnień to często za mało – operator powinien posiadać spore doświadczenie w pracy z określonym sprzętem i pewne szczególne umiejętności. Takich osób jest na rynku pracy raczej niewiele i zatrudnienie ich będzie kosztem, który odbije się na finansach firmy całkiem wyraźnie.

Wynajmując podnośnik koszowy albo podnośnik teleskopowy, można skorzystać z doświadczenia sprawdzonych operatorów, którzy świetnie sobie radzą z konkretnymi maszynami. To przekłada się na większe tempo prac, a jednocześnie na zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa. Dodatkowym plusem jest to, że dobry podnośnik i doświadczony operator po prostu szybciej wykonają zadanie i tym samym ograniczone zostaną koszty wynajęcia sprzętu.

Brak zatrzymania prac w razie awarii

Po zakupie podnośnika na własność trzeba dbać nie tylko o okresowe przeglądy i podstawową konserwację, ale też o naprawy pogwarancyjne. Oczywiście – dystrybutor w zdecydowanej większości przypadków będzie w stanie się tym zająć, ale trzeba się będzie pogodzić z kosztami. Przy wynajmie natomiast koszty całej usługi są z góry przewidywalne i awarie nie zatrzymają prac na długo ani nie podniosą drastycznie ich kosztu.

A to wciąż nie obejmuje procesów modernizacyjnych, którym regularnie poddawane są podnośniki przeznaczone na wynajem. Kiedy już kupi się własny, także ich koszt trzeba będzie ponieść we własnym zakresie, a choć jest to wydatek nieprzewidywalny, to można stwierdzić, że z pewnością nie będzie mały. Wynajęcie podnośnika rozwiązuje ten problem całkowicie.

Previous Parujące okna w mieszkaniu- skuteczne rozwiązania
Next Jak zabezpieczyć foliowy tunel siatką cieniującą – odpowiadamy!

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 0 Comments

Kominek w domu

Jesień za pasem, wieczory robią się coraz chłodniejsze, w większości domów i mieszkań uruchomione zostało już ogrzewanie. Standardowo w domach jednorodzinnych główne ogrzewanie pochodzi z pieca zasilanego konkretnym paliwem. Jednak

Plan budowy 0 Comments

Energooszczędne domy, czyli zmiany w prawie budowlanym od 2017 roku

Początek 2017 roku to czas zmian w prawie budowlanym. W trend tzw. „zielonego budownictwa” doskonale wpisuje się firma Archeton, która specjalizuje się w tworzeniu i sprzedaży projektów domów jednorodzinnych. Nowe

Budowa domu 0 Comments

Inteligentne domy i bramy

Dom zmieniony w inteligentny i samoistnie działający mechanizm, który gwarantuje każdemy domownikowi nie tylko komfort i wygodę, ale również bezpieczeństwo? Nie to nie scenariusz z filmu science-fiction, to nasza codzienność.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź