Zadbaj o odpowiedni projekt domu pasywnego

Zadbaj o odpowiedni projekt domu pasywnego

Dom pasywny z założenia ma być niezwykle energooszczędny jak zaprojektowany w każdym calu. Zatem jedną z najważniejszych rzeczy jaką powinniśmy dopilnować i o jaką zadbać, to właśnie prawidłowy projekt domu pasywnego.

Mierząc się z zamiarem zakupu i budowy domu pasywnego, pierwsze co robimy to wybieramy firmę, która nam w tym pomoże. Jedną z propozycji jest na przykład EcoReadyHouse, gdzie specjaliści i eksperci z zakresu budowy domów pasywnych pomogą nam i doradzą.

Gdy mamy już wybraną firmę, zaczynamy realizować projekt. Informujemy architekta lub projektanta, jak chcemy aby nasz dom wyglądał, jakie cechy i funkcje powinien posiadać, oraz czego na pewno nie może w nim zabraknąć. Informujemy o wszystkich naszych wątpliwościach bądź oczekiwaniach. To jest także ten czas, kiedy tworzymy pełną instalację naszego inteligentnego domu. Określamy zakres funkcjonalności elektroniki i funkcjonalności systemów informatycznych. Projektowane są wszystkie alarmy, systemy zabezpieczeń, ale także i monitory oraz czujniki sterowania domem – włączania świateł, otwierania okien, przyciemniana szyb itd.

Od projektanta powinniśmy otrzymać projekt 3d, wizualizację przedstawiającą nasz dom, dokładnie tak jak powinien on wyglądać. Wówczas zatwierdzamy owy projekt, bądź nanosimy na nim poprawki. Poprawki i korekty oczywiście do czasu, aż będziemy w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani.

Kiedy już całość projektu jest zatwierdzona, wówczas dość oryginalnym  ciekawym pomysłem, jest budowa domu z półproduktów, z półfabrykatów, czyli komponentów przygotowanych do połączenia i zbudowania tym samym domu szybciej i sprawniej. Dlatego też dom pasywny projekt jest tak istotny i ważny. Jeżeli w projekcie wszystko będzie prawidłowo przygotowane, wówczas na etapie produkcyjnym nie będzie żadnych problemów z wdrożeniem. Pamiętajmy także, że na budowę i inwestycje domu pasywnego oraz energooszczędnego, możemy otrzymać dofinansowanie unijne. Jest to odpowiednio pięćdziesiąt tysięcy złotych na dom pasywny oraz trzydzieści tysięcy złotych na dom energooszczędny. Kwoty warte zachodu, prawda?

Previous Automatyczne nawadnianie terenów zielonych
Next Architekt w Sopocie poszukiwany

Może to Ci się spodoba

Remont 0 Comments

Jakie narzędzia są niezbędne do remontu mieszkania

Remont mieszkania to dla wielu epopeja, zwłaszcza dla tych, którzy decydują się na samodzielne wykonanie. Nie wystarczy mieć pewne umiejętności. Ważne jest również zdobycie niezbędnego sprzętu. Jak nie zgubić się

Budowa domu 0 Comments

5 najciekawszych domów od polskich projektantów

Zachwycając się zagranicznymi nowoczesnymi budynkami, często zapominamy o rodzimej architekturze. A potrafi ona być równie zaskakująca i pomysłowa, co ta z zagranicy. Specyficzne kształty, wykorzystanie otaczającego krajobrazu, pokrycie nietypowymi materiałami

Plan budowy 0 Comments

Jaki system alarmowy wybrać do domu i mieszkania?

Wakacje, ferie, długie weekendy oraz okres świąteczno – noworoczny to czas, kiedy wiele osób wyjeżdża z domu. Niestety wtedy również można zaobserwować wzrost aktywności włamywaczy. Dlatego warto pomyśleć o zainstalowaniu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!