Zabezpiecz odpływ ciepła – jak prawidłowo wykonać montaż drzwi?

Zabezpiecz odpływ ciepła – jak prawidłowo wykonać montaż drzwi?

Wybudowałeś dom lub właśnie wprowadziłeś się do swojego pierwszego M w stanie deweloperskim. Zanim jednak zaczniesz tam mieszkać musisz przystosować pomieszczenia do stanu używalności. Nim ściany zostaną pomalowane i do domu wjadą pierwsze meble musisz zatroszczyć się o drzwi, które są najistotniejszą rzeczą w Twoim domu. Jeśli planujesz zamontować drzwi sam, koniecznie zapoznaj się z naszym materiałem, by dowiedzieć się na ten temat więcej.

Czy możesz wstawić drzwi samodzielnie?

Pytanie, które pojawia się w głowie każdego majsterkowicza, który przymierza się do wykańczania wnętrza – czy na pewno dam radę? Odpowiedź jest twierdząca – montaż drzwi jest łatwy i przyjemny o ile oczywiście nie wiąże się z kuciem w ścianach. Wystarczy, że będziesz trzymał się zasad.. Jako że producenci tak przygotowują swój wyrób, by był jak najłatwiejszy do zmontowania, montaż drzwi sprowadza się właściwie do poprawnego osadzenia ościeżnicy w otworze pozostawionym w ścianie, przymocowania listew maskujących i zawieszenia skrzydła. Do dzieła!

Wskazówki przed wstawieniem

Zanim zabierzesz się za montowanie drzwi pamiętaj o kilku kwestiach. Po pierwsze, tuż po dostarczeniu drzwi do domu obejrzyj je ostrożnie i zobacz czy są zgodne z zamówieniem. Zapoznaj się także z warunkami gwarancji. Montuj drzwi już po zakończeniu wszelkich prac budowlanych, by nikt ich nie zniszczył. Osłoń także podłogę folią i dokładnie zmierz otwór drzwiowy. Tak przygotowany możesz przystąpić do działania.

Montaż ościeżnicy

Ościeżnice, które zamawiamy są fabrycznie zmontowane lub składają się z trzech części, które łatwo łączy się w całość. Wstaw ją w otwór w ścianie i ustabilizuj za pomocą klinów. Sprawdź pion i poziom, a następnie zrób ewentualną korektę. Wypełnij szczelinę między ścianą a ościeżnicą. Pamiętaj także, że bez względu na rodzaj pianki (jedno- czy dwuskładnikowa) przed montażem ościeżnicy do szkieletu stalowego przemyj jego profile wyznaczające otwór drzwiowy acetonem lub benzyną ekstrakcyjną. Pianka będzie się lepiej trzymać.

Maskowanie szczelin między ościeżnicą a ścianą

Aby zasłonić szczelinę między ościeżnicą a ścianą użyj listew. Przed montażem przystaw je do ściany i sprawdź czy są odpowiedniej długości. Zamocuj je klejem montażowym lub klejem do wyrobów drewnianych. Teraz możesz zająć się dociskaniem listew imadłem stolarskim, które sprawi, że będą dobrze przylegać. Zdejmij je, gdy klej całkowicie się zwiąże. Wykończ wszystko sylikonem o takiej samej lub zbliżonej barwie koloru drzwi.

Montaż skrzydła drzwiowego

Przechodząc do najprostszej części pamiętaj o tym, by przed powieszeniem skrzydła drzwiowego dokładnie wyregulować zawiasy (odkręcaj i dokręcaj je do skrzydła, przekręć troszkę w lewo lub w prawo, a także podnieś i opuść trzpień). Gdy skrzydło będzie już na swoim miejscu możesz włożyć klamkę.

Sprawdź na Atlas Fachowca

Previous Pamiętajcie o ogrodach
Next Systemy ociepleń Optolith

Może to Ci się spodoba

Okna i drzwi 0 Comments

Ochrona wnętrz przed słońcem. Rolety, żaluzje, markizy – co wybrać?

Choć większość ludzi uwielbia słońce, nie można nie zgodzić się z tym, że w nadmiarze potrafi być ono wyjątkowo dokuczliwe. Łatwo można się o tym przekonać zwłaszcza w pomieszczeniach, które

Jakie okna sprawdzą się na poddaszu?

Okna dachowe nie stanowią już dziś nowości. Bez problemu znajdziemy je w każdym sklepie budowlanym. Bogaty wachlarz produktów, jaki oferują producenci, nie ułatwia jednak wyboru. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Okna i drzwi 0 Comments

Co zrobić zanim się kupi klamkę?

Klamki, podobnie, jak gałki, uchwyty i inne okucia, mają zastosowanie zarówno praktyczne, jak i ozdobne. Z jednej strony ułatwiają zamykanie i otwieranie drzwi, z drugiej podkreślają ich charakter i zdobią

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!